kako da razlikujem optički od stereo ulaza?

opticki toslink konektor
hToslinkJack.jpeg


stereo moze da se prikljuci na razlicite nacine
 
kakve papire? mislish uputstvo za 5.1? nadji na netu ! takodje, xbox ima detaljno uputstvo

koje kablove si dobio uz zvucnike? koji zvuchni sistem imash?
koji tv imash?

zvucnike valjda konektujesh na tv, a ne na xbox

ja imam home theatre prikljuchen na tv, i xbox na tv
Za moje zvucnike nisam uspeo da nadjem uputstvo (ima ali na madjarskom).
Nisi uopste shvatio sta mi treba.
Imam 5.1 sistem (pise ti u prethodnim postovima).
Hocu da preko VGA kabla prikljucim Xbox 360 na MONITOR (19" wide) a ne na TV.
Evo ovde ima da se naruce kablovi za Xbox 360 http://execentar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=14&Itemid=29
Ima 2 vrste.Pitao sam coveka koji radi sa konzolama i rekao mi je da je onaj jeftiniji sa stereo ulazom,a onaj skuplji sa optickim ulazom (pogledaj sajt).Ja ne znam koji imam ulaz na mojim zvucnicima,a za monitor mi je rekao da treba da uzmem VGA kabl.Tako da mi treba pomoc kako da utvrdim koji od ova dva ulaza imam i gde se nalaze?
Monitor je http://www.hellas.rs/index.php?action=opis&q=1864
Zvucnici su Orion HT 550
Ako moze neko da mi pomogne bio bih mu zahvalan.
 
prvo, ti si mnogo nervozan i nezahvalan

drugo, pishesh nejasno i konfuzno

trece, evo ti VGA kabl i kako konektovati
VGAHDAVCableTvHookup.jpg



chetvrto, optichki ulaz (skroz desno gore), stereo ulazi ispod (crveni/beli ulazi)
Z2479672B.jpg


peto, jel ti imash samo zvuchnike ili risiver uz njih??? postavi sliku risivera sa ulazima, pa cemo ti reci shta je shta i kako da se prikljuchi....


shesto, ja sam zensko
 
prvo, ti si mnogo nervozan i nezahvalan

drugo, pishesh nejasno i konfuzno

trece, evo ti VGA kabl i kako konektovati
VGAHDAVCableTvHookup.jpg



chetvrto, optichki ulaz (skroz desno gore), stereo ulazi ispod (crveni/beli ulazi)
Z2479672B.jpg


peto, jel ti imash samo zvuchnike ili risiver uz njih??? postavi sliku risivera sa ulazima, pa cemo ti reci shta je shta i kako da se prikljuchi....


shesto, ja sam zensko

Izvini ako sam te uvredio necim.
Hitno mi je da to vidim pa sam zato i nervozan.
Imam 5. 1 zvucnike,slikacu ulaz gde se prikljucuje pa cu postaviti.
 
Evo imas sad sve objasnjeno pa ako mozes pomozi.:poklon:

Pa nisi brate nista objasnio.
Sta je to sto si slikao,iz tvoje price i slika predpostavljam da je to neki DVD uredjaj.
Ako treba da kacis zvucnike na to cudo kacis ih na konektore gde ti pise audio output.
Konzolu na to cudo kacis gde pise audio input...
pominjes zvucnike a sta je to sto si slikao?
 
Pa nisi brate nista objasnio.
Sta je to sto si slikao,iz tvoje price i slika predpostavljam da je to neki DVD uredjaj.
Ako treba da kacis zvucnike na to cudo kacis ih na konektore gde ti pise audio output.
Konzolu na to cudo kacis gde pise audio input...
pominjes zvucnike a sta je to sto si slikao?
To ti je 5.1 sistem,to su ti svi ulazi na wooferu.Kakav DVD...Nisi shvatio pitanje.
Jesi video nekad 5.1 zvucnike?
 
Poslednja izmena:
nisu optichki, vidish gore na slikama kako izgledaju
kako cesh da ih prikljuchish? na komp?
Znaci to je ovaj kabl.



Pa prikljucicu na ulaz za Xbox 360 (vidi se koji),na monitor i na zvucnike ona dva mala.Jesam u pravu?Ako mi ne bude bilo jasno imam ja svog servisera za komp pa ce verovatno on znati da mi poveze xbox 360 sa monitorom i zvucnicima (ali mislim da nema potrebe).Samo mi je bitno da se ne zeznem kad budem kupio pa da ne moze da se prikljuci,zato mi je to jako bitno.
Ja bas i ne vidim razliku izmedju ova dva kabla,ali kao sto ste mi vi rekli treba da uzmem ovaj prvi (jeftiniji).
http://execentar.com/index.php?page...ategory_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=29

A drugi (skuplji i sa optickim ulazom) je ovaj.
http://execentar.com/index.php?page...ategory_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=29
Mada licno ne vidim nikakvu razliku izmedju ova dva,pa ako moze neko da mi malo pojasni razliku u kvalitetu i ostalom.
 
pogledaj malo bolje, na ovom drugom imash kabl za optichki ulaz, a na onom prvom nemash

ako vec imash servisera, nemoj da brinesh, on ce ti sve objasniti i reci shta treba da kupish i kako da povezesh

btw, za igrice mislim da je optichki bolji, zbog onog surround dozivljaja, ali nisam 100% sigurna jer za xbox nisam koristila taj prvi kabl

aj, pa javi shta si uradio
 
pogledaj malo bolje, na ovom drugom imash kabl za optichki ulaz, a na onom prvom nemash

ako vec imash servisera, nemoj da brinesh, on ce ti sve objasniti i reci shta treba da kupish i kako da povezesh

btw, za igrice mislim da je optichki bolji, zbog onog surround dozivljaja, ali nisam 100% sigurna jer za xbox nisam koristila taj prvi kabl

aj, pa javi shta si uradio
Pitao sam danas servisera i on covek nema pojma sta tu treba da se poveze jer se ne razume u konzole...Mislim stvarno...
Evo videcu da u sto kracem roku uzmem Xbox 360 Arcade (cale mi nabavlja iz Nemacke ali nece ici skoro,dok ne prodju ovi praznici) pa vec polako mogu da skupljam opremu.
Znaci da narucujem taj obican VGA kabl sa stereo ulazom?Necu se zeznuti?
Imam jos jedno pitanje.
Da li u Arcade paket ide punjac za Wireless Controller?Dvoumim se izmedju Arcade i X-Box360 Pro (60GB) (Arcade je nov,sa garancijom 177 eura,a X-Box360 Pro (60GB) je 210 eura).To je sitna razlika u novcu,ali mislim da je X-Box360 Pro (60GB) mnogo bolji...
Jos ce mi ćale provuci kroz granicu konzolu pa necu platiti ni pdv ni carinu ni takse,znaci samo koliko kosta konzola!
 
A sta ti je to?5.1 jel to 5+1 ili 51?
Kao sto sam ti rekao-kakvo konfuzno pitanje takav odgovor.Sad servisirao sam toliko uredjaja pa je moguce da nisam video taj tvoj 5.1......
Cujvaj nerve trebace ti...z:poz:
I srecna ti Nova godinaz:dm5:z:bv:z:dm4:
Sad vec smaras...
Nigde se ne navodi konfiguracija zvucnika u obliku 5+1 nego 5.1 ako ne znas.
Evo ti primer pa pogledaj specifikaciju zvucnika http://www.itsvet.com/proizvod/altec-lansing-fx4021/comp_tehn_speakers/97/389

Ako si vec "servisirao"nesto po slici bi odmah znao koji je sistem u pitanju,a ti mislis da je to dvd player:dash::dash: .Sve sam lepo naveo,problem,koji model zvucnika znaci sve i cak sam i slike postavio i tebi je jos uvek konfuzno.Pa ako ti je konfuzno onda se zapitaj lepo sta nije u redu sa tobom jer su svi ostali lepo razumeli i pomogli mi.Nemoj mi molim te pomagati,naci ce se neko drugi (jos na kraju ja tebi treba da objasnjavam).z:((
 

Back
Top