Program za teretanu-za devojke

Poruka
4.413
Evo ovako, posto napokon imam vremena odlucila sam da krenem u teretanu pa mi je potreban neki program koji mogu da radim a da nije previse naporan jer nisam u bog zna kakvoj kondiciji a i nemam zelju da se bildujem i skapavam. U teretanu bih isla 2 puta nedeljno po sat vremena, s obzirom da vec idem 2 puta nedeljno po dva sata na ples i jednom nedeljno po dva i po sata na klizanje, U teretani imam opciju da koristim sprave ili tae-bo. Sta biste mi vi preporucili? U principu treba da skinem nekih 5 kg i da se zategnem.

Hvala unapredz:girl:
 
visak masnog tkiva skidas samo sa kardio programom.

pitanje je da li je to zaista kilaza koju treba da skines.
vrlo cesto se desava da devojke imaju misicnu masu ispod optimalnog minimuma,pa se prema tome kreira program i koriguje ishrana.

ukoliko je organizacija poslovanja u gym-u profesionalna, imas strucno osoblje koje ce da ti uradi merenje,izradi program i uputi te u pravilno vezbanje.
 
Malo ću se ubaciti, jeste da nisam devojka ali se barem razumem kad su vežbe u pitanju :)

Napredak (gubitak kg ili nabacivanje mase) ne zavisi od MESTA vežbanja, već od individualca (želja, volja, istrajnost itd).

Stoga, ne znam kakav je problem ako teretana nema ''stručno'' osoblje koje meri telesnu masnoću i koja može da izradi program.

Znam barem petoro ljudi koji imaju neke nove vage, elektro magnetne stipaljke (tako nešto), plus da naspomenem merač pulsa i još ostale nove Hi-Tech stvari. Problem je SAMO što nemaju volje i discipline da rade vežbe :)

Šta ti vredi najbolji nutricionista i trener na svetu, kada nemaš volje za trening?
Šta ti vredi najbolja dijeta ako nemaš discipline da je se pridržavaš? Šta vredi najbolji trening plan, ako ne ustaneš svaki dan i uradiš to. Dakle, ima nešto....
 
Poslednja izmena:
Meni je bitno da teretana ima sprave steper, traka za trcanje, neke tegice i to je to. Kazem ne zelim da mi teretana postane glavna preokupacija pa stoga mi nije bitno jel mala, velika, ima li licne trenere itd. Samo sam pitala da li neko zna neki program kojim bih mogla da pocnem, koliko ponavljanja da radim, koje vezbe, kojim tempom...Nista preteranoz:)

I...sta mislite o tae-bou?
 
Boris lepo rece sve..radi u teretani one kriticne delove tela..guza i noge..to je nekako najteze skinuti rekao bih zenama kad se natalozi..mada ce se skidati suda po malo..verovatno ima neki steper u teretani ili sprava za skijasko trcanje..i najbitnije da ne tripujes kako ces izgledati kao bilder ako uzmes tegove u ruke..to je najveca zabluda koju ljudi imaju kad krecu u teretanu
 
Boris lepo rece sve..radi u teretani one kriticne delove tela..guza i noge..to je nekako najteze skinuti rekao bih zenama kad se natalozi..mada ce se skidati suda po malo..verovatno ima neki steper u teretani ili sprava za skijasko trcanje..i najbitnije da ne tripujes kako ces izgledati kao bilder ako uzmes tegove u ruke..to je najveca zabluda koju ljudi imaju kad krecu u teretanu

Aha... A znaci mogu da odem u teretanu pa malo na steper, malo na traku za trcanje, malo ta sprava za skijasko trcanje pa malo tegici, dok se ne umorim? Mislim ne moram da imam neki, tolko puta po tolko ponavljanja itd?
 
Ја немам проблема са килажом 61кг.170 цм.висина, једино да затегнем мало задњицу, како најбрже и најлакше.......хвала! z:girl:

To je solidna tezina za muskarca te visine. Ti posto si zensko, imas dobrih 10kg viska. Zaboravi teretanu, baci se na trcanje i dopunjuj ga jednostavnim izometrijskim vezbama i neces se pokajati.
 
Poslednja izmena:
To je solidna tezina za muskarca te visine. Ti posto si zensko, imas dobrih 10kg viska. Zaboravi teretanu, baci se na trcanje i dopunjuj ga jednostavnim izometrijskim vezbama i neces se pokajati.
z:)Hvala lepa!!! Cucnjevi u iskoraku ok, brzo hodanje svaki dan, ali ja sam ipak majka dvoje djece pa smatram da sam ok.....a i kad vidim druge mladje koliko su gojazne, poludim, a nista ne cine po pitanju svoga izgleda, meni se dive.....kako ovo kako onao?! Volim da plivam i plesem.....Ljeti i trcim sa sinom kad god imam vremena, po parku.z:girl:
 
To je solidna tezina za muskarca te visine. Ti posto si zensko, imas dobrih 10kg viska. Zaboravi teretanu, baci se na trcanje i dopunjuj ga jednostavnim izometrijskim vezbama i neces se pokajati.

za muskarca?!! brate mili z:Dz:Dz:D

za muskarca od 180cm je idealno 80kg...za zenu -110 znaci ako je 170,idealno je 60 kg...e sad,neko ima teze kosti,neko ima ovakvu,neko onakvu gradju...u principu treba vise gledati bf i obime nego kilazu...ja imam trenutno oko 64 kg a slicnu visinu kao ona,a obim struka 62 cm,imam malo vecu misicnu masu jer se bavim time,ali pre svega izgledam zenstveno...obimi su mnogo bitniji...meni npr drugarica ima isto kg kao i ja ali izgleda neuporedivo deblje jer brate nema ni gram misica,sve samo salo...
 
za muskarca?!! brate mili z:Dz:Dz:D

za muskarca od 180cm je idealno 80kg...za zenu -110 znaci ako je 170,idealno je 60 kg...e sad,neko ima teze kosti,neko ima ovakvu,neko onakvu gradju...u principu treba vise gledati bf i obime nego kilazu...ja imam trenutno oko 64 kg a slicnu visinu kao ona,a obim struka 62 cm,imam malo vecu misicnu masu jer se bavim time,ali pre svega izgledam zenstveno...obimi su mnogo bitniji...meni npr drugarica ima isto kg kao i ja ali izgleda neuporedivo deblje jer brate nema ni gram misica,sve samo salo...

Muskarac od 180 koji ima 80kg nije bas debeo, ali tesko da sebe moze nazvati nekim atletom. Covek ne mora da ima salo da bi bio debeo, i visak misica je debljina. Mislim da muskarac visine 180 koji je proporcionalan, pokretljiv, fizicki sposoban i ima procenat masti do 10% tesko da moze imati preko 75kg. I to je cesto previse. Sta ce mu vise od toga, ili posto je tema o devojkama (dakle o mladjim zenskim osobama), sta ce devojci od 170cm vise od 55kg. I to je previse ako se radi o mladjoj osobi. Ja iz svog iskusktva znam da devojka te visine ako ima 60kg ili vise, ona brate ima noge kao balvane. To je gadno i gledati, a kamoli pipati. Ako zena od 45 godina ima 60kg ili vise, svaka joj cast. Ali devojka, a naslov tako kaze, pa devojka nema izgovora da tako izgleda. Dakle kao sto rekoh, na trcanje.
 
Poslednja izmena:
Muskarac od 180 koji ima 80kg nije bas debeo, ali tesko da sebe moze nazvati nekim atletom. Covek ne mora da ima salo da bi bio debeo, i visak misica je debljina. Mislim da muskarac visine 180 koji je proporcionalan, pokretljiv, fizicki sposoban i ima procenat masti do 10% tesko da moze imati preko 75kg. I to je cesto previse. Sta ce mu vise od toga, ili posto je tema o devojkama (dakle o mladjim zenskim osobama), sta ce devojci od 170cm vise od 55kg. I to je previse ako se radi o mladjoj osobi. Ja iz svog iskusktva znam da devojka te visine ako ima 60kg ili vise, ona brate ima noge kao balvane. To je gadno i gledati, a kamoli pipati. Ako zena od 45 godina ima 60kg ili vise, svaka joj cast. Ali devojka, a naslov tako kaze, pa devojka nema izgovora da tako izgleda. Dakle kao sto rekoh, na trcanje.

o ukusima ne treba raspravljati...neko voli ovakve,neko onakve...al reci cu ti samo da se okrecu momci...pa sad da li je lepo ili ne,pitanje ukusa... z:hm:
 
treba mi od nekoga bas dobar savet zato pls mi odgovorite samo ako se razumete..
ja sam ceo zivot sportista, aktivni,imam bas masu misica,medjutim operisala sam se nakon teske povrede pa o5 i o5 i o5 i ne smem da ima veliku fizicku aktivnost ali imam jaku zelju i volju. nabacila sam 23 kg od kad sam se operisala ne treniram idem jednom sedmicno na plivanje zelim i teretanu da ubacim ali ne znam sta tacno da radim a da radim na svoju ruku ne zelim.. s toga ako neko moze da mi kaze za pocetak sta da radim da bih vratila svoje telo u red !!! hvala unapred
 
Jao Boze kako neki lupaju, to je strasno! :roll:
170 61kg je totalno ok, ko je rekao da devojka ima 10kg viska, daj nemoj da lupetas, da napravis kompleksacicu i anoreksicarku od nje!
I da, pitanje je jesu li teske kosti... Ja imam istu tezinu koliko i moja manja i okrugla drugarica... U pitanju su kosti, konstitucija...
Ne mogu da precutim, @fatcat, iskreno gadi mi se tvoj post o balvanima koje niko ne bi ni takao... uzas...! Svi biste vi da devojke budu vitke, visoke a mrsave...sa sto manje kg... aman...
Mislim da je poenta da budes sto gipkiji, zategnutiji, pokretljiviji i da se pritom osecas sjajno! A ne da mislis hoce li se neki mamlaz okrenuti za tobom na ulici i primetiti tvoje zgoljavo dupe...
 
Ako je jos uvek aktuelno i treba ti, ja mogu da ti sastavim program za vezbanje i ishranu nije problem. Posalji poruku.

Caos :)

Da li bi molim te mogao i meni da predlozis program? 60 kg, 176 cm, kukovi, zadnjica i butine kriticni, ostalo je manje-vise ok. Posao mi je takav da po celi dan sedim :sad2: Ranije sam isla na pilates i na plivanje, sad bih malo da promenim, jer mi pilates prija za kicmu, ali nisam primetila da sam se nesto posebno zategla; plivanje mi je super, ali ne stizem da idem na Tas zbog lokacije radnog mesta i stanovanja, a u Pinkiju je zimi ledeno! :eek:
Malo bih da se zategnem i smrsam par kg (mislim da se ok hranim).
Hvala!!! :super:
 

Back
Top