Da li lako dajete?

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.916
Treba li biti human?
Da li prosjacima dajete novac?
Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Dajete isključivo humanitarnim organizacijama?
Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo?
:jelka:
 
Dajem ljudima koje poznajem i za koje znam da im stvarno treba, dajem ljudima do kojih mi stalo...nekad i samu sebe zabezeknem darezljivoscu...a nekad...pa recimo da generalno ne vazim za osobu koja se lako 'vata novcanika.
 
Poslednja izmena:
Prosjake ne volim i njima nikada ne dajem novac .....
Dajem novac na one unicefove čestitke npr.... Skoro mi je bio jedan čovek i tražio novac za neko bolesno dete ..... Na to sam slaba i tu ću uvek dati koliko imam ......

Sestru doniram već godinama :) slatkica moja ......z:girl:
 
Prosjacima nikad ne dajem, pogotovu onim zdravim i pravim, koji bi zaista mogli da zarade novac. Gotovo svaki dan mi na vrata dolaze ljudi sa slikama bolesne dece, ni njima ne dajem iako mi je posle zao, ali mislim da je to obicna prevara. Najvise mi je zao one bakice kod palate Albanija sto prodaje cvece, ona cak ni ne prosi, ali ni od nje nikad nisam kupila cvece i eto sad mi zao =(. Najgore mi je kad deca prose, ni njima nikad ne dajem, jeste da su deca i sve, ali ne zelim da podrzavam takav vid eksploatisanja dece. Svojim najblizima bih uvek dala ako im je potreban novac.
 
Treba li biti human?
Da li prosjacima dajete novac?
Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Dajete isključivo humanitarnim organizacijama?
Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo?
:jelka:

Prosjacima dajem...
dragim ljudima ne dajem...:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
dajem,ali znam kome...prosjacima nikada,i onima što zvone na vrata isto nikada....Crveni Krst svake godine dobije dve velike kutije oprane,opeglane,dobro očuvane odeće i obuće,čaršave,peškire,ako promenim lonce,šerpe,znam da stavim i komplet lonaca npr. koji inače nisu ni slupani ni ništa,jednostavno su mi dosadili,uvek stavim u posebnu kutiju nekoliko sapuna,manju kutiju praška za veš itd.,e tako dajem,dajem i na način što kupujem isključivo Unicefove čestitke,a dajem i na način što sa mužem plaćamo školarinu za 5 mališana(oprema što znači baš sve što tu spada,užinu,ekskurziju itd.),i jednoj veoma talentovanoj maloj plaćamo časove klizanja....verujemo da će se sledećih godina čuti o njoj...e na ovaj način moja porodica daje...
a da,i ako vidim gladno ciganče na ulici,uvedem ga u pekaru,kupim mu da jede,i ostanem pored njega dok ne pojede,da vidim da je to stvarno otišlo u njegov stomak,a ne u mamin ili tatin neradnika...
da li je sve ovo dovoljno?ne znam...mislim da se uvek može dati još više,samo treba naći način...
 
Treba li biti human?
Da li prosjacima dajete novac?
Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Dajete isključivo humanitarnim organizacijama?
Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo?
:jelka:

dajem lako prosjacima, ali ne svima, obavezno bas starim ljudima, i deci, uglavnom sitninu, ali nekad dam i papirnu od 100 kinti, ako nemam sitno, a ucini mi se da tom nekome bas treba....vise volim da dam, pa da meje neko i "presao", nego da se mislim da li je tog dana jeo, a ja za 100 kinti kupila nesto sto mi uopste ne treba...
 
dam kad imam...pogotovo kad vidim bogalja i tako....ali, ima neki mladić na ćošku francuske i braće jugovića - njemu ne dam nikad...nekoliko godina tu prosi, a ja samo prođem...nešto mi tu nije u redu.
mada, nisam ja ta koja treba da sudi o osobama koje prose, ali - njemu nisam do sada dala kintu.
 
Dajem kad god mi se pruzi prilika i odecu i pare. Posebno volim da pomognem ljudima koje znam i kojima je ta pomoc sigurno potrebna. Mada i cigancicima u mom kraju kupim klopu u obliznoj pekari ali ne dajem pare jer im oduzmu pare. Ista stvar je i za prosjake ne dajem jer uvek neko stariji sa strane stoji i ceka da im odmah oduzme pare. I onda ne volim sto tu decu iskoriscavaju i zloupotrebljavaju da oni ne bi nista radili. A pitanje je da li ta deca ista od tog novca i dobiju i da li dobiju makar nesto za jelo.
 
Moram da ispricam sta se desilo mome tati prije nekih desetak godina;isao on sa svojim kolegom po Veneciji i pred jednom crkvom primeti zenu da prosi.Produzio je on dalje medjutim ostala mu u glavi slika te zene nekako mu je ,kaze on,delovala iskreno tj da ju je stvarno zadesila neka nevolja i on u tom svom razmisljanju odluci da se vrati i da joj da nesto.Dok je njegov kolega nastavio putem moj tata se vrati i udeli jadnoj zeni koja mu se zahvalila ljubazno i kulturno sto ga je jos vise pogodilo jer je bilo i ocigledno da je i samoj zeni bilo jako neugodno zbog sve te situacije. Krene nepred moj tata i ubrza malo korak da stigne kolegu,nekako ruzno stane i slomi nogu! Eto jadan vratio se da ucini dobro delo i napravi sebi problem.
 
Treba li biti human? Да.

Da li prosjacima dajete novac? Не.

Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Не дајем новац просјацима. Није давање новца просјацима једини начин да покажемо да нас туђи проблеми интересују.

Dajete isključivo humanitarnim organizacijama? Новац да.

Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo? Новац не.
 
Moram da ispricam sta se desilo mome tati prije nekih desetak godina;isao on sa svojim kolegom po Veneciji i pred jednom crkvom primeti zenu da prosi.Produzio je on dalje medjutim ostala mu u glavi slika te zene nekako mu je ,kaze on,delovala iskreno tj da ju je stvarno zadesila neka nevolja i on u tom svom razmisljanju odluci da se vrati i da joj da nesto.Dok je njegov kolega nastavio putem moj tata se vrati i udeli jadnoj zeni koja mu se zahvalila ljubazno i kulturno sto ga je jos vise pogodilo jer je bilo i ocigledno da je i samoj zeni bilo jako neugodno zbog sve te situacije. Krene nepred moj tata i ubrza malo korak da stigne kolegu,nekako ruzno stane i slomi nogu! Eto jadan vratio se da ucini dobro delo i napravi sebi problem.

Naravoučenije?
Ko lako daje, lako nogu lomi?
 
Treba li biti human?
Da li prosjacima dajete novac?
Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Dajete isključivo humanitarnim organizacijama?
Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo?
:jelka:

Dajem lako ali samo svom momku... on mi uvek kaže:"Daj p...., znam da imaš!"z:mrgreen:
 
Treba li biti human?
Da li prosjacima dajete novac?
Imate zmiju u novčaniku, tuđi problemi vas ne interesuju (niste ni vi lako stekli to što imate, namučile ste se, pa nek' se i drugi pomuče).
Dajete isključivo humanitarnim organizacijama?
Dajete isklujčivo ljudima do kojih vam je stalo?
:jelka:

Помажем увек колико могу
Дајем просјацима новац
Дајем у хуманитарне сврхе колико могу
Људима до којих ми је стало - не разумем шта????
Пошто ти све време причаш о новцу

А што се тиче секса......на интимна питања ове врсте не одговарам
 

Back
Top