Smeštali mi atentat na Koštunicu

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
GORAN Radosavljević Guri, u ponedeljak je, posle dve i po godine, izašao pred Veće za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu, i svedočio o ubistvu Amerikanaca albanskog porekla Ilaja, Agrona i Mehmeta Bitićija.

Zamenika tužioca za ratne zločine Dragoljuba Stankovića interesovalo je zbog čega je Radosavljević napustio službu. Ovaj je polako i detaljno ispričao kako je sve počelo kada se predao Legija, tada optuženi za ubistvo premijera Zorana Đinđića.
- Tadašnji ministar policije Dragan Jočić mi je naredio da ga, umesto u zatvor, dovedem u MUP - ispričao je Radosavljević. - Zatražio sam mu pismeno naređenje. Ministar mi je odgovorio: "Ti si profesionalac i znaš da je usmeno naređenje isto što i pismeno".
Posle nekoliko meseci, Guri je čuo da će protiv njega biti podneta krivična prijava, jer je prekršio zakon pošto se pozivao na usmeno naređenje. Ubrzo ga je, objasnio je, pozvao i šef Uprave kriminalističke policije Milivoje Mirkov, koji je zatražio da odgovori na četiri pitanja.
- Interesovalo ga je da li sam vođa terorističke organizacije koja planira da ubije Vojislava Koštunicu, kakvi su moji odnosi sa ambasadom SAD, da li sam nameravao da se silom vratim na čelo Žandarmerije i u kakvom sam odnosu sa generalom Milanom Obradovićem - nabroja nekadašnji komandant Žandarmerije. - Odbio sam da napišem izjavu i odlučio da napustim službu.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=134409


Evo nove udbaške bajke za laku noć
 
GORAN Radosavljević Guri, u ponedeljak je, posle dve i po godine, izašao pred Veće za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu, i svedočio o ubistvu Amerikanaca albanskog porekla Ilaja, Agrona i Mehmeta Bitićija.

Zamenika tužioca za ratne zločine Dragoljuba Stankovića interesovalo je zbog čega je Radosavljević napustio službu. Ovaj je polako i detaljno ispričao kako je sve počelo kada se predao Legija, tada optuženi za ubistvo premijera Zorana Đinđića.
- Tadašnji ministar policije Dragan Jočić mi je naredio da ga, umesto u zatvor, dovedem u MUP - ispričao je Radosavljević. - Zatražio sam mu pismeno naređenje. Ministar mi je odgovorio: "Ti si profesionalac i znaš da je usmeno naređenje isto što i pismeno".
Posle nekoliko meseci, Guri je čuo da će protiv njega biti podneta krivična prijava, jer je prekršio zakon pošto se pozivao na usmeno naređenje. Ubrzo ga je, objasnio je, pozvao i šef Uprave kriminalističke policije Milivoje Mirkov, koji je zatražio da odgovori na četiri pitanja.
- Interesovalo ga je da li sam vođa terorističke organizacije koja planira da ubije Vojislava Koštunicu, kakvi su moji odnosi sa ambasadom SAD, da li sam nameravao da se silom vratim na čelo Žandarmerije i u kakvom sam odnosu sa generalom Milanom Obradovićem - nabroja nekadašnji komandant Žandarmerije. - Odbio sam da napišem izjavu i odlučio da napustim službu.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=134409


Evo nove udbaške bajke za laku noć
A ko bi to hteo da ubije kostuna i zasto? Nesposobni uvek opstaju.
 
i jedan patrijotski deo

Tužilaštvo dalje navodi da ih je Popović zatvorio u jednu prostoriju gde ih je držao celog dana, da bi ih 9. jula u kasnim večernjim časovima predao nepoznatim pripadnicima MUP Srbije. Ovi su ih, prema optužnici, odveli do jame za odlaganje smeća, nedaleko od nastavnog centra, gde su ih ubili pucajući im u potiljak.
 
Tadašnji ministar policije Dragan Jočić mi je naredio da ga, umesto u zatvor, dovedem u MUP - ispričao je Radosavljević. - Zatražio sam mu pismeno naređenje. Ministar mi je odgovorio: "Ti si profesionalac i znaš da je usmeno naređenje isto što i pismeno".
Posle nekoliko meseci, Guri je čuo da će protiv njega biti podneta krivična prijava, jer je prekršio zakon pošto se pozivao na usmeno naređenje.

Jos jedan zanimljiv deo krsenja zakona od strane legalista.....:grudvanje2:
 
....Tadašnji ministar policije Dragan Jočić mi je naredio da ga (Legiju), umesto u zatvor, dovedem u MUP - ispričao je Radosavljević.

Prema Guriju treba imati postovanje, ali je on znao sta znaci to sto je od njega zahtevano - naredjeno. Nije morao to uraditi, a znao je kako kaze zakon. Hteo je sedeti na dve stolice. Nije jednostavno.
 
Poslednja izmena:
- Interesovalo ga je da li sam vođa terorističke organizacije koja planira da ubije Vojislava Koštunicu, kakvi su moji odnosi sa ambasadom SAD, da li sam nameravao da se silom vratim na čelo Žandarmerije i u kakvom sam odnosu sa generalom Milanom Obradovićem - nabroja nekadašnji komandant Žandarmerije. - Odbio sam da napišem izjavu i odlučio da napustim službu.

Dobra fora, nisam znala da to može. Nećeš da napišeš izjavu, odeš i nikom ništa. :lol:
 

Back
Top