"Prsten,ljubav ,a iza svega prezime"

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
U ovo prednovogodišnje romantično vreme neki od vas sigurno razmišljaju o udaji, ženidbi, mužu, toplom domu itd..
Jeste li spremne uzeti muževo prezime kad vam se "posreći" da se udate?z:lol: Ili želite zadržati svoje. Možda želite kompromis ?
Muškarci,Imate li nešto protiv da vaša devojka u trenutku kad se ženite uz vaše zadrži i svoje prezime?
I ako imate ZAŠTO imate?
Jeste li razmišljali o takvim stvarima ili vam još nisu pali na pamet?ili neću se udavati, pa ne moram prolaziti kroz tu dilemu.z:)
 
Poslednja izmena:
ja sam rešila ovako.
ako se ikada budem udala, lepo ću videti kakvo mu je prezime.
i kako mi stoji.
ako mi stoji lepo uzeću ga, pa i ako se razvedem ostaću sa lepim prezimenom
a ako je neko glupo ili meni neprilično ništa.

jel ovo zvuči površno?
 
ja sam rešila ovako.
ako se ikada budem udala, lepo ću videti kakvo mu je prezime.
i kako mi stoji.
ako mi stoji lepo uzeću ga, pa i ako se razvedem ostaću sa lepim prezimenom
a ako je neko glupo ili meni neprilično ništa.

jel ovo zvuči površno?

Ne,baš zanimljivo ,a jedna mi cura rekla još zanimljivije, da, u najvećoj ljubavi žive oni gde je muž uzeo ženino prezime, a žena muževo z:lol:
 
Glupa je meni cela ta priča sa prezimenima...
Kao da označava pripadnost... svojinu...
Pa, pripadam svojoj porodici... matičnoj...
A ne njemu (jednog dana, potencijalnom)...
Ne znam....
Sa njim ću možda želeti deliti život....
Ali, čemu promena prezimena....
Čak i da se udam...
Mogu ostaviti svoje, valjda....
Jedino ako bude neko sjajno prezime u pitanju, pa prosto ne uspem da mu odolim....
 
Mislim da cela ova star oko prezimena ima tri korena
1.Tradicija,odnosno, eventualno ženino suprotstavljanje takvoj tradiciji navodi na pomisao da se radi o subverziji
2.drugi najčešće spominjani razlog je priča oko dece, da se npr. preziva različito od mame.
3.i mnoštvo situacija kad je jednostavnije i bolje da svi imaju isto prezime.
 
Mislim da cela ova star oko prezimena ima tri korena
1.Tradicija,odnosno, eventualno ženino suprotstavljanje takvoj tradiciji navodi na pomisao da se radi o subverziji
2.drugi najčešće spominjani razlog je priča oko dece, da se npr. preziva različito od mame.
3.i mnoštvo situacija kad je jednostavnije i bolje da svi imaju isto prezime.

Svakako...
Ne kažem da ne postoje dobre, praktične stvari vezane za nošenje istog prezimena...
Čak.. moj drug svaki put mora da trči kod matičara, da priznaje decu jer je u nevenčanoj zajednici sa njihovom majkom...
Naravno da bi bilo lakše...
Ali, oni ovako odabrali... Kažu, ne veruju u brak...
Eto...
 
U ovo prednovogodišnje romantično vreme neki od vas sigurno razmišljaju o udaji, ženidbu mužu, toplom domu itd..
Jeste li spremne uzeti muževo prezime kad vam se "posreći" da se udate?z:lol: Ili želite zadržati svoje. Možda želite kompromis ?
Muškarci,Imate li nešto protiv da vaša devojka u trenutku kad se ženite uz vaše zadrži i svoje prezime?
I ako imate ZAŠTO imate?
Jeste li razmišljali o takvim stvarima ili vam još nisu pali na pamet?ili neću se udavati, pa ne moram prolaziti kroz tu dilemu.z:)
Odavno smo mi forumaši prevazišli to pitanje. Sad smo prešli na - da li biste se uvredili da vaš muž odbije da uzme vaše prezime??? Naravno, sve preko - da li biste se svađale sa mužem ako bi insistirao da deca ne nose samo vaše, itd.
 
Ko ostavlja svoje prezime.....?

Pretezno jedinice...od oca i majke....z:shock:
i visoko obrazovane zene.....z:shock:

ne daj boze da uzme prezime muza..ako je stekla zvanje...z:mrgreen:

ljubav na prvo mesto...


:lol: :lol:

Eto, jadne mi sa braćom i sestrama, neobrazovane paorčice :lol: :lol:


Promenila sam prezime, sve je stvar dogovora i dobre volje...
A priča o "gubljenju sebe" ili "njegovoj svojini" je apsolutna glupost i odlika
nesigurnosti što u sebe što u partnera.
Da li je promena prezimena promenila mene? Naravno da nije.
Svoja sam u svakom smislu, osim što imam drugo prezime i ič mi ne smeta :lol::grudvanje2:
 

Back
Top