Tradicionalna porodica ili samohrani roditelj?

Sta je bolje po dete

  • Samohrani roditelj

  • Tradicionalna porodica (otac i majka)

  • Svejedno je


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne mislim da je to tako. Mislim da je insistiranje na dva roditelja uz priču da je to najbolje za dete uglavnom rezultat bapskih priča i da su to plasirali ljudi sa tradicionalnim vaspitanjem da bi ubedili svoje ćerke i unuke da ne rađaju vanbračno da ne pukne bruka a da njih ne lupe po novčaniku.

Mislim da ništa ne može da se gleda po defaultu. Sve zavisi od toga kakvi su roditelji i kakvo je dete. Neko dete će lakše podneti život sa jednim roditeljem i to mu neće biti problem, nekome će to biti tragično i patiće. Neki roditelj je sposoban da sam podiže svoje dete a u nekim slučajevima su oba roditelja bolidi koji ni hrčka ne bi mogli normalno da vaspitaju i podižu. Dosta zavisi i od materijalnog stanja, od ostatka familije itd.
 
Valjda oko ovoga ne bi trebalo da bude velike dileme i reći da je "tradicionalna" porodica bolja/povoljnija.
Naravno, to ne znači da samohrani roditelji treba da se ubiju ili šta god, već da u normalnim okolnostima deca imaju povoljnije uslove, kako sa ekonomske strane tako i sa vaspitne.

Sada, potpuno je druga stvar, koliko će ti uslovi biti iskorišćeni.
 
ja lično ne bih stavljala tradicionalnu porodicu nasuprot samohranog roditelja
sve više majki rađa decu same, ne žele da se odreknu majčinstva "samo" zato što nisu našle odgovarajućeg muža. takvoj deci ne mora da fali ništa, mogu da budu lepo odgojea i odnegovana i vaspitana.. Lepo je imati oba roditelja, ali nije neophodno
 
Tradicionalna porodica.Mama,tata i dete ili jos bolje deca...mislim da je to prirodno,zdravo i najbolje okruzenje.Ali ne po svaku cenu...I sama sam na neki nacin rasturila porodicu,i dugo sebe preispitivala i mucila pitanjima kako ce se to odraziti na nju...
Porodicu treba sacuvati,najlakse ju je rasturiti.
Zene koje se odlucuju na samohrano roditeljstvo mislim da nisu ni svesne u sta se upustaju.Ne osudjujem,naprotiv.Ali mislim da je zadatak pretezak da ga sam podneses.Imam u okruzenju nekoliko primera(zahvaljujuci njima moje dete je cinjenicu da zivi samo sa mamom lakse podnelo jer vidi da i ova i ova i ova isto tako zive)i makar da ni jedna nije rekla da se pokajala,zivot im iz dana u dan stavlja isuvise teske terete koje treba nositi a vezani su za dete koje rastuci postavlja pitanja,osudjuje,trazi razloge...
 
Sledeci tekst iz britanskog Daily Maila me naveo na razmisljanje

http://www.dailymail.co.uk/debate/a...en-wont-stop-funding-destruction-society.html


Dakle da li i vi mislite da deca koja odrastaju bez jednog roditelja, su uskracena na neki nacin u odnosu na decu sa tradicionalnom porodicom?

Ja sam odrasla u tradicionalnoj porodici ali me je vaspitao samo jedan od roditelja... Mislim da je u redu da dete odrasta bez jednog roditelja sve dok je drugi roditelj mentalno zdrava osoba...

For sure, children are ill served if their parents are locked in a quarrelsome marriage but the evidence is clear that, unless such battling is extreme, children still fare worse if their parents separate.

Ono sto je za nas mala svadja za dete nije... Iz licnog iskustva :)
 
Dakle da li i vi mislite da deca koja odrastaju bez jednog roditelja, su uskracena na neki nacin u odnosu na decu sa tradicionalnom porodicom?
mislim da jesu. ali je bolje da rastu uz jednog roditelja koji mu posvecuje svoje vreme i ljubav nego uz oba, a da je jedno od to dvoje indiferentno prema detetu, jos gore da odrasta u atmosferi svadja i prepirki.
dakle, ja jesam za, uslovno receno, tradicionalnu porodicu sa oba roditelja, ali ne po svaku cenu.
nekako osecam potrebu da kazem porodica sa oba roditelja KOJA SU SUPROTNOG POLA. to valjda pod uticajem sinocne serije "uvod u anatomiju" gde se muski bracni par sprema da usvoji dete. mislim, svasta se danas smatra za tradicionalnu porodicu.
 
mislim da jesu. ali je bolje da rastu uz jednog roditelja koji mu posvecuje svoje vreme i ljubav nego uz oba, a da je jedno od to dvoje indiferentno prema detetu, jos gore da odrasta u atmosferi svadja i prepirki.
dakle, ja jesam za, uslovno receno, tradicionalnu porodicu sa oba roditelja, ali ne po svaku cenu.
nekako osecam potrebu da kazem porodica sa oba roditelja KOJA SU SUPROTNOG POLA. to valjda pod uticajem sinocne serije "uvod u anatomiju" gde se muski bracni par sprema da usvoji dete. mislim, svasta se danas smatra za tradicionalnu porodicu.

Ne, svasta se danas smatra za porodicu :lol:

A tradicionalna je otac i majka i deca.
 
Чекајте мало, ја не видим да се негде спомиње традиционална породица у којој се свакодневно свађа, наспрам самохраног родитеља!

Да ли је традиционална породица ( у којој су односи здрави) боља од одрастања детета уз само једног родитеља, ја тако доживљавам тему.

Наравно да је боље за дете да расте уз оба родитеља. Наука је то доказала и то нису празне приче. Личност се формира најадекватније само ако су оба родитеља ту. ( што не значи да неће бити све уреду и ако расту уз једног уз повремено виђање другог или не виђање другог, али је шанса већа).

А наравно да је боље да расте у зсамо једног родитеља, уколико односи у породици нису добри.

Зар то , уопште, треба да се разматра?
 
Чекајте мало, ја не видим да се негде спомиње традиционална породица у којој се свакодневно свађа, наспрам самохраног родитеља!

Да ли је традиционална породица ( у којој су односи здрави) боља од одрастања детета уз само једног родитеља, ја тако доживљавам тему.

Наравно да је боље за дете да расте уз оба родитеља. Наука је то доказала и то нису празне приче. Личност се формира најадекватније само ако су оба родитеља ту. ( што не значи да неће бити све уреду и ако расту уз једног уз повремено виђање другог или не виђање другог, али је шанса већа).

А наравно да је боље да расте у зсамо једног родитеља, уколико односи у породици нису добри.

Зар то , уопште, треба да се разматра?


..naravno da treba..

..koliko ljudi se ne razvodi samo zato shto
"detetu treba kompletna porodica"
ili josh cheshce
"detetu treba otac"..

:(
 
..naravno da treba..

..koliko ljudi se ne razvodi samo zato shto
"detetu treba kompletna porodica"
ili josh cheshce
"detetu treba otac"..

:(
Ја и рекох да нема ту шта да се разматра.
Како је већ милион пута речено: боље добарразвод, него лош брак. ( а лош брак, даје и лоше односе у породици и фрустрације свим члановима исте....)
 
Ја и рекох да нема ту шта да се разматра.
Како је већ милион пута речено: боље добарразвод, него лош брак. ( а лош брак, даје и лоше односе у породици и фрустрације свим члановима исте....)

..jeste, Sofija, niko ne spori da je tako.. :roll:
 
Poslednja izmena:
Sledeci tekst iz britanskog Daily Maila me naveo na razmisljanje

http://www.dailymail.co.uk/debate/a...en-wont-stop-funding-destruction-society.html


Dakle da li i vi mislite da deca koja odrastaju bez jednog roditelja, su uskracena na neki nacin u odnosu na decu sa tradicionalnom porodicom?
Ускраћена јесу у старту.. за љубав још једног родитеља, деке, баке, итд.
али..
идеални услови им нису загарантовани ни у ''комплетној'' породици..
Нити су идеални услови живота неопходни да би неко постао квалитетан човек.
тако да.. нек се рађају дечица...:D
 
Ускраћена јесу у старту.. за љубав још једног родитеља, деке, баке, итд.
али..
идеални услови им нису загарантовани ни у ''комплетној'' породици..
Нити су идеални услови живота неопходни да би неко постао квалитетан човек.
тако да.. нек се рађају дечица...:D

Ne postoje idealni uslovi...ali obezbediti optimalne uslove za zivot u tradicionalnoj porodici,znaci...mama,tata...uvek sam za kompletan aranzman...u zdravoj sredini.
 

Back
Top