Opravdanja

Čemu opravdanja zbog usamnjenosti?
Zašto se krivac uvek nalazi u nekom drugom, a ne u nama samima ?
I zašto se dobar deo forumaške populacije ( oba pola ) krije iza lažnih maski patnji ?
Čemu odsustvo hrabrosti za srećom u ljubavi ?

Brajan banovan....svasta.....

Elem...opravdanja uvek govore o osecaju vlastite krivice.
Ne mislim da treba koristiti termin krivica,jer je pogresan,los i idealan za manipulaciju,a ne za razresenje problema.
Usamljenost jeste veliki problem savremenog coveka.Razvoj tehnologije umesto da omoguci lakse razumevanje i upoznavanje ljudi razlicitih kultura,doveo je do jos vece samoizolacije.Zatvaranje u sopstvene male svetove i virkanje iz udobnih stolica preko neta u udaljene krajeve i ljude,ali bez realnog dozivljaja istih.
Nekada to moze da obogati coveka,nekada da ga jos vise udalji od realnog.

Usamljenost i samoca nisu isto, i te dve stvari ne treba brkati.
Prvo nije vlastiti izbor,vec nametanje.Drugo je potpuno svesno i svojom voljom izabrano stanje.
 
Zasto se pravdati bilo kome i za bilo sta?Zivot je samo jedan i svako ima pravo da izabere.Ne postoji zakon koji brani da se covek predomisli.Tako me je bas briga sta ko misli o mom zivotu,on je samo moj i ja sam mu gazda.Bice kako ja hocu i tacka.:mrgreen:
 
Čemu opravdanja zbog usamnjenosti?
Zašto se krivac uvek nalazi u nekom drugom, a ne u nama samima ?
I zašto se dobar deo forumaške populacije ( oba pola ) krije iza lažnih maski patnji ?
Čemu odsustvo hrabrosti za srećom u ljubavi ?

Zašto se krivac uvek nalazi u nekom drugom, a ne u nama samima ?
Zato što priznavanjem krivice čovek shvata da ako želi da promeni nešto, mora da promeni nešto kod sebe - a to je vrlo teško.z:(
 
Samoća i usamljenost nisu isti pojmovi...
Samo se često brkaju...
Nekada usamljenost nema veze sa partnerom i ljubavi...
Može se biti usamljen i sa potpunom srećom u ljubavi....
Jer, nije nam partner sve na svetu....
Mi smo, donekle samo refleksija naših odnosa sa drugim ljudima...
I kada ode neko ko nam je činio život (ili njegov deo).... ostajemo sami.... usamljeni...
Eto... ma koliko još ljudi bilo pored nas....
Dok se praznina ne isprazni ili ne popuni....
 
Čemu opravdanja zbog usamnjenosti?
Zašto se krivac uvek nalazi u nekom drugom, a ne u nama samima ?
I zašto se dobar deo forumaške populacije ( oba pola ) krije iza lažnih maski patnji ?
Čemu odsustvo hrabrosti za srećom u ljubavi ?

z:hm: nebih ja bas tako to definisala....sad si ti spreman za ljubav a nisu svi u toj fazi....nekad i ne zelis eksplozije emocija i smaranje oko istih ma koliko lepe bile....nekad nemas energiej za to...i to mi nije za osudjivati....treba covek malko i da se ocisti da bi bio spreman za nove pobede.....z:ddm:
 
Čemu opravdanja zbog usamnjenosti?
Zašto se krivac uvek nalazi u nekom drugom, a ne u nama samima ?
I zašto se dobar deo forumaške populacije ( oba pola ) krije iza lažnih maski patnji ?
Čemu odsustvo hrabrosti za srećom u ljubavi ?

hm..
neko zeli da je sam jer ne zeli kompromise na svoju stetu, tipa, daj sta das.
a neko je sam sticajem okolnosti i zeli to da promeni i verovatno promeni cim se ukaze iole ok prilika. ne vidim tu nikakvo odsustvo hrabrosti niti bilo kakve lazne maske patnji. sve to zvuci previse rogobatno.
 
a druga novogodisnja zelja je da deda mraz i meni podari bar malo ovakve visoke mudrolije




Nikakva visoka mudrolija,samo realnost.Govorim samo u svoje ime,ne generalizujem.Realnost je da sam sama,potpuno,zašto bih se obazirala na to šta ko misli o tome kako živim?Kome bi trebalo da polažem račune sem sama sebi?Da li ću nastaviti kroz život sama ili naći nekog,pa to zavisi samo od mene,ne od mišljenja okoline.Ja stvarno nemam nameru da se pravdam za svoje postupke.Evo šaljem ti Dedu,možda ti pomogne.z:dm3:
 
e vodo nisam se obratila tebi. nego postavljacu teme.
tebe nisam procitala,zbunila si me,ali vidim pisala sam ispod tebe.
u svakom slucaju hvala sto nisi pucala na mene.
a objasnjenje ti je ok. mada se mene to ne tice.
u ostalom ja podrzavam misao da je bolje biti sam, tesko je do ludila nekada, nego sa nekim samo da ne bi bio sam.
znaci ili strava dobro ili nikako.
samo u tom slucaju mozes da ocekujes da nesto dobijes.
a to da pravdas i objasnjavas sebe pogotovo na forumu ili na psolu ili kod rodbine i komsiluka
to je jedan uzaludan i bespotreban posao
a osobe koje to traze od tebe pacenici kojima je tesko da se suoce sa sobom.
molim da enki mudrijas ne pita a predsobljem?
 
ne znam meni je nekad zabavno da pravim sebi problem kao moze da mi bude ok i da se lepo slazem ali nekako uradim d abude loshe. nekad se potrudim i bude mi ok cak i razgovaram prijateljski mozda cu tako da radim duzhe
 

Back
Top