Česki ministar spoljnih poslova ispričao šta je noćas sanjao

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
Sanjao je da je Srbija kandidat za EU..:hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf:

evo i linka :hahaha:

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...036230e094e1e0dc6&dan=18&mesec=12&godina=2008

švarcenberg: sanjam srbiju u evropi

Češki ministar spoljnih poslova Karel Švarcenberg, čija zemlja za dve nedelje od Francuske preuzima predsedavanje Evropskoj uniji, izjavio je da je ulazak Srbije tokom češkog predsedavanja EU u proceduru za dobijanje statusa kandidata za članstvo u toj organizaciji ključna stvar koju želi da postigne.

"To je moj san. Znam, naravno, da su neke zemlje još protiv, ali se iskreno nadam da ću uspeti da ih ubedim da je njihov stav pogrešan. Jasno mi je da to neće biti lako, ali to je jedan od istinskih ciljeva našeg predsedavanja koji želimo da postignemo", istakao je on u intervjuu sutrašnjim "Novostima".

"Bez obzira na tradicionalno prijateljstvo između Srbije i Češke, Srbiju zaista smatram zemljom od vrhunskog značaja na Balkanu. Iluzija je ako neko misli da uspostavi mir i ekonomski prosperitet na Balkanu, bez Srbije. To ću preneti mojim evropskim prijateljima", naglasio je Švarcenberg.

"Srbija je izuzetna zemlja. Da budem iskren, ne znam zašto zemlje u regionu zovu zemljama zapadnog Balkana, ali, u svakom slučaju, od svih njih, Srbija je verovatno najbolje pripremljena. Ima kompetentnu i efikasnu administraciju. Beograd je uvek bio evropska prestonica", rekao je češki ministar.

On je istakao da je "nesrećni politički razvoj u prethodnih dvadeset godina usporio Srbiju".

"Sećam se, kada sam pre tridesetak godina putovao u Beograd, bilo je to ostrvo slobode i slobodnog društva. :hahaha: Jeste, Tito je vladao, bila je to zemlja jakog režima, ali ste u beogradskim kafeima mogli da raspravljate o bilo kojoj temi. Vladala je mnogo bolja atmosfera nego u bilo kojoj drugoj zemlji u okruženju", rekao je on.

Na pitanje koliko je češko priznanje jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova opteretilo odnose Beograda i Praga, češki ministar je odgovorio da je "u određenom trenutku Beograd, prirodno, negativno reagovao" na odluku Češke, povukao i ambasadora i dodao da je to "u potpunosti razumeo".

"Bila je to veoma teška odluka i za nas, ali smo shvatili da moramo da se priključimo evropskoj struji. Bilo je savršeno jasno da to moramo da učinimo. I uradili smo to dosta kasno, a odluku moramo da poštujemo. Imamo i dosta svojih ljudi na Kosovu, što je takođe uticalo na donošenje odluke. Ali, mislim da su sada odnosi ponovo dobri kao što su bili ranije", rekao je on.

"Siguran sam da Srbija veoma dobro zna da u svim međunarodnim institucijama Češka zastupa njene interese. Nastojimo da u Savetu ministara i u Evropskom savetu promovišemo Srbiju. Pokušavamo ponekad da započnemo debatu na tu temu i pretpostavljam da je to u Beogradu takođe dobro poznato", kazao je Švarcenberg.

:hahaha:
 
"Sećam se, kada sam pre tridesetak godina putovao u Beograd, bilo je to ostrvo slobode i slobodnog društva. :hahaha: Jeste, Tito je vladao, bila je to zemlja jakog režima, ali ste u beogradskim kafeima mogli da raspravljate o bilo kojoj temi. Vladala je mnogo bolja atmosfera nego u bilo kojoj drugoj zemlji u okruženju", rekao je on.


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

I zavrsite na Golom otoku,ili u nekom od lokalnih zatvora.
 
izjavio je da je ulazak Srbije tokom češkog predsedavanja EU u proceduru za dobijanje statusa kandidata za članstvo u toj organizaciji ključna stvar koju želi da postigne.
Lepo je čuti da imamo prijatelje u Eu koji žele da nam pomognu.
Znam, naravno, da su neke zemlje još protiv, ali se iskreno nadam da ću uspeti da ih ubedim da je njihov stav pogrešan.
:ok: Ljudina.

"Bez obzira na tradicionalno prijateljstvo između Srbije i Češke, Srbiju zaista smatram zemljom od vrhunskog značaja na Balkanu. Iluzija je ako neko misli da uspostavi mir i ekonomski prosperitet na Balkanu, bez Srbije. To ću preneti mojim evropskim prijateljima", naglasio je Švarcenberg.
Konačno da nas neko uvažava.
"Srbija je izuzetna zemlja. Da budem iskren, ne znam zašto zemlje u regionu zovu zemljama zapadnog Balkana, ali, u svakom slučaju, od svih njih, Srbija je verovatno najbolje pripremljena. Ima kompetentnu i efikasnu administraciju. Beograd je uvek bio evropska prestonica", rekao je češki ministar.
Ovakve reči nije rekao ni jedan strani državnik u proteklih 80 godina.
:ok::ok::ok:
 
Lepo je čuti da imamo prijatelje u Eu koji žele da nam pomognu.

:ok: Ljudina.


Konačno da nas neko uvažava.

Ovakve reči nije rekao ni jedan strani državnik u proteklih 80 godina.
:ok::ok::ok:

pa ne vidim nista specijalno u tome, to se valjda zna, ako je Beograd prestonica, i ako je u evropi, onda je valjda Beograd evropska prestonica..
 
Flag_of_the_Czech_Republic_2007_Prague.jpg


Stariji forumaši će se setiti one 4000x4000 Američke zastave, ali sad dosta skromnija Češka. :)
 

Back
Top