Program za Secenje slika!!!

Hmm...
Ja se igram malo u photoshopu, ali ovo seckanje koje vazi za jednu od laksih operacija mi pojede sve zivce. Ja koristim magnetic lasoo tool pa onda layer via copy/cut i prevučem na drugu sliku...
Ali nisam bas vesta sa magnetic lasoo...neki deo preskocim, ili ujedem i onda opet sve iz pocetka i desava mi s da satima secem jednu figuru i na kraju opet ne ispadne bas perfektno...
Jel to samo moja nespretnost ili postoji jednostavniji nacin?
 
zavisi da li hoces gribo isecanje da se vidi iseceni deo to j najlakse, ili da se ne vidi isecanje to malo koristis i ostale alate. Praksa i samo praksa cini savrsenstvo seti se kad si ucio da vozis bicikl koliko puta si padao tako je i sa svakim programom.
 
U photoshopu postoji alatka magic wand koja u kombinacijom sa shift daje dobre rezultate ovisno od stapanja boja na slici,drugi nacin je da udjes u mask mode pa tamo brushom obojis onaj deo koji zelis da zadrzis po izlasku iz mask moda taj deo ce biti selektovan,treci nacin je da se brise gumicom svaki deo oko predmeta koji zelis da zadrzis,cetvrti nacin je da se ide na filter pa na extract.Da ne nabrajam vise,ovisno od fotografije,bira se metoda,ne zaboravit na redefine edge,dobra stvar za isecanje...
 
U photoshopu sledece se radi...
uzmes carobni stapic magic wand, na vrhu podesis toleranciju na nekih 10 -20% a ako je razlika u nijansama izmedju dijala koji uklanjas i koji ostavljas velika tada mozes i do 30-40 % postaviti tolerance...klik na povrsinu koju hoces da udaljis i delete...
tako ces odstraniti onaj dio koji ti je nepotreban...vise puta ovo ponovi i dobices zeljeni rezultat...srecno...
 
Nebih se slozio sa vama da je PS bez premca imajuci u vidu ove zahvate-klasicne radnje obrade fotografija.
Jedino gde je bez premca je stampanje zbog licence.
A iskreno ako malo pogledate po netu-> iskustvo profesionalnih dizajnera GIMP dobija prednost nad PS.
I to vrlo lako
1) Potpuno besplatan, a ne piraterija
2) Moze sve sto moze i PS
3) Logicni raspored elemenata i preglednost ( studija je pokazala da se pocetnici mnogo lakse snalaze i uce GIMP nego PS)
4) Mogucnost menjenja rasporeda elemanata ,po zelji radi boljeg rada, nije fiksno kao kod PS.
Takodje ima veliki broj plugina , ali i manju zajednicu sto se polako menja.
Cetkice i palete mozete koristiti i sa PS u GIMP(prepoznaje ekstenziju)
Jednostavno to je kao da poredite MS Ofiice i Open Office.
Naravno pogledajte tutoriale za GIMP
http://gimp-tutorials.net/
pa neka mi neko kaze sta to GIMP ne moze a PS moze.
pozz
 

Back
Top