Koji laptop preporucujete?

Pitanje isto me zanima kupovina lab topa iskljucivo za fakultet, Medjutim problem je baterija, kako bi se resio njen kratak rok? Da li neko zna. Koliko sam skontala baterija traje otprilike sat ipo....
a sto se tice OP Ako mozes bilo kako kupi kompijuter posto je po svemu bolji, (tj ako ti treba za stacionarno mesto ^^)
 
hmm a jel ima neki labtop zaaa jedno 20(ili manje) hiljada :D? Pa da kupim bateriju za ostalih 10... posto vec imam "zver" od kompa koja e trentno top class tako da mi uopste nisu bitne specifikacije lab topa jedino vek trajanja baterija :D. Da li ima neki sajt za tako neke starije modele ?
 
hmm a jel ima neki labtop zaaa jedno 20(ili manje) hiljada :D? Pa da kupim bateriju za ostalih 10... posto vec imam "zver" od kompa koja e trentno top class tako da mi uopste nisu bitne specifikacije lab topa jedino vek trajanja baterija :D. Da li ima neki sajt za tako neke starije modele ?

Imas one sa ekranom od 10" i po meni su bolja kupovina od ostalih laptopova do 45-50 hiljada jer nude isto

Performans serije su preko 50 hiljada
 
Imas one sa ekranom od 10" i po meni su bolja kupovina od ostalih laptopova do 45-50 hiljada jer nude isto
Aha...:roll:A to što nemaju optiku(tj.DVD rezač ili šta tome slično)nego samo USB portove?Mož' ga j**at' takvog!Ja već 3 meseca imam MSI VR610X-263EU i prezadovoljan sam njegovim radom:tih,relativno brz,zimi greje ruke(:mrgreen:),baterija traje oko 2h,sasvim dovoljan HD...Jedina zamerka je zvučna kartica koja iz nepoznatog razloga poludi kada obične i zvučnike monitora sa desktop kompa povežem ovakvim konektorom:
NX-JP-045.jpg

Ako ubacim samo obične ili zvučnike monitora,ne pravi nikakav problem.E da,cena topa je oko 38000 kinti...
 
A cek znaci 2 h traje aktivnog koriscenja? Da li je moguce to produziti na primer na 3 sata, jel bih ja morala npr pisati duze od 2 sata pogotovu na faksu.. Deluje mi prilicino krakto taj period, da li je moguce smanjiti performans ili tako nesto? Btw onaj od 10 incha mi ne deluje anatomski prigodan za pisanje tako da donekle ne ulazi u obzir :)
 
A cek znaci 2 h traje aktivnog koriscenja? Da li je moguce to produziti na primer na 3 sata, jel bih ja morala npr pisati duze od 2 sata pogotovu na faksu.. Deluje mi prilicino krakto taj period, da li je moguce smanjiti performans ili tako nesto? Btw onaj od 10 incha mi ne deluje anatomski prigodan za pisanje tako da donekle ne ulazi u obzir :)
Taj od 10 inča je možda trenutno najbolja investicija ako ti treba laptop za internet i tu i tamo nešto da kucaš i da zabeležiš, ti mini laptopovi imaju autonomiju trajanja od 4 - 6 časova minimalno. veličine su sveske , tanke , i lakše od kilogram.
Inače ja se spremam da sebi uzmem jedan Asus EEEPC od 7" i samo dodam dodatnu karticu od 16gb. to je sveukupno negde oko 20000 din. Stavim windows xp i office programe gore i neke programe za gledanje filmova i ni ne treba mi više ništa na njemu.
http://eeepc.asus.com/global/products.html?n=0
 
Poslednja izmena:
A cek znaci 2 h traje aktivnog koriscenja? Da li je moguce to produziti na primer na 3 sata, jel bih ja morala npr pisati duze od 2 sata pogotovu na faksu.. Deluje mi prilicino krakto taj period, da li je moguce smanjiti performans ili tako nesto?
Nisam neki stručnjak ali mislim da se produžavanje trajanja baterije postiže smanjivanjem osvetljenosti ekrana,mada ni to neće drastično pomoći.Mali topovi su smrt za pisanje,naročito dugo jer treba čkiljiti satima u to s**nje.:thumbdown:
 
Taj od 10 inča je možda trenutno najbolja investicija ako ti treba laptop za internet i tu i tamo nešto da kucaš i da zabeležiš, ti mini laptopovi imaju autonomiju trajanja od 4 - 6 časova minimalno. veličine su sveske , tanke , i lakše od kilogram.
Inače ja se spremam da sebi uzmem jedan Asus EEEPC od 7" i samo dodam dodatnu karticu od 16gb. to je sveukupno negde oko 20000 din. Stavim windows xp i office programe gore i neke programe za gledanje filmova i ni ne treba mi više ništa na njemu.
http://eeepc.asus.com/global/products.html?n=0

http://www.pcpractic.rs/product.php?id=1545

Rasporodaja z:p
 

Back
Top