Zavrsni cin

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Ukoliko zemljiste ne bude obradjivano, drzava moze novcano da kazni vlasnika, ali i da mu oduzme imanje

Na dramaticnoj sednici hrvatskog sabora donet je novi zakon o zemljistu koji bi mogao da posluzi kao zavrsni udarac Srbima u hrvatskoj. Nakon njihovog masovnog progona i sprecavanja povratka, otimacina zemlje ce definitivno zapecatiti sudbinu prventsveno onih Srba koji su i dalje u izbeglistvu. Oni nece raspolagati ukoliko je ne budu obradjivali. S druge strane, ukoliko zemlja ne bude data nekome u najam, vlasnik ce morati da placa kazne, a ukoliko to ne ucini drzava ce mu te kazne naplatiti - oduzimanjem zemlje.

Takodje, drzava ce odlucivati o tome kome ce zemlja biti data u najam ili koncesiju cije vremensko trajanje je ovim zakomom toliko rastegnuto da je prakticno neograniceno. Moze iznositi i 50 godina, pa tako vlasnik do smrti nece moci da raspolaze sa svojom zemljom.
Zakonom je takodje predvidjeno da drzava ima i pravo prece kupovine privatne zemlje tako da vlasnici u nameri da prodaju svoju zemlju nece imati izbor po principu ko da vise, sto je elementarni trzisni princip....

sto ce reci, desetine hiljada imanja ce biti defakto, uz kratak proces, konfiskovano.

O ovome nema nikakvih vesti u srbijanskim medijima, niti srpska vlada reaguje.
Koliko im je stalo do srba iz krajine, krajiskih izbeglica u srbiji, toliko im je stalo do srba u srbiji - najosnovnija logika. Sticice to u necije glave samo se bojim da ne bude kasno, kad dodje pred kucni prag.

Ko je iz Krajine ovde - bolje se ljudi organizujte i tuzite ovu naci drzavu, nadjite nacina da odbranite ono sto je iza vas ostalo, nema vam pomoci iz Srbije, ne nadajte se.
U emigraciji se moze, ovde mozemo da se organizujemo i pokrenemo slucaj pred raznim sudovima pa nek ovaj topik bude za obavestenje primarno.
 
Poslednja izmena:
Kad bi nešto vredela,naša država bi trebala da pokrene diplomatske akcije za zaštitu srpske imovine.Srbi iz Hrvatske kao pojedinci treba odmah da reaguju i pokrenu tužbe protiv Hrvatske sudu za ljudsk prava u Strazburu.
 
Kad bi nešto vredela,naša država bi trebala da pokrene diplomatske akcije za zaštitu srpske imovine.Srbi iz Hrvatske kao pojedinci treba odmah da reaguju i pokrenu tužbe protiv Hrvatske sudu za ljudsk prava u Strazburu.

da, vec sam imao neke razgovore ovde, ljudi su potisteni ne znaju kome da se obrate. da odu na eu sud, svi mi kazu da ih je eu i oterala, nemaju ljudi poverenja nimalo u to, ali mozda upali ako se silnik smiluje.

a i nesto se mislim, ne bi hrvati usvajali ovaj zakon da nisu dobili amin iz brisela, to je ono najtuznije.
 
da, vec sam imao neke razgovore ovde, ljudi su potisteni ne znaju kome da se obrate. da odu na eu sud, svi mi kazu da ih je eu i oterala, nemaju ljudi poverenja nimalo u to, ali mozda upali ako se silnik smiluje.

a i nesto se mislim, ne bi hrvati usvajali ovaj zakon da nisu dobili amin iz brisela, to je ono najtuznije.
Ne treba se osvrtati na ono šta kažu hrvati,treba podneti tužbe.
 
Ne treba se osvrtati na ono šta kažu hrvati,treba podneti tužbe.

podnece, neka podrska drzave bi im dobro dosla, pogotovo medijska. ne znam sta veritas radi trenutno, ovo je sveza vest, treba im vremena da se opasulje valjda. uopste su krajisnici lose organizvoani i to im je velika steta. masa njih ce ostati bez imovine, ljudi su ovde u panici, zesce besni. covece, ganjaju ih ko zivotinje, ne daju im mira i u izbeglistvu
 
podnece, neka podrska drzave bi im dobro dosla, pogotovo medijska. ne znam sta veritas radi trenutno, ovo je sveza vest, treba im vremena da se opasulje valjda. uopste su krajisnici lose organizvoani i to im je velika steta. masa njih ce ostati bez imovine, ljudi su ovde u panici, zesce besni. covece, ganjaju ih ko zivotinje, ne daju im mira i u izbeglistvu
Hebi ga Znojavi,Krajišnici su neozbiljno shvatili Hrvate,mislili su to su nam školski drugovi,komšije,kolege,prijatelji,pa i rođaci,biće ponovo sve u redu.
Zaboravili su na istoriji i na poslovicu oko za oko,zub za zub.
 
Hebi ga Znojavi,Krajišnici su neozbiljno shvatili Hrvate,mislili su to su nam školski drugovi,komšije,kolege,prijatelji,pa i rođaci,biće ponovo sve u redu.
Zaboravili su na istoriji i na poslovicu oko za oko,zub za zub.

to definitivno, prastali su neoprostivno i razbilo im se o glavu. kad se naucila lekcija, nasli su se van svojih kuca i zemlje, ali to je duga prica.
nije jos sve izgubljeno.
 
sto ce reci, desetine hiljada imanja ce biti defakto, uz kratak proces, konfiskovano.

O ovome nema nikakvih vesti u srbijanskim medijima, niti srpska vlada reaguje.
Koliko im je stalo do srba iz krajine, krajiskih izbeglica u srbiji, toliko im je stalo do srba u srbiji - najosnovnija logika. Sticice to u necije glave samo se bojim da ne bude kasno, kad dodje pred kucni prag.

Ko je iz Krajine ovde - bolje se ljudi organizujte i tuzite ovu naci drzavu, nadjite nacina da odbranite ono sto je iza vas ostalo, nema vam pomoci iz Srbije, ne nadajte se.
U emigraciji se moze, ovde mozemo da se organizujemo i pokrenemo slucaj pred raznim sudovima pa nek ovaj topik bude za obavestenje primarno.
Bilo je , ne sećam se u kojim medijima , ali znam da nije izazvalo neke reakcije ovde.Više buke je izazvalo u samoj Hrvatskoj jer je celokupan zakon diskutabilan sa stanovišta privatne svojine , ne samo Srba , već i samih Hrvata.
 
Da li to znači da je za krajišnike došao kraj raju na zemlji koji su uživali za vreme mudre vlasti Miloševića i Nikolića 1991-2000.


Koliko im je stalo do srba iz krajine, krajiskih izbeglica u srbiji, toliko im je stalo do srba u srbiji - najosnovnija logika.
Do sada smo imali vlast koja izlaže civilnu populaciju u Srbiji višemesečnom radioaktivnom bombardovanju, tako da
je u poređenju s tim bilo koja druga bolja; a kamoli ova Dinkićeva koja deli besplatan novac.

Da mene pita, trebalo bi da vam dâ samo "akcije da izbijete oči"


treba odmah da reaguju i pokrenu tužbe protiv Hrvatske sudu za ljudsk prava u Strazburu.
Ne, ne. Štrazburg je u EU, a svi znamo da je to pro-hitlerovska zajednica. Zar nisi pratio one plakate sa plavo-žutim kukastim krstom
koje su delile morončine po ovom forumu, i gubavci iz Dveri.
Istina sad su malo prestali pošto su pukli na izborima.

Nego vi to predajte Lukašenku i Putinu, oni su zabrinuti za ljudska prava.
 
Tačna je ova vest,bila je na HRT-u pre neki dan.Gadna situacija za Srbe koji imaju imanja a izbegli su i žive u Srbiji ili u drugim zemljama.Ako se i recimo vrate da bi sačuvali imanja,treba započeti sa obradom ili podići srušene objekte a za to Hrvatsku vlast baš briga,nije poenta samo se vratiti već od čega živeti.Druga solucija je da prodaju zemlju,ali verovatno po smešnoj ceni.Najgore je što će to dotiče ljude koji se i ovde snalaze kako znaju i umeju.
To je još jedan potez Hrvatske vlasti da se reše za njih tzv. problema "Srbi".Bukvalno uzmi ili ostavi.
 

Back
Top