Depresija vas muški hoće, a žene neće?Hammm

  • Začetnik teme Psihijatar za MŽ
  • Datum pokretanja
P

Psihijatar za MŽ

Gost
Nije cinizam nego počujte....


"Prestonički muškarci nemaju predstavu šta bi radili u životu, imaju problema sa identitom i sa pripadnošću, hoće da ulože emocije ali ne znaju kako, mentalno i fizički su snažni. Nasuprot muškarcu, prosečna Beogradjanka je dobro adaptirana na sve moguće uslove preživljavanja, uvek je spremna za nove promene, pomalo je naivna i bojažljiva zbog osećaja sopstvene odgovornosti prema porodici, u kući je domaćica i nema sklonosti da depresivno reaguje."

Pa, ovo je rekao jedan neuropsihijatar za mušku populaciju Beograda, pa se ovi rezultati ne odnose na celu zemlju, ali....isto mu dodje...

pa nalazite se u ovoj analizi ili ne...? :wink:
 
Psihijatar za MŽ:
"Prestonički muškarci nemaju predstavu šta bi radili u životu, imaju problema sa identitom i sa pripadnošću, hoće da ulože emocije ali ne znaju kako, mentalno i fizički su snažni. Nasuprot muškarcu, prosečna Beogradjanka je dobro adaptirana na sve moguće uslove preživljavanja, uvek je spremna za nove promene, pomalo je naivna i bojažljiva zbog osećaja sopstvene odgovornosti prema porodici, u kući je domaćica i nema sklonosti da depresivno reaguje."

Jezik kojim je ovaj komentar napisan deluje mi malo arhaično. Otprilike kao da je pisan 30-tih godina prošlog veka. Naravno, pod uslovom da je citat prenet doslovce. Sa druge strane i sam smisao komentara je malko čudan ...

... hoće da ulože emocije ali ne znaju kako, mentalno i fizički su snažni ...
... pomalo je naivna i bojažljiva zbog osećaja sopstvene odgovornosti prema porodici, u kući je domaćica ...

Hm ... Ne bih rekao da je ovo skoro pisano.
Mislim sve ostalo đene-đene, ali da je prosečna Beograđanka naivna ! Ma važi !

Jeli ovo autor posta hteo da nas testira ?
 

Back
Top