bes vs. tuga

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p
 
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p
u tome i jest vic.
sa tugom se mrtvuljaš danima, ovako izbesniš i kraj.
ja ranije nisam poznavala bes. a bila sam stalno tužna. posle su mi rekli da se to zove "pogrešan metabolizam besa"
otkako sam anlišt d fjuri, ko što već rekoh mom velikom prijatelju pičiju

zdravija sam sto puta u vugla
=)
 
Kod mene dominira bes...u svakom slučaju,retko kad sam tužna,i nemam naviku da se "jedem" iznutra...obično izbesnim,u nekom kraćem vremenskom periodu,i onda je opet sve ok...
problem je što su posledice tog besa katastrofalne :confused: ali ne mogu da držim to u sebi.
 
hm ko da biras izmedju dva zla..doduse tuga je destruktivna samo po tebe..bes moze biti i po druge..bes je nemocno stanje pred kapitulaciju...tuga je kapitulacija ali mnogo dostojanstvenija
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

Туга сјeбава мозак и дуго траје, док је бес краћи, али сјeбава намештај, инвентар и међуљудске односе. А лоше и једно и друго... тако макар код мене.
 
e al htela sam još da kažem
da bih sad opet pre izabrala tugu no bes.
bes mene onako baš skrši iznutra, i kad potraje duže od tih famoznih 5 minuta ništa užasnije od toga =I

biće da je najbolje eliminisati uzroke tuge i besa =P
 
u tome i jest vic.
sa tugom se mrtvuljaš danima, ovako izbesniš i kraj.
ja ranije nisam poznavala bes. a bila sam stalno tužna. posle su mi rekli da se to zove "pogrešan metabolizam besa"
otkako sam anlišt d fjuri, ko što već rekoh mom velikom prijatelju pičiju

zdravija sam sto puta u vugla
=)
Pokušaj da kontrolišeš bes ili će ti se desiti da se uhvatiš kako udaraš nogama i rukama u banderu zato što je došao pun bus, dok ljudi okolo gledaju i krste se.

Kao što se meni dogodilo juče.
 
Pokušaj da kontrolišeš bes ili će ti se desiti da se uhvatiš kako udaraš nogama i rukama u banderu zato što je došao pun bus, dok ljudi okolo gledaju i krste se.

Kao što se meni dogodilo juče.

neće mi se dogoditi jer sam toliko puta prisustvovala tim i sličnim scenama da mi se to mnooogo smučilo.
nego, dal bi mi pomoglo da počnem da idem na aikido il kung fu?
aikido je možda mnogo defanzivan za to, a i nose one gej hakame.
al je lepa veština.
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

Ja sam ti skolski primer za to.. Tuga me umrtvljuje unistava, pasivna sam.. Ne umem prosto da se izborim sa istom..
Bes me pokrece da nesto promenim i tako brze prodje.. Vicem, ujedam, rasturam, kupujem cipele:mrgreen: u napadu, razbijam.. Ali me prodje brzo i onda sam ok..
A tuga me ubija polako, ali sigurno.. Onemogucava me da funkcionisem.. Bezvoljna sam kad patim.. Ne umem da se isplacem i kraj , nego tiho i u sebi patim, a smejem se na povrsini.. Nisam jos uvek naucila da je kanalisem i izborim se sa njom;)
 
neće mi se dogoditi jer sam toliko puta prisustvovala tim i sličnim scenama da mi se to mnooogo smučilo.
nego, dal bi mi pomoglo da počnem da idem na aikido il kung fu?
aikido je možda mnogo defanzivan za to, a i nose one gej hakame.
al je lepa veština.
Ah, kako je lako pasti, mada je teško to priznati samom sebi. Ne znam ništa o borilačkim veštinama, vežbao sam sa 9 godina neki karate, ne znam kako se zove, ali smo odustali posle tri meseca.
 
Ah, kako je lako pasti, mada je teško to priznati samom sebi. N eznam ništ ao borilačkim veštinama, vežbao sam sa 9 godina neki karate, ne znam kako se zove, ali smo odustali posle tri meseca.

e sad nisam shvatila
ali
ako ideš na aikido onda ti je baš lako pasti jer si naučio kako, to ja hoću da kažem, korisna veštna.
kontrola besa, kjaji ovo ono, toga u aikidu nema?
 

Back
Top