Da li sa zavrsenom visom skolom mogu da radim kao profesor??????

Moras imati zvanje profesora, tj. da si zavrsio fakultet i smer "Profesor .........". Takve smerove recimo imas na T.F. Mihajlo Pupin u Zrenjaninu. Ako imas zvanje profesora mogu da te prime na neodredjeno, a ako nemas mogu da te prime na odredjeno i svake godine se raspisuje konkurs da traze profesora za to radno mesto i svake godine si ugrozen ako se neko pojavi. Mada sve to zavisi od toga sta pise u statutu skole u kojoj zelis da predajes.I koliko poznajes ljude u toj skoli. Ja znam coveka koji je imao samo Visu masinsku i predavao je u srednjoj a posle je zavrsio fax ali ne za profesora, i dalje je u istoj srednjoj skoli.
 
Po novom zakonu ne mozes. Oni koji trenutno rade sa visom skolom imaju rok od ne znam tacno koliko da zavrse fakultet. Ako ne zavrse u predvidjenom roku (2,3,4 godine, nisam sigurna), gube posao.
Znam za slucaj da je u septembru ove godine jedna nastavnica dobila otkaz jer ima samo visu skolu, ali mislim da im je to bio samo izgovor a da je nesto drugo bilo u pitanju...
 

Back
Top