Da li se Srbija može izvući želim vaše odgovore.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Zdravo svima upravo sam citao N Telegraf mada mi te novine nisu bas jasne ali su ranijih godina dosta toga pogodili.Zelim da iznesem neke cinjenice koje sam procitao i u drugim novinama NIN, zatim razni sajtovi Srba u Americi.
Ovako da ne duzim sprema se separatizam Vojvodine,kriza sa Vlasima-Rumunima u istocnoj Srbiji,zatim jug Srbije a ni Bugari nece cutati.
Dakle stvarno smo mi Srbi bas rodjeni da zivimo na ovom uzarenom podnevlju.
Tu sad citam da se ove krize spremaju ukljucujuci i Istarsku krizu kao neko odvajanje od Hrvatske mada u to cisto sumnjam,interesujeme pitanje da li ova svetska kriza moze odloziti planove koje su nam namenili ili da izbije nesto trece da ovi gadovi jedanput puste Srbe na miru.
Citam jos kako se ove male zemlje tj njihove sluzbe rade uglavnom za 4 velike sluzbe Americku,Englesku,Nemacku,i Rusku.
Ali ljudi zaista nije smesno vec ozbiljno evo ovde kod mene Svabe iz Rume jos pre godinu dana su otvorili skolu za besplatno ucenje jezika a najbolje djake salju preko leta u Nemacku.
Da li se mi Srbi mozemo nekako dozvati sebi ili nam preti scenario kao u 2.S.ratu knez Pavle je stalno upozoravao ali nista ni tad a ni danas cinimise ne vredi.
Aleksa-Ruma.
 
Zdravo svima upravo sam citao N Telegraf mada mi te novine nisu bas jasne ali su ranijih godina dosta toga pogodili.Zelim da iznesem neke cinjenice koje sam procitao i u drugim novinama NIN, zatim razni sajtovi Srba u Americi.
Ovako da ne duzim sprema se separatizam Vojvodine,kriza sa Vlasima-Rumunima u istocnoj Srbiji,zatim jug Srbije a ni Bugari nece cutati.
Dakle stvarno smo mi Srbi bas rodjeni da zivimo na ovom uzarenom podnevlju.
Tu sad citam da se ove krize spremaju ukljucujuci i Istarsku krizu kao neko odvajanje od Hrvatske mada u to cisto sumnjam,interesujeme pitanje da li ova svetska kriza moze odloziti planove koje su nam namenili ili da izbije nesto trece da ovi gadovi jedanput puste Srbe na miru.
Citam jos kako se ove male zemlje tj njihove sluzbe rade uglavnom za 4 velike sluzbe Americku,Englesku,Nemacku,i Rusku.
Ali ljudi zaista nije smesno vec ozbiljno evo ovde kod mene Svabe iz Rume jos pre godinu dana su otvorili skolu za besplatno ucenje jezika a najbolje djake salju preko leta u Nemacku.
Da li se mi Srbi mozemo nekako dozvati sebi ili nam preti scenario kao u 2.S.ratu knez Pavle je stalno upozoravao ali nista ni tad a ni danas cinimise ne vredi.
Aleksa-Ruma.

znacemo kroz nekoliko decenija..z:lol:
 
Zdravo svima upravo sam citao N Telegraf mada mi te novine nisu bas jasne ali su ranijih godina dosta toga pogodili.Zelim da iznesem neke cinjenice koje sam procitao i u drugim novinama NIN, zatim razni sajtovi Srba u Americi.
Ovako da ne duzim sprema se separatizam Vojvodine,kriza sa Vlasima-Rumunima u istocnoj Srbiji,zatim jug Srbije a ni Bugari nece cutati.
Dakle stvarno smo mi Srbi bas rodjeni da zivimo na ovom uzarenom podnevlju.
Tu sad citam da se ove krize spremaju ukljucujuci i Istarsku krizu kao neko odvajanje od Hrvatske mada u to cisto sumnjam,interesujeme pitanje da li ova svetska kriza moze odloziti planove koje su nam namenili ili da izbije nesto trece da ovi gadovi jedanput puste Srbe na miru.
Citam jos kako se ove male zemlje tj njihove sluzbe rade uglavnom za 4 velike sluzbe Americku,Englesku,Nemacku,i Rusku.
Ali ljudi zaista nije smesno vec ozbiljno evo ovde kod mene Svabe iz Rume jos pre godinu dana su otvorili skolu za besplatno ucenje jezika a najbolje djake salju preko leta u Nemacku.
Da li se mi Srbi mozemo nekako dozvati sebi ili nam preti scenario kao u 2.S.ratu knez Pavle je stalno upozoravao ali nista ni tad a ni danas cinimise ne vredi.
Aleksa-Ruma.

Ajd, ne plaši nas!
 
Mitar Tarabic u svojemu prorocanstvu veli:
"I Serbija ce stati na svoje noge lagane, kada dodje debeli covek iz severne zemlje,
koga neprijatelji drzase nepravedno zatvorenog u celiji u zemlji Crvenijeh Fenjera".


Kremna, 1889god.:zima:




a045.gif
 
e, aco

pa u ovoj demokratiji da se pojavi boziji poslanik, kod ovog rezima, zavrsio bi prodajuci kirbi

Ma nemoj? A što vi swpski wadikawi niste otwawali pwodavnice i dwagstowe za weme Slobe nego ste čekali demokwate?
Zamisli ti dileu od prodavca - kaže mora da plati porez 400.000 za prošli mesec i kune Dinkića.
A znamo da ima malu prodavnicu i da je PDV DO 18%
PA ŠTA JE TAJ PWODAWAO?
KIWBI?
 
Ma nemoj? A što vi swpski wadikawi niste otwawali pwodavnice i dwagstowe za weme Slobe nego ste čekali demokwate?
Zamisli ti dileu od prodavca - kaže mora da plati porez 400.000 za prošli mesec i kune Dinkića.
A znamo da ima malu prodavnicu i da je PDV DO 18%
PA ŠTA JE TAJ PWODAWAO?
KIWBI?

ako je komentar meni upucen, nisi morao. dobro, osecas nuzdu, ali nisi morao.

i inace mi je malo nerazumljivo, kako forma tako i sadrzina. ali `piscu` to odavno nije bitno, vazno je da se stancuje, pa sta ubode.
 
Taj je isto bio neviđeni lopov,pa nismo propali.

Побркао си мало лончиће, није Пашић основао ГЕЈ - , ДС, Лигу (оне зависнике није ни могао, нису имали од чега да зависе) и остале ...

Основао Народну Радикалну странку ...

Е, оно што краде Народно - отишло,

остала само српска Радикална странка ...
 
Побркао си мало лончиће, није Пашић основао ГЕЈ - , ДС, Лигу (оне зависнике није ни могао, нису имали од чега да зависе) и остале ...

Основао Народну Радикалну странку ...

Е, оно што краде Народно - отишло,

остала само српска Радикална странка ...
Da ne dužim.Pročitaj ''Čujte Srbi!'',pa ćeš da vidiš ko je i kakav je bio Nikola Pašić.Čim je počeo rat poslao je u Francusku svog sina.A taj isti sin je imao firmu koja je snabdevala kraljevsku vojsku po cenama koje su bile mnogo više od redovnih.
 
tesko...iako sam pristalica uverenja da jedan sposoban covek moze mnogo da uradi.... zasto tesko... jer je od revolucije do danas sve u zemlji razgradjeno i rasprodato prjateljima, mafijasima, tajkunima i poklonjeno strancima... kad nema proizvodnje i sistematski se unistava ekonomija da bi zemlja dospela u duznicko ropstvo i neokolonijalnu zavisnost onda ni superman ne moze da pomogne... extra sto je kasa prazna i ono sto jos ima ubise se ovi da razgrabe....

e da... bio je i rat... milosevic je kriv za sve :lol:...
 
Nece ,. Kako sad stvari stoje , sa ovakvom politickom elitom , ovakvim medijima , sa ovakvom kvazi-urbanom populacijom u gradovima , sa ovoliko derivata kumunizma ,nas samo cudo moze spasiti . Na zalost , vise je njih ,. Nas n=je manje , tako da , idemo ka svom samounistenju , sigurno , temeljno , bez zastajkivanja .
Sto se tice Vojvodine , tamo u stvari glavnu separatisticku ulogu igda onaj Pajantic . Cana i Kstres su kolvnovi , koji skrecu paznju na sebe . Tadic to dozvoljava , da bi imao podrsku iz NS . Jer tTadica boli uvo za Drzavu . On je pravi Despot . Da bi mogao da bude apslutno alfa i omega , izabrao je Premijera , koji je slaba figura . Ovde svi podcenjuju medije . B92 je toliko doprineo losoj situaciji u drzavi i narodu , da je steta prakticno nenadoknadiva . U koliko bi ih ugasili , za 3 meseca bi bila sasvim druga situacija .
 

Back
Top