Istopolni brak?

Istopolni brak

  • Za

  • Protiv

  • Za,ali bez usvajanja dece


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ste za ili protiv brakova izmedju homoseksualaca?

Zasto da ili ne?

I da li ste za to da im se dozvoli usvajanje dece?

Protiv.

Nemam ništa protiv homosexualaca...ali da dete raste u nezdravoj sredini,ne,nikako.

Ne dozvoliti im usvajanje dece...za brak me nije briga...mada ako se načini korak više,pa im se dozvoli i brak...gde nam je zdrav razum i dokle ćemo stići...(u eu sigurno) sa legalizacijama kojekakvih gluposti.
 
ne mogu ja da im zabranim da oni zive zajedno.
ali,da usvajaju decu-ne.
Ako je neko dete igrom slucaja ostalo bez roditelja,i naslo se bez roditeljske nege ne mora da znaci da da treba da trpi zbog toga i da zivi u nekoj ''nezdravoj''vrsti porodice.
tacnije da trpi da bude jos vise razlicito,od toga sto jeste....samim tim sto je usvojeno,sto nema porodicu,itd....
Da li msilite da ce danas-sutra ostala deca gledati normalno na to dete koje dolazi iz istopolnog braka?
Da li ce to dete moci jednog dana normalno da prihvati sviju heteroseksualnu prirodu?
Prosto ja nemam nista protiv gej populacije.
Ali samo dok ne ugrozavaju ljude oko sebe.
 
protiv sam homosexualnih brakova i proziv sam toga da oni usvajaju decu
jednostavno homosexualizam nije normalna pojava i takav brak nije zdravo okruženje za dete
mada poznajem neke homosexualce i oni su vrlo tolerantni, prijatni i korektnio ljudi,protiv homosexualaca stvarno nemam ništa. Ako je to njihov izbor ili što neki kažu varijetet, ili šta god, njihova stvar....njihovastvar i ako hoće da žive zajedno, al tu vezu krunisati brakom....još i dete usvojiti:eek::roll:
jednosravno nisam za to i gotovo....
 
Protiv.
Koja je poenta?
Brak je zajednica muskarca i zene,ciji je cilj stvaranje potomstva. :) To bi bila kao neka definicija.
Niko im ne moze zabraniti niti im brani da zive zajedno,ali sta ce im brak?
Jedino zbog cega bi im to trebalo je zbog regulisanje imovinskih prava,nakon razlaza,neke zakonske mere,ali to se moze regulisati kao u slucaju vanbracne zajednice.
Mada sam nesto cula da se posle 1.1. 2009-te vanbracna zajednica ne tretira vise kao zakonska.

Usvajanje-NE. Zbog te dece,mislim da je to nezdrava sredina za odrastanje.
 
Mada sam nesto cula da se posle 1.1. 2009-te vanbracna zajednica ne tretira vise kao zakonska.

..iskreno, ako je ovo tachno, stvarno me raduje..
..izjednachavanje vanbrachne i brachne zajednice je, po meni,
vishe degradiralo instituciju braka nego shto bi to uchinila
legalizacija istopolnih brakova..
..da se razumemo, brak ovde posmatram kao "ugovor o zajednichkom zivotu"
a ne kao crkvenu instituciju..
 
nemam nista protiv brakova,al decu ne bih dozvolila da usvajaju...licno i ja sam bi,al nikad svoju decu ne bih dovela u takvo okruzenje...dok su mali i nemaju moc rasudjivanja,kad porastu,onda imaju slobodu izbora.
 
Da li ste za ili protiv brakova izmedju homoseksualaca?

Zasto da ili ne?

I da li ste za to da im se dozvoli usvajanje dece?
Моје мишљење је да брак могу да склапају, слободно и без устезања.
Али децу не могу да усвајају.
Зашто- зато што није добро за развој сексуалности детета, с обзиром да се сексуалностформира идентификацијом са родитељом истог пола.
С ким ће ту дете да се идентификује?
А ако узмемо у обзир најновије научне теорије, да је у основи свега генетика, па тако и у основи хомосексуализма, онда би им чак било и оправдано дати децу на усваја, јер дете ако не носи у генима истополну сексуалну оријентацију, не може се развити ни у суживоту са два хомосексуалца.

Међутим, узећу у обзир да су у питању теорије, па ћу предностдати оној првој наведеној- за сад им не бих давала децу на усвајање, све док наука докаже да се утицај не може остварити.
 
Da li ste za ili protiv brakova izmedju homoseksualaca?

Zasto da ili ne?

I da li ste za to da im se dozvoli usvajanje dece?

za.

kakvo uopce...odrzivo "opravdanje" mozemo dati kao drustvo za to sto ljudima
zbog seksualne orijentacije; koja se NE BIRA i NIJE BOLEST...(po iljaditi put...)
uskracujemo nesto na sto sami itekako polazemo pravo...npr. brak?

normalno, ne vidim zasto bi djetetu koje odgaja istopolni bracni par bilo losije/bolje
u zivotu nego djetetu koje odgaja "tradicionalni" bracni par...
 
Poslednja izmena:
To je definicija,Da,zvuci kao zivotinjsko carstvo,ali tako je.
Zasto bi homoseksualce interesovao onda takav vid priznanja.Jer to je ono sto oni hoce,priznanje.
Ne vidim poentu braka,ako nije stvaranje porodice.

jok, ne zvuci kao zivotinjsko carstvo vec kao program uzgoja....ljudski...
a to sto ti ne vidis "poentu braka, ako nije stvaranje porodice" ima veze s tobom, a ne s...poentom : )
 
To je definicija,Da,zvuci kao zivotinjsko carstvo,ali tako je.
Zasto bi homoseksualce interesovao onda takav vid priznanja.Jer to je ono sto oni hoce,priznanje.
Ne vidim poentu braka,ako nije stvaranje porodice.

A sta cemo ako je heterosexualni par sterilan?

ili imaju neku urodjenu bolest koju ne zele da prenesu na decu pa nemaju dece?
 
Zajedniciki zivot im nije uskracen.
Niko im to ne brani.

NIna...ne "slazu" ti se premise...imaju...manu
ovako necemo izvuci valjanu konkluziju...tj. za sofizme si...pre...malena : )

naime, zajednicki zivot u FORMALNOM braku ima izvjesne...prednosti
za ljude koji zive u uredjenom drustvu tj. onom koje ima...zakone
bez obzira na imanje/nemanje djece...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top