Pomoć oko matematike

  • Začetnik teme matematicar_01
  • Datum pokretanja
Кулиража:
Koristi zbirku od MR Vene Bogoslavov
bljaks njega ne podnosim samo prepisuje zadatke, evo ti nesto za ne obicne smrtnike, salim se Trigonometrija( za II Matematicke gimnazije) ali ne daj da te to uplasi nisu teski iste takve rade na prirodnom smeru a to ti je cela zbirka samo trig. i sve ti je lepo objasnjeno a mislim da nije vise od 250 dinara, autori su Djordje Dugosija,Zivorad Ivanovic, Lazar Milin, a ako ti ovo ne bude odgovaralo ti uzmi onu obicnu za prirodni Matematika 2(za gimnazije i tehnicke skole) autori su Zivorad Ivanovic, Srdjan Ognjanovic
poz
 
obicno je problem u tome da nadjes resenja zadataka ali ako se potrudis sigurno ces negde naci ali ne ocekuj da ces naci zbirku u kojoj je sve objasnjeno to su obicno par prvih primera koji su relativno receno sazvakani ali se ispostavi da ti ni to resenje ne znai preterano
Srecno
 
ja koliko znam toga ,nema na Netu.(bar koliko ja znam)
Sto se gimnazije tice zaista je zbirka Vene-a pravi izbor i nazalost jedini.Ustvari ima jos jedna od Ognjanovica,ali nije ti bas neka.
Ako hoces,napisi ono sto ti nije jasno,pa cu pokusati ako stignem(a trudicu se)da ti pomognem.
Ili napisi ovde ili na moj mail(imas ga ovde napisanog)

Pozdrav
 
Jeki:
ja koliko znam toga ,nema na Netu.(bar koliko ja znam)
Sto se gimnazije tice zaista je zbirka Vene-a pravi izbor i nazalost jedini.Ustvari ima jos jedna od Ognjanovica,ali nije ti bas neka.
Ako hoces,napisi ono sto ti nije jasno,pa cu pokusati ako stignem(a trudicu se)da ti pomognem.
Ili napisi ovde ili na moj mail(imas ga ovde napisanog)

Pozdrav
Vene je glupost samo prepisuje zadatke necu da kazem da je los matemaricar ali vec nekoliko godina njegove zbirke se svode na cisto ponavljanjje iz predhodnih izdanja i na prepisivanje iz zbirki za matematicku gim.vec sam pomenula da u Trigonometriji( za II Matematicke gimnazije) ima dosta obradjenih primera i zadaci nisu teski vec ima i lakih i tezih kako kome odgovara
poz
 
maral86va:
Vene je glupost samo prepisuje zadatke necu da kazem da je los matemaricar ali vec nekoliko godina njegove zbirke se svode na cisto ponavljanjje iz predhodnih izdanja i na prepisivanje iz zbirki za matematicku gim.vec sam pomenula da u Trigonometriji( za II Matematicke gimnazije) ima dosta obradjenih primera i zadaci nisu teski vec ima i lakih i tezih kako kome odgovara
poz

Seko mislim da se grdno varas kad je Vene u pitanju, ako je on od nekoga "prepisivao" onda je koristio zadatke iz ruskih zbirki a BTW u par ruskih zbirki u spisku literature mozes da nadjes njegove knjige, pa ti sad vidi. A to sto u zadaci isti pa dal' ti je palo na pamet da drugi prepisuju od njega, mis'im znas li ti kad je izaslo prvo izdanje njegovih zbirki :wink:
Sto se resenja tice, koliko me secanje (od pre nekih 15+ godina a i tada sam koristo starija izdanja koja sam "nasledio" :wink: ) sluzi, od resenja kod njega je obicno prisutno kompletno resenje karakteristicnog zadatka pa sve ostale koji su navedeni iza sa konacnim resenjem treba probati na isti nacin.
Uostalom nije mi jasno sto svi danas kukaju i traze sve sazvakano, svareno i vraceno nazad :?: :?:
 
Anonymous:
maral86va:
Vene je glupost samo prepisuje zadatke necu da kazem da je los matemaricar ali vec nekoliko godina njegove zbirke se svode na cisto ponavljanjje iz predhodnih izdanja i na prepisivanje iz zbirki za matematicku gim.vec sam pomenula da u Trigonometriji( za II Matematicke gimnazije) ima dosta obradjenih primera i zadaci nisu teski vec ima i lakih i tezih kako kome odgovara
poz

Seko mislim da se grdno varas kad je Vene u pitanju, ako je on od nekoga "prepisivao" onda je koristio zadatke iz ruskih zbirki a BTW u par ruskih zbirki u spisku literature mozes da nadjes njegove knjige, pa ti sad vidi. A to sto u zadaci isti pa dal' ti je palo na pamet da drugi prepisuju od njega, mis'im znas li ti kad je izaslo prvo izdanje njegovih zbirki :wink:
Sto se resenja tice, koliko me secanje (od pre nekih 15+ godina a i tada sam koristo starija izdanja koja sam "nasledio" :wink: ) sluzi, od resenja kod njega je obicno prisutno kompletno resenje karakteristicnog zadatka pa sve ostale koji su navedeni iza sa konacnim resenjem treba probati na isti nacin.
Uostalom nije mi jasno sto svi danas kukaju i traze sve sazvakano, svareno i vraceno nazad :?: :?:



Bato, seka ne uci neku bezveze skolu da pa da ne zna sta prica,ocigledno je da Vene izdaje svake godine novo izdanje koje je skoro 100% isto kao i predhodno knjige koje sam ja predlozila uopste nisu naivne i svakako su bolje od nasusnog nam Venea
 
Seko, imam utisak da sam ja prestao da koristim Veneove zbirke pre nego sto si ti dosla u planove, ali to nije tema :wink: ono sto jeste tema je to da su Veneove zbirke odlicne i niko ko ih izabere nece pogresiti, uostalom cinjenica da su doticne zbirke prezivele SVE reforme skolstva u ovoj zemlji ipak nesto govori o njima.
E sad nisam lud pa da tvrdim da su to jedine dobre zbirke ali daleko od toga da su lose, uostalom ko bas hoce da napreduje u matematici mogao bi da pocen da uci ruski a onda Ljasko, Berman i bratija :wink: :)
 
Vene je matematicar za srednjoskolce. To kao Vene je dobar, dza bu....Jeste on dobar, al' kad si u prvom, eventualno drugom srednje, posle toga Vene je totalno naivan. Da prepisuje zadatke, prepisuje. Ma ecina domacih autora su prepisivaci, pogledajte malo "Krugova" izdanja, tu isto ima nekih nebuloznih stvari, da ne pominjem koliko gresaka tu ima. No, to nam je sto nam je. Mislim da u srednjoj skoli stvarno nemate potrebe za jacim zbirkama, osim ako se ne spremate na Olimpijadu. Onda vredi koristiti bratske nam ruske zbirke.
 
Hahahahaha! Koriscenje literature! Hahaha. Kolega ili kako god zelis da te oslovim, literatura se koristi kada se pise neki naucni rad, kada se uci, ili kada se razvija nesto svoje. te fore sa prepisivanjem zadataka su idiotske. Ako profesor matematike, sa sve magistarskim/doktorskim stepenom ne moze da smisli svoje zadatke, cekaj, zasto je on onda profesor? Zato sto zna izvodjenja i teoreme Banahovog prostora, ili zato sto zna da resava dvostruke-trostruke integrale? Zato sto zna da radi zadatke iz slucajnih procesa?
Profesor iznad svega treba da bude sposoban da napise SVOJ zadatak, a ne da vecito gleda kako su to neki pre njega uradili. Ljudi koji prepisuju, imaju i svoj drugi naziv osim "korisnici literature". Oni se nazivaju PLAGIJATORI.To je problem matematike jos od pre Hrista, i sam Pitagora je sumnjiv po tom pitanju.
Te fore o bubuljacivim klincima, haha, to pricaj nekom drugom, sadasnji klinci ne mogu nista ni ocekivati od profesora matematike koji su zavrsili svoje fakultete pre 15-20 godina. Sve takve profesori ja bih ponovo poslao na strucni ispit. Smeo bih da se opkladim u gajbu piva da bi ispit polozilo samo 20%. Sve ostalo nije vredno da radi u skoli.
 
mislim da,sto se tice zadataka, i prepisivanja niko ne treba da izmislja vec izmisljene stvari, tj prepisivanje ne bih nazvao prepisivanjem ako je to pedagosko ili tematsko slaganje tj sistematizacija znanja potrebnih u nekoj oblasti primene, ili uopste u nekoj grani matematike.
Sto se autorskog(kreativnog) rada tice, tu je prica drugacija, ali i ozbiljnija, ako se neko bavi novim , i nedovoljno istrazenim oblastima onda je malo teze prepisati, i tu nisu sve stvari "vec izmisljene"........

mislim da pre postoji problem "konkretnog izlaganja" i jasnoce, konkretnog usmerenja i cilja nekog rada nego samog prepisivanja.
Ja glasam za zbirke tipa: analiza 2 radenovic
po meni je ona model veoma dobre zbirke.
 

Back
Top