Poremećaj vegetativnog sistema?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

anonimus24

Početnik
Poruka
1
Kreirao sam novi profil jer želim da zadržim anonimnost, znam da nije dozvoljeno ali nadam se da će nadležni razumeti.

Pokušaću da stvar učinim što jednostavnijom.

Muškog sam pola i imam 24 godine, student. U poslednje vreme se suočavam s jednim nazovimo zdravstvenim problemom. Naime ovaj problem traje već oko 2 meseca. Počelo je tako što sam se jednog popodneva našao na terenu, u šumi, udaljenim od grada, sam s kolima. U jednom trenutku osetio sam izvesnu "neprijatnost" u sebi (kao da će nešto da se dogodi) i vrtoglavicu, pokušao sam da je ignorišem, ali nije prestala. U jednom trenutku osetio sam strah da ću se onesvestiti, iako se u životu nikada nisam, uplašio sam se i pozvao roditelja koji je došao po mene. Smatrao sam da je nevedeno možda posledica izostavljanja doručka i ručka toga dana, međutim problem je nastavio da me prati.

Postao sam preosetljiv. Ne prijaju mi "uzbuđenja", kako pozitivna, tako i ona negativna.Ne znam kako bih to mogao opisati, ali osećaj je sličan onome kao kada imate izrazitu tremu pre nekog događaja. Lupanje srca i neki neodređen strah. Problem je samo što taj strah i "neprijatnost" osećam pre nekih sasvim uobičajnih događanja kada ne bih trebao, odnosno nikada nisam imao. Primera radi, odlazak u prodavnicu, kod frizera, putovanje u drugi grad. "Neprijatnost" raste više ukoliko sam sam,sam putujem. Ne samo pred neki događaj, već se navedeno javlja i na samu pomisao na nešto što je inicira.

U prvo vreme sam smatrao da je možda nešto organskog porekla. Izvršio sam neke preglede (Roditelji su mi oboje lekari), ekg, krv,međutim sve se pokazalo kao ok, i to me je navelo da eliminišem te uzroke i dođem do zaključka da je reč o poremećaju vegetativnog sistema. Ili drugim rečima, malo sam "prso" ili "puk*o" kako to neki imaju običaj da kažu.

Sada sam počeo da pijem "Persen" kao blaži sedativ, i donekle mi pomaže jer se simptomi donekle ublaže. Želim samo da napomenem da sebe doživljavam kao psihički izuzetno stabilnu osobu, racionalnu i objektivnu, bivši sam sportista, sada rekreativac međutim navedeno mi pravi problem i po tom pitanju.

U svakom slučaju, ove "neprijatnosti" mi zaista predstavljaju problem, lišavaju me nekih redovnih životnih delanja, pa sam hteo da čujem vaša mišljenja ili iskustva na navedeno, kako eventualno prevazići ovu krizu odnosno bar je ublažiti.

Izvinjavam se ako sam vas "udavio".
S poštovanjem.
 
Fobije i panicni poremecaj (n akoje lici tvoj problem) opisani su podrobno na temi Psihijatrija. Prelistaj je i naci ces obilje informacija, i procitaj lepljivu temu o tome kako se postavljaju pitanja "Obavezno prociotati pre postavljanja pitanja". Za tvoj problem nadlezan je psihijatar, pa se istom obrati za pomoc, i nemoj uzimati terapiju na svoju ruku, te nemoj zapustiti svoj problem do granice kad ni psihijatar vise ne moze adekvatno da reaguje niti da ga brzo resi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top