Brchkanje po netu

Poruka
15.196
Ono što ćemo ispričati je priča iz stvarnog života - ako vas je naslov uplašio, ne brinite, nema nikakvih jezivih detalja, niti se bilo šta zastrašujuće desilo, samo ne baš pametni postupci kao što je praćenje nečije bivše.

Ona je počela da se zabavlja s njim; u jednom trenutku joj je iskreno rekao da je ostao u prijateljskim odnosima sa svojom bivšom devojkom. Pažljivije nego do tada pogledala je njegovu MySpace stranicu i ubrzo videla poslednji komentar koji je ta bivša ostavila, nešto što je očigledno bila interna šala između njih dvoje (ništa vulgarno niti lascivno), a postavljeno tamo gde je svako to mogao da vidi. Osetila je ljubomoru, ali je podsetila sebe da je njen dečko sada s njom, ne s bivšom, i to je neko vreme funkcionisalo.

Međutim, veza nije išla baš idealno i, što je više osećala da nisu kompatibilni (on je hteo da se presele u drugo mesto, ona nije), sve više je želela da sazna o osobi s kojom je nekada bio kompatibilan. Tako je ono što je ranije bio usputni pogled postalo pomno proučavanje. Sve češće je gledala MySpace stranicu njegove bivše, foto-albume koje je držala tamo, počela je da za pretragu o njoj koristi i Google.

Saznala je dosta o toj devojci - da ima 29 godina, njeno puno ime i prezime, da je modni dizajner, već s prvih fotografija je videla da je lepa, saznala je kakve filmove voli, kakva pića... Ti podaci bi onda "obogatili" sve što bi njen dečko rekao o svojoj bivšoj (prilično retko ju je pominjao): "sveznalica" bi prevela s "briljantna", "ambiciozna" bi postalo "nagrađivani modni dizajner", "nismo mogli da se složimo" postalo bi "dobro nam je bilo samo u krevetu" - devojka je bila dugonoga lepotica. Kako je veza slabila, ona je postajala sve više opsednuta njegovom bivšom.

Znala je ona da svako ima ljubavnu prošlost, nisu deca pa da im je to prvo zaljubljivanje. Samo, nekada je ta prošlost postojala u vidu fotografija koje se čuvaju ispod kreveta, u kutiji za cipele, a MySpace ju je naveo da poveruje da bi mogla da razreši zašto njegov odnos s bivšom nije uspeo (i kako da njen sopstveni odnos s njim uspe). Ako bi uspela da pronađe dovoljno podataka o njegovoj bivšoj, videla dovoljno fotografija, pročitala dovoljno komentara, našla bi pravi razlog zbog kojeg su raskinuli, šta je to na šta se on "ložio", kakvu je to moć njegova bivša nekada imala nad njim... I, možda, zbog čega njen sopstveni odnos s njim nije išao.

Naravno, nije pronašla nikakvo objašnjenje. Ako njen dečko i njegova bivša nisu uspeli da otkriju kako da održe svoj odnos, svakako da to nisu mogli ni MySpace ni Google.

Na kraju, i njih dvoje su raskinuli - jednostavno im nije išlo. Nakon raskida mu je priznala da je preko MySpace istraživala njegovu bivšu. Nakon kratke pauze joj je odgovorio da je na isti način i njegova bivša istraživala nju.

Da li proveravate profile svog partnera? :think: Sa kim prica, ko su mu prijatelji, sta im pise? Da li vasi partneri znaju za forum i da li ih interesuje sta pisete?
 
moj zna i cita kad stigne.
a sto ne bi znao?
sve sto napisem ovde vec sam mu rekla. s tim sto ovde ostavljam daleko manji deo sebe nego sto meon poznaje tako da...
i ne, ne muvam po njegovom telefonu i kompu. to mi je prostota svoje vrste.
 
Moj ima profila nekakvih ali ih nikad nisam provjeravala, zna i da pišem po forumu al ne zvrnda zbog toga.

Nikad nisam nikog provjeravala, ja osobama vjerujem na rječ, mada imam frendicu koja svome probija šifre i ulazi na mail i profile. To mi je bezzvezze z:(
 
Ono sto kazem svakoj sa kojom pocnem nesto ozbiljno je samo nemoj da me lazes.
Sve mi reci sto imas u lice da resimo,
Znaci ja se totalno poverim i sve kazem iskreno i to ocekujem od nje.
Nek kaze dosadan si ruzan si imam petog desetog ok hvala lepo i dovidjenja.
Al ako cuti i glumi sveticu a ja saznam iza ledja od tog petog desetog pakao mogu da izdaju sta joj ja onda pravim od zivota,
Znaci poverenje nek kuca pise radi sta hoce al kad je samnom samnom je kao i obratno al iskrenost pre svega i sve da mi se kaze u lice bez ulepsavanja.
 
a sto ta na majspejsu nije zapravo zatvorila profil da je ne bi razne psihopate spijunirale...dobro de sa druge strane i ona je ista takva...

inace znam jednu sto je u ljubomori obrisala svom ckodeu sve zenske prijatelje pa joj on posle vratio na isti nacin...

a sto ljudi u stvari govore bilo kome sifre?ja to stekam samo za sebe,moz ljubav da cveta i sve to al sifre za mejlove,profile i ostalo ne dam :confused: nije ko da imam nesto da krijem,al to su prosto neke moje stvari,isto ko sto ne dam da mi neko nosi gace.
 

Back
Top