Da li biste mogli da zamislite zivot bez klinaca?

  • Začetnik teme Ta divna deca
  • Datum pokretanja
Ja ih imam troje i ne bih mogla da zamislim zivot bez njih. Ali, da mi je muz pre braka rekao da ne moze da ima dece, mislim da bih opet bila s njim. E, sad, sta bi posle bilo, to ne znam. Mozda ne bih znala sta propustam, pa to ne bih ni dozivljavala kao zrtvu. A mozda bi mi materinski instinkt kad tad proradio, pa bih se kajala. Ko to zna? :? U svakom slucaju, posto ih imam, oni su ti koji mi ispunjavaju zivot i cine ga posebno vrednim. A to da li me slusaju... o tome bi zaista mogli da pricamo i da pricamo! :roll:
 
Ja ih imam dvoje i ne bih mogla da zivim bez dece. Tacnije, ceo zivot sam cekala da ih imam. Nikada se ne bih udala za nekog ko ne moze ili nece da ima decu. Ljubav ili zaljubljenost moze i da prodje, ali deca ostaju. Steta je sto zivimo u zemlji koja ne moze da nam priusti da imamo vise dece, vec se masa nas opredeljuje na jedno ili dvoje. Ja sam prva koja nema uslova za vise dece, ali rado bi imala i troje, cetvoro.
 
Naravno da bih bila sa svojim mužem i da ne može da ima decu, a i on sa mnom.
Posle nekoliko godina sigurno bi usvojili dete,i to je to.Moja frizerka je posle 15 godina pokušavanja da zatrudni usvojila dete i sada kaže da da je znala ovo što sad zna nikad ne bi dala ni da je seku ni bodu. Kada gajiš dete od 6-7 meseci pa na dalje, šta si mu drugo nego majka?
 
apotekarka:
Naravno da bih bila sa svojim mužem i da ne može da ima decu, a i on sa mnom.
Posle nekoliko godina sigurno bi usvojili dete,i to je to.Moja frizerka je posle 15 godina pokušavanja da zatrudni usvojila dete i sada kaže da da je znala ovo što sad zna nikad ne bi dala ni da je seku ni bodu. Kada gajiš dete od 6-7 meseci pa na dalje, šta si mu drugo nego majka?
Nije isto roditi i usvojiti. Osecaj za materinstvo se javlja jos u trudnoci.
 
ST:
makimaki:
Ljubav ili zaljubljenost moze i da prodje, ali deca ostaju.
Deca bi ipak trebal da kad odrastu imaju svoj zivot a roditelji ostaju upuceni jedno na drugo. Decu treba bezgranicno i bezuslovno voleti, ali nikako ne treba zapostaviti bracnog partnera.
Ne kazem da treba zapostaviti bracnog partnera, vec covek nikad ne zna sta mu zivot nosi. Koliko ljudi se i razvede posle 20 godina braka, a deca su jedina koja vam zasigurno ostaju za ceo zivot.
 
makimaki:
apotekarka:
Naravno da bih bila sa svojim mužem i da ne može da ima decu, a i on sa mnom.
Posle nekoliko godina sigurno bi usvojili dete,i to je to.Moja frizerka je posle 15 godina pokušavanja da zatrudni usvojila dete i sada kaže da da je znala ovo što sad zna nikad ne bi dala ni da je seku ni bodu. Kada gajiš dete od 6-7 meseci pa na dalje, šta si mu drugo nego majka?
Nije isto roditi i usvojiti. Osecaj za materinstvo se javlja jos u trudnoci.



Vecu glupost nisam cula "osecaj za materinstvo se javlja jos u trudnoci".
Sa mnogo sam zena pricala i sve do jedne su mi potvrdile i ono sto se meni desavalo, a to je da je tek nakon rodjenja, polako sve pocelo:)
 
Ne mogu da verujem da postoje tako sebični ljudi (žene) koje se ne bi opredelile za svoje bračne partnere da znaju da sa njima nemogu imati decu.
Zar je vaša svrha življenja samo razmnožavanje :?:

Moj suprug ima teški oblik oligoastenozospermije, zbog čega sam prošla kroz tri bezuspešna postupka vantelesne oplodnje, što svako ko je prošao kroz to zna da iziskuje ogromn fizičke, emotivne napore pa ako hoćete i materijalna odricanja. Pokušavamo i nadamo se tom malom čudu...

...Ali ako i ne bude ja ću zauvek ostati sa njim. Znaćemo da smo učinili sve što smo mogli, ali da je dragi Bog hteo drugačije.

Poštovanje, međusobno razumevanje, prijateljstvo koje nas veže dugi niz godina kao i sve što smo zajedno prošli ne mogu se prekinuti čak ni zbog tako važnog razloga.
 
makimaki:
Nije isto roditi i usvojiti. Osecaj za materinstvo se javlja jos u trudnoci.

Draga moja, da li ti je ikad palo na pamet da ljudi nisu birali to da li mogu ili ne roditi dete?! Mnoge stveri koje u zivotu prihvatamo zdravo za gotovo nisu posledica nase "zasluge", sto je slucaj i sa samim radjanjem. Roditi dete i biti dobar roditelj nije jedno isto. Na zalost (zbog onih prvih) i na srecu (zbog onih drugih), nezavisno od toga kada se javio "meterinski instikt"!
Uzivaj i zahvali Bogu sto si u poziciji da mozes da razmisljas tako kako razmisljas i svoje materinstvo smatras znacajnijim i dubljim od onog koje se iz nekog razloga javilo tek nakon dolaska deteta...
I pre slicnih izjava, samo na trenutak pomisli kako bi bilo naci se u ulozi nekoga ko bioloski ne moze da bude roditelj...
O odnosu prema partneru koji ne moze da ima dece - ne bih ovom prilikom. U biti, roditeljstvo i ljubav i odnos prema partneru su, ipak, dve razlicite stvari. Ako je odnos dvoje ljudi sustinski i pravi - roditeljstvo ga dopunjuje. Ako ne valja - roditeljstvo ga samo "kamuflira" te on dugo ostaje zamaskiran i prihvatljiv... Nekad i citav zivot.
Izvinjavam se sto sam malo iziritirana, pa reagujem grublje nego sto bih to inace uradila...
 
makimaki:
apotekarka:
Naravno da bih bila sa svojim mužem i da ne može da ima decu, a i on sa mnom.
Posle nekoliko godina sigurno bi usvojili dete,i to je to.Moja frizerka je posle 15 godina pokušavanja da zatrudni usvojila dete i sada kaže da da je znala ovo što sad zna nikad ne bi dala ni da je seku ni bodu. Kada gajiš dete od 6-7 meseci pa na dalje, šta si mu drugo nego majka?
Nije isto roditi i usvojiti. Osecaj za materinstvo se javlja jos u trudnoci.

Da li to treba da znaci da oni koji ne mogu da imaju decu ne treba da ih usvajaju vec treba da se ubiju?!
 
Mogu zamisliti zivot bez dece, i ne izgleda mi tako lose. I ja sam mislila da ne mogu, i kada sam shvatila da muz i ja ne mozemo imati decu razmisljala sam o usvajanju, vestackim oplodnjama i ne znam ni ja cemu sve ne. Jos uvek nisam sigurna sta ce na kraju biti, ali sada mi je i zivot bez dece jedna od opcija koja me uopste ne baca u bednjak - bicu super tetka, strina ili nesto nekom detetu, ionako nemam para da bih svom detetu mogla pruziti sve sto mu treba.
 
Imam dvoje klinaca i naravno da me ne slusaju pretjerano.Obozavam ih ali isto tako mislim da ih nisam rodila da bih prezivjela.Ne bih nikad usvojila dijete.Imam primjer u porodici koji mi govori da to i nije bas najbolje rijesenje,pogotovo kad ljudi cekaju dugo na svoje dijete pa usvoje u svojim vec zrelim godinama.No.i ova tema kao i mnoge druge ne trpi generalizaciju.
 
Imam dvoje klinaca i život bi mi definitivno bio prazan bez njih. Da nisam mogla da ih imam, usvojila bi ih. Ne mislim da ih moraš roditi da bi ih volela. Jednostavno, potrebni su ti da bi tvoj zivot imao smisao, da bi imao kome da pruziš višak ljubavi, da bi imao za koga da se boriš, da radiš, da zarađuješ. Ne kažem da čovek ne može lepo da živi i bez dece, ali kad jednom osetiš šta znači biti roditelj, više ne umeš živeti bez tog osećaja.
 

Back
Top