Ahtisari: Izbori na Kosovu nisu neophodni

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.122
v119354p0.jpg


Izaslanik generalnog sekretara UN za status Kosova Marti Ahtisari ocenio je da nije obavezno da se devet meseci posle proglašavanja nezavisnosti Kosova održe opštinski i parlamentarni izbori.

"Imam nekoliko simpatija prema mišljenjima da, možda, izbori nisu potrebni da se održe prema vremenskom okviru kao što sam predložio u mom planu, jer su ti izbori održali. Ne mislim da je veliko kršenje sporazuma ako se izbori ne održe unutar ovog vremenskog roka", kazao je bivši finski predsednik, u intervjuu za Radio-televiziju Kosova (RTK).

Izjava Ahtisarija nije promenila stavove vlasti i opozicije o izborima. Predstavnici vlasti tvrde da imaju četvorogodišnji mandat, a opozicija zahteva izbore sledeće jeseni uz isticanje ocene da se plan Ahtisarija mora sprovesti u celini.

Potpredsednik Alijanse novo Kosovo Ibrahim Gaši ne dovodeći u pitanje to što je kazao Ahtisari, ocenio je da je Kosovo imalo dosta promena da bi zatražilo novu legitimnost vlasti.

"Nije kratak vremenski period. Pune su dve godine od poslednjih izbora i izbora koji će eventualno biti održani na jesen naredne godine. Mislim da su se na Kosovu dogodile velike promene koje čine potrebnim, da ne kažem neophodnim, održavanje izbora", kazao je Gaši.

(Tanjug)

----

Je li vas ovo podseća opet na nešto?

Sutradan:

"Ne mislim da je veliko kršenje suverenosti Republike Kosovo ako se vrati po pravno-politički sistem Republike Srbije. Reintegracija u Srbiju bi bila sprovedena sa nevelikim i neznatnim kršenjem Ustava Kosova i kosovskih zakona."

Šta god napišem.... z:plez:
 
"Imam nekoliko simpatija prema mišljenjima ...da, možda, izbori nisu potrebni da se održe prema vremenskom okviru kao što sam predložio u mom planu, jer su ti izbori održali.
...
Kosovo imalo dosta promena da bi zatražilo novu legitimnost vlasti.
(Tanjug)

1. Bože, kako je nepismen ovaj Tanjugov izveštaj. "Imam nekoliko simpatija"... z:D
2. Ono što nas treba da zanima je kako nameravaju da organizuju te izbore u srpskim sredinama, kad god da se trgovci ljudskim organima dogovore da je najbolje.
3. I možda bi neka opozicija ako je ima u ovoj zemlji mogla da upita vlast kako to da na Kosovu sprovode Ahtisarijev plan, kad je naš predsednik izvojevao veliku pobedu i dozvolio Euleksu da se širi (bolest prljavih ruku?), kobajagi pod uslovom da se taj plan ne primenjuje.
 

Back
Top