ploca 478, resetuje se

nmirko

Početnik
Poruka
19
imam problem sa plocom 478 marka je soltek, blokira na instalaciji win-a, nekada i prodje pa u sistemu se resetuje sam od sebe 1000puta... menjao sam i procesor, i kulere, napajanje, hard disk... i sve zivo tako da mislim da je nesto sa plocom... sta da radim ako joj ima spasa
 
Naravno da ploci ima spasa. Ako je zaista do ploce. U velikom broju slucajeva je moguce izvrsiti remont tj. popravku.
Ako si u mogucnosti donesi plocu kod nas na dijagnostiku, ali ne bi bilo lose da se ceo racunar propisno prekontrolise. To traje 2-3 sata i na kraju je poznato da li se zaista radi o ploci ili o jos necemu. Kompletno testiranje ti je besplatno.
 
Ja sam iz Loznice, pa mi se ne isplati dolaziti na dijagnostiku... ako moze neka pomoc ovako preko foruma to bi bilo extra, menjao sam sve zive komponente i instalacioni diski i opet sve isto, ploca je u pitanju 99%, ali nemam pojma sta da joj radim da proradi
 
Ako imas u Loznici ili okolini, neki dobar servis ne vidim razlog zasto ne bi otisao da ti to lepo srede. Nemas bas monogo opcija. Menjas plocu ili popravljas postojecu. Ako nemas, najgore sto mozes da izgubis je postarina da mi je posaljes. Ako nemas potreban alat i aparaturu, a tipujem da nemas, tesko da ces nesto sam uraditi. Ono sto ti mozes je da metodom iscrpljivanja eliminises sve ostale delove racunara kao moguce uzrocnike problema, sto si i uradio.
Naravno, pod uslovom da su ti ostali delovi koje si koristio za zamenu u potpunosti ispravni. Pretpostavicemo da jesu. U svakom slucaju za popravku ce ti trebati oprema,znanje iskustvo... Mozda neko od tvojih drugara?
 
druze u Loznici serviseri znaju koliko i ja, znaci da sklope racunar, podignu sistem i tako to.
niko ne radi servis komponenti. kazu lepo ne radi menjaj i gotovo, ali meni je cudno sto imam 3 478 ploce 3 370 ploce i sve imaju isti simptom kvara, imaju napajanje a nista ne podizu, a ova podize sve samo sto blokira i resetuje se, imam i ja iskustva nekog ali nista puno, ako moze nesto da se uradi ovako preko neta javi mi, ako ne kupicu lepo polovnu za 30e i gotovo
 
Lepo si se usrecio.:(
Kao sto rekoh moras biti potpuno siguran da su delovi koje si koristio za isprobavanje potpuno, potpuno, ispravni. I naravno da imas kvalitetnu 220V instalaciju u kuci. Vizuelno ih pregledaj sve, da li ima naduvenih elektrolita? Da neki deo nije odvaljen? Nemoj da ih isprobavas u kucistu, izvadi ih na sto (naravno izoluj od podloge) i proveravaj. Probaj da ih kad ih ukljucis da ih malo iskrivis (samo nezno, ne pregrubo). Da li se tada gase, resetuju... Bilo sta.
 
Pa, eto resenja tvog problema. Serviseri telefona imaju svu neophodnu opremu i znanje.
Ako si, kako kazes menjao sve ostalo, znas sta ti je ciniti. Nosi kod njega, neka proverava redom. javite sta ste uradili.
 
Izvini, prevideo sam u tvom postu da si naveo da imas jos ploca koje ne rade. Te druge koje si kazao da ne rade mozes da povezes na napajanje moze i bez cpu i bez ram-a. Pipni juzni most. Ako je posle pola minute vreo, onda... Ako je mlak, onda pocnite sa popravkom.
 

Back
Top