Dok se na zapadu svaki dan zatvori nekoliko fabrika automobila u Rusiji.....

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
После дугог низа година пада удела домаћих возила у укупној продаји аутомобила у Русији, руска држава је покренула офанзиву за капиталну реконструкцију и модернизацију домаће ауто индустрије.

Лада до 2010. године излази на тржиште са 10 нових модела, а стандарди за контролу квалитета код произвођача и испоручилаца опреме су уједначени и стабилизовани на високом нивоу, јер су лош квалитет возила и застарелост технологије главни узроци за пад популарности домаћих модела.

Држава до 2010. године улаже 15 милијарди долара у развој ауто индустрије, а удео домаћих возила у укупној продаји последњих недеља почиње осетно да расте.

Нови модели Ладе:
208f9jm.jpg

731c14.jpg
 
Moguce je da ce pad rublje i pad cene nafte povoljno uticati na rusku proizvodnju i izvoz.
Strana kola ce opet biti skupa za Ruse, a ako im domaca kola budu ishta valjala javice se prilika za izvoz, zbog pada cene nafte. Do sada su izbegavali svi da uvoze rusku robu poshto su imali vec veliki deficit zbog energenata. Sad se javlja prilika da Rusija postane prava proizvodna privreda, a ne samo da izvozi sirovine.
 
После дугог низа година пада удела домаћих возила у укупној продаји аутомобила у Русији, руска држава је покренула офанзиву за капиталну реконструкцију и модернизацију домаће ауто индустрије.

Лада до 2010. године излази на тржиште са 10 нових модела, а стандарди за контролу квалитета код произвођача и испоручилаца опреме су уједначени и стабилизовани на високом нивоу, јер су лош квалитет возила и застарелост технологије главни узроци за пад популарности домаћих модела.

Држава до 2010. године улаже 15 милијарди долара у развој ауто индустрије, а удео домаћих возила у укупној продаји последњих недеља почиње осетно да расте.

Нови модели Ладе:
208f9jm.jpg

731c14.jpg

A Rusija se inače nalazi između Marsa i Jupitera pa će trebati vremena da
kriza stigne i do nje,a Ladu će prodavati na Jupiteru stanovnicima zemaljske kolonije
Volga.
 
Mislim da Rusi plaćaju više gotovinom i da manji broj uzima kredite za vozila, tako da...

Upravo tako.Skoro citav zapad sve kupuje na kredit i tamo je kesh kupovina retka dok u Rusiji je prilicno slicno kao i kod nas tj dosta ljudi kupuje keshom plus treba dodati i to da Ruske banke za razliku od zapadnih stoje dobro.
 
Upravo tako.Skoro citav zapad sve kupuje na kredit i tamo je kesh kupovina retka dok u Rusiji je prilicno slicno kao i kod nas tj dosta ljudi kupuje keshom plus treba dodati i to da Ruske banke za razliku od zapadnih stoje dobro.

Aj ti meni kako prosechna ruska porodica sa dve plate od 350 evra i dvoje dece mozhe sebi priushtiti nov auto?
 
Upravo tako.Skoro citav zapad sve kupuje na kredit i tamo je kesh kupovina retka dok u Rusiji je prilicno slicno kao i kod nas tj dosta ljudi kupuje keshom plus treba dodati i to da Ruske banke za razliku od zapadnih stoje dobro.

Blago Rusima joj ja ću postati zavidna.
Kada bude referendum o guberniji ja ću glasati za,pa ako i ne budem više imala
svoje države,makar ću imati KEŠ
 
Ovde mozhesh videti kolike su prosechne plate u Rusiji:
http://www.gks.ru/gis/tables%5CUROV-7.htm

Nemoj gledati Moskvu, Peterburg i oblasti bogate resursima.
Kolika je plata u Samari ili Smolensku?

Pa glupane, sta pise na tom linku koji si postavio?
Prosecna plata na nivou Ruske federacije u septembru 2008: 17738 rublji ili 453 evra.
Ti si stvarno retardiran?
Znaci da ponovim - 450 a ne 350 evra, kako si malopre slagao.
 
Procitaj opet tekst pa onda baljezgaj.Rusko trziste je ogromno a udeo domace auto industrije je opadao godinama tako da ista sada zeli da povrati izgubljeni udeo.Imaju oni trziste ne boj se ti.

Znam ja da je ogromno, da u Rusiji ima mnogo lopuzha kao i kod nas. Da znash, tezhe mi pada nesreca jednog poshtenog Srbina ili Rusa, nego shto me raduje sreca milion lopuzha u ove dve zemlje.
 
Pa glupane, sta pise na tom linku koji si postavio?
Prosecna plata na nivou Ruske federacije u septembru 2008: 17738 rublji ili 453 evra.
Ti si stvarno retardiran?
Znaci da ponovim - 450 a ne 350 evra, kako si malopre slagao.

Ispod imash plate po oblastima. Pogledaj kolika je u Kursku, Voronjezhu, Rostovu, Ivanovu, Tuli........
 

Back
Top