Одлука Владе да породиље неће добити 100 одсто плате изазваће пад наталитета у Србији

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
СРАМОТА ЗА ВЛАДУ!
Одлука Владе да породиље неће добити 100 одсто плате изазваће пад наталитета у Србији, упозорава начелник Дневне болнице ГАК „Народни фронт” у Београду Спасо Анђелић.
Србији прети драматичан пад наталитета због лажног обећања Владе да ће породиље добити 100 одсто плате, тврди за Пресс прим. др Спасо Анђелић, начелник Дневне болнице ГАК „Народни фронт” у Београду.

- Због оваквог поступка државе све више младих ће одустајати од родитељства. Овај потез Владе ће још више смањити наталитет у земљи и дестимулисати младе у проширивању породице. Било би добро када би Влада још једном размотрила своју одлуку и нашла неко решење. Јер, жене не треба да се кажњавају зато што рађају, него да се стимулишу - рекао је за Пресс прим. др Анђелић.

- Радим као трговац и имам малу плату, а 65 одсто од моје плате износи 12.000 динара. Добила сам прво дете у 42. години и пита ли мене неко да ли имам чиме да га прехраним. Држава узима не оно што следује нама мајкама, већ деци - наводи Јанковићева.

Њена цимерка Христина Латковић подсећа на то да су све ствари за бебе страшно скупе, и да би додатних 35 одсто значило макар за куповину пелена.

- Да почнемо прво од тога да је ПДВ за опрему за бебе 18, а за другу, много мање битну робу, осам одсто. Сви причају о наталитету и нацији која изумире, а нико ништа не предузима по том питању - љута је Латковићева.

Надежда Јоксимовић сматра да дечји додаци, уместо што касне, треба да се повећају.

65 одсто моје плате износи 12.000 динара…Славица Јанковић, трговац

- Лично нисам угрожена, и ја од државе не очекујем ништа. Ово ми је треће дете и не рађам да би нешто добила, већ из љубави. Али, ситуација је крајње забрињавајућа и треба бити веома храбар. Знате, има доста људи који не могу да опстану, којима та давања и тих 35 одсто много значе - рекла је Јоксимовићева.

Министарства ћуте

Пресс је јуче покушао да сазна од представника Владе ко је крив за ово и зашто је предлогом буџета за 2009. годину Министарству рада и социјалне политике припало 4,5 милијарде динара мање него што му је потребно, па због тога неће бити новца за породиљска одсуства и дечје додатке. Међутим, одговор нисмо успели да добијемо
Dec 20th, 2008 | Од Инфо-Служба | Категорија: Друштво

ДеМократе воде Србију у пропаст.
 
Ovo je bruka i sramotaz:((z:((z:((z:((

Cak i ja koji sam znao kakva su ova ''zuta'' bagra,nisam ovo ocekivao od njih.

Lupaju plate po direktorskim i upravnim odborima,po nekoliko hiljada evra,a rade ovo:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Sad neka ovi ''zuti'' simpatizeri i glasaci po forumu zucnu o ovome,pihhhhhhhhh!!!

Ovo je jedna banda,koja je pet puta gora i od Zlobinog rezima!!!!!!!

Ovde treba motka da radiz:((z:((z:((
 
Криза дрма, штеди се где не треба. Баш данас гледам колико је слабије грејање него прошле године.

To i ja kazem... BIli mi iz bg elektrane i kazu da je to do sistema kao staro i sl:(
 
ko ima malu decu zna o cemu se radi

a.porodiljsko i kad je malo ono kasni sa isplatom

b.zaposleni kod privatnika imaju proceduralne teskoce oko isplata, bar je bilo pre godinu, dve

c.ko je citao predlog budzeta neka komentarise sledece - cuo sam da su socijalna davanja drasticno smanjena

d.u kapitalistickoj nemackoj, i drugde, drzava daje trudnicama i novorodjencadi toliko da se ovde moze samo sanjati, ako je kapitalizam dajte nam sve, ne samo koske, restirkciju, gubitke radnih mesta i bedu

sve napred govori o nenarodnom karakteru rezima

ne mora biti ovako
 
СТРАШНО !!!

Зашто себи не снизе плате, него ударају баш тамо где је најосетљивије и где најмање треба да се реже!

Рече неко лепо у једном од горњих постова:
ne dirajte zutu bagru, glasali ste za nju
Дакле, тражили сте, гледајте!

И да , само да напоменем, ово је увод у скраћење породиљског боловања.

Још наталитетда смањимо и испоучимо Ратка Младића и можемо у ЕУ.
 
1. bebi oprema najskuplja na balkanu a verovatno u evropi
2. hrana medju najskupljim u evropi
3. najjeftinije cigare u evropi
4. najjeftinija droga u evropi
5. najjeftiniji alkohol u evropi

Demokratska Stranka: drogirajte se, pusite, opijajte se - a ne radjajte decu

Sve ovo Demokratska Stranka radi po nalogu zapada - da unisti i zatre Srbe

A sto je najgore sami Srbi glasaju za svoju propast.
 
Vidim po broju postova da ova tema nije mnogo dotakla ove ''zute eksperte''z:hm:

A,ne,imaju oni preca posla!!!

Imamo integracije,EU,evroatlantske vrednosti itd.Za ovo se nema vremena.

E,kukala vam majka i zajedno nama s vama takvima!!!

ma naravno. kakve crne trudnice to njih ne zanima - bitno je da su gudra i alkohol jeftini a trudnice ko sisa.
 

Back
Top