Konvertovanje iz PDF-a?

AleksBGD

Aktivan član
Poruka
1.377
Imam neke tekstove u PDF formatu koje bih hteo da prebacim u Word i da ih tamo ispravim i doradim. Kako, i pomocu kog programa, da doprem do teksta u PDF-u i kako taj tekst posle prebaciti u npr. Word? Da li se isti princip moze primeniti i za slike?

Thanx.
 
Ne mere svaki PDF da prebaci u DOC,
i za četvrtu konverziju traži da ideš po free pass, a njega dobijaš
vežbanjem matematike.

Deinstalacijom i ponovnom instalacijom imaš opet tri pokušaja,
a zatim opet po pass, s tim što prethodne šifre mo'š skupiti u notepad
pa kopirati....da bi izbeg'o račuNJ :lol: :lol:!!
 
Imam neke tekstove u PDF formatu koje bih hteo da prebacim u Word i da ih tamo ispravim i doradim. Kako, i pomocu kog programa, da doprem do teksta u PDF-u i kako taj tekst posle prebaciti u npr. Word? Da li se isti princip moze primeniti i za slike?

Thanx.
Ne moraš uopšte da konvertuješ u Word-ov dokument da bi ga tamo editovao, sve to može da ti odradi, na licu mesta: Foxit PDF Reader Pro ili Foxit PDF Editor, a boga mi i Adobe Acrobat. Programi nisu free. A i na ovoj temi :arrow: http://forum.krstarica.com/threads/245286 se o nečem sličnom pričalo.
 
Ima dosta free convertera po netu i za text i za slike..... (PDF to DOC, PDF to JPG, .....)
Trenutno me mrzi da guglam, ali to mozes i ti ;)

Nije problem odGooglati, problem je naći konvertor koji će odraditi posao sa najmanje
moguće zajebancije i koji će svaki PDF uspeti da konvertuje a da ne izgleda kao gomila
tačkica i upitnika!!

Što Deki reče, Foxit Pro portable radi, bar ovo što sam za sada probao, najbolje za sada.
Jedino što moraš posebno tekst, posebno slike prebacivati.
Ili Ja još ne nadŽoh opciju za đuture. :lol:
 
Programi koje ste mi predlozili su u sustini dobri ali su mi svi pokazali kukice i kvacice. Fajlovi koje sam iz PDF formata hteo da prebacim u DOC su svi cirilicni a izgleda da nijedan od onih koje sam upotrebio ne podrzavaju cirilicu. Probao sam sa Free PDF to DOC Converter, Foxit PDF Readerom i Foxit PDF Editorom.

Zna li neko neki program koji podrzava i srpsku cirilicu?
U protivnom mi nista ne znaci. :(
 
Zna li neko neki program koji podrzava i srpsku cirilicu?
U protivnom mi nista ne znaci. :(

Foxit Reader Version 2.3 Build 2923
radi to i sa ćirilicom, samo što moraš obeležavati stranicu po stranicu i kopirati u Word!!

Znam da je problem ako ti treba 3652 stranice, ali ako je po koja stranica u pitanju...
I slike posebno moraš prebacivati.


E sad, stvarno mi nije jasno kako nisu mogli ona dva dugmeta (
FoxitT-1.jpg
i
FoxitS-1.jpg
) da reše u
samom programu pa da se sve to odradi jednim klikom ??

Il' je to namerno urađeno, il' su ga negDi sakrili gde ga Ja ne nadŽoh z:lol:!!
 
Programi koje ste mi predlozili su u sustini dobri ali su mi svi pokazali kukice i kvacice. Fajlovi koje sam iz PDF formata hteo da prebacim u DOC su svi cirilicni a izgleda da nijedan od onih koje sam upotrebio ne podrzavaju cirilicu. Probao sam sa Free PDF to DOC Converter, Foxit PDF Readerom i Foxit PDF Editorom.

Zna li neko neki program koji podrzava i srpsku cirilicu?
U protivnom mi nista ne znaci. :(

Aadobe Acrobat bi morao da odradi to!!!
 
Imam neke tekstove u PDF formatu koje bih hteo da prebacim u Word i da ih tamo ispravim i doradim. Kako, i pomocu kog programa, da doprem do teksta u PDF-u i kako taj tekst posle prebaciti u npr. Word? Da li se isti princip moze primeniti i za slike?

Thanx.

Evo probaj sa ovim, pa obavezno javi utiske !!!

http://abbyy-pdf-transformer.en.softonic.com/
_________________________
EDIT: Piraterija nije dozvoljena na forumu!
smiley_emoticons_warn.gif


Ima dosta free convertera po netu i za text i za slike..... (PDF to DOC, PDF to JPG, .....)
Trenutno me mrzi da guglam, ali to mozes i ti ;)

Samo sto nijedan nevalja, nemoze da odradi posao kako ja to hocu........
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ej i meni treba ista pomoć! Dobila sam neki pdf fajl koji je na ćirilici a uz to ima i notni zapis. Kad pokušam da konvertujem u word pojavi mi se na latinici i to sabijeno a umesto notnih linija i samih nota ili slova ili kvržice. Probala sam i u photoshop-u i ilustratoru, ništa. Ja ne moram da ga baš konvertujem u word samo mi treba da uredim tekst i dodam jos neke note tako da može bilo koji drugi program.:snesko2:z:poz:
 
@jokica35

Pročitaj još jednom post # 4 (gore iznad).

I da pitam još jednom, zašto morate da konvertujete PDF fajl da bi ga mogli editovati?! Sve to možete uraditi direktno i na licu mesta u samom PDF fajlu bez konvertovanja, sa programima koje sam naveo u gornjem postu. A ako baš insistirate na konvertovanju, probajte sa (takođe već spomenutim) ABBYY PDF Transformer-om.
 
@jokica35

Pročitaj još jednom post # 4 (gore iznad).

I da pitam još jednom, zašto morate da konvertujete PDF fajl da bi ga mogli editovati?! Sve to možete uraditi direktno i na licu mesta u samom PDF fajlu bez konvertovanja, sa programima koje sam naveo u gornjem postu. A ako baš insistirate na konvertovanju, probajte sa (takođe već spomenutim) ABBYY PDF Transformer-om.

I obavezno javite rezultate, jer jos nekoga zanima ! z:mrgreen:
 
@jokica35

Pročitaj još jednom post # 4 (gore iznad).

I da pitam još jednom, zašto morate da konvertujete PDF fajl da bi ga mogli editovati?! Sve to možete uraditi direktno i na licu mesta u samom PDF fajlu bez konvertovanja, sa programima koje sam naveo u gornjem postu. A ako baš insistirate na konvertovanju, probajte sa (takođe već spomenutim) ABBYY PDF Transformer-om.

ma ja uopšte ne moram da ga konvertujem ali izgleda da ima neku zaštitu kao da je read only znači samo možeš da ga pročitaš i eventualno odštampaš. Da li mogu nečim da ga ''razbijem''? Samo da dodam da ne kršim povredu autorskih prava samo taj koji je to snimio...z:poz:z:dm3:
 

Back
Top