razlika izmedju Procesora!!!

G

gos

Gost
Zanima me kakva je razlika Sustinska izmedju procesora AMD koji pichi na 1700+ i 2200 + ,konkretno imao sam 1700+ pa kupio 2200+ i namerno spustio ga na 1350 mhz, i ne vidim razliku osim sto je oborio temperaturu za 5 stepeni,znaci zanima me bukvalno sustinska razlika,malo sam komlikovan priznajem ali hvala na odgovorima!!!! pozdrav svima
 
laicki odgovaram, ali mislim da ces imati neku sliku zasto je neki proc na 1500 a drugi na 1800...

procesori se ne prave komad po komad, vec se prave cele ploce procesora (koje se nazivaju wuffle ako se ne varam) pa se zatim svaki primerak testira... u jednoj ploci ima nekoliko stotina procesora i skoro po pravilu oni blizi centru ploce su kvalitetniji... sto je primerak kvalitetniji ima bolji odnos temperatura/brzina i ocenjuje se da moze u duzem periodu da izdrzi vece brzine i tako se i prodaje... da bi se smanjio skart u proizvodnji, nekvalitetnijim procesorima se smanjuje brzina i prodaju se po nizoj ceni... odatle one rupe koje klokeri koriste za budzenje svojih cpu-ova, jer testovi koje proizvodjaci koriste nisu detaljni jer bi se detaljnim testiranjem svakog procesora umnogome povecala cena proizvodnje, pa lancano i cena prodaje sto niko ne voli

ovo naravno vazi za svaku porodicu procesora pojedinacno (drugim recima, bartoni i throughbred se naravno ne prave zajedno)
 

Back
Top