sta je to digitalna tv

Nisam sasvim siguran u precizne detalje ali reci cu ono sto znam..
Prvo 50 i 100 Hz

To su TV prijemnici u formi kakav vjerovatni i ti imas. Dakle radna frekvencija TV prijemnika kod vecine nas je 50Hz.
Palzma TV aparati su nova generacija TV aparata koji imaju mnogo bolje karakteristike od danasnjih sirokorasporostranjenih TV prjemnika. Dakle njihova velicina, kvlaitet slike i zracenje su daleko odmakli od TV aparata koje koristimo.. Ukoliko ti nije toliko toga jasno odes u neku bolje opremljenu prodavnicu istih i raspitas se kao eventalni kupac i bice ti sve jasno.. Poz.
 
Digitalna televizija predstavlja digitalno emitovanje signala u MPEG2 formatu. Razlika izmedju analogne i digitalne je u tome sto na jedan frekventni opseg od 8Mhz, mozes da smestis 1 analogni kanal, dok digitalnih mozes ceo transporder od 6-15 kanala. U prevodu slika i zvuk UBIJAJU.
 
Satelitska televizija, prosto receno, predstavlja mogucnost da na jednoj TV stanici izaberes jedan od mnogobrojnih programa koji hoces da gledas. Sad tacno ni ja ne znam kako se to radi, imam nov TV, ali u kablovskoj mi jos nisu uveli tu mogucnost
 

Back
Top