Tastina praznine

Takav covek ne postoji, tako da nema potrebe da smo bukvalisti.

postoji zivi po interciji, nista ga zaista ne dotice u smislu nije ni zaista srecan ni tuzan, nista ga ne zanima..prazno hebote prazno samo stvorena prividna maska uklapanja u okolni svet da se toliko ne primeti praznina..ono jes ima nagon da jede, ke. nja pisa... :lol: ispunjen hranom i vodom...ali ako pricamo o duhovnoj praznini...ja vidla rodjenim ocima, i za mene tu apsolutno nema nicega
 
Za mene je prazna osoba-ja. : ) A nisam ranije bila, sama sam se naterala. : )

Prazna osoba-sta znam, neko ko ide kroz zivot po nekom defaultu, bez svog ucestvovanja, bez prevelikog odusevljenja, ali ni tuge... E, sad to bez tuge je dobro, ali posle videh, da ovo bez odusevljenja i nije tako dobro. :(

Verovatno moze da se ispuni... Jednog dana... E, sad, kako, ne znam...

Ranije da, sada mi bas treba neko ko je sve, samo ne prazan... Treba mi preterana, ali bas preterana emocija, (samo pozitivna, molim :) ), jer je to prelazno, tako bih se i ja ispunila. I eto, dodjoh do odgovora na drugo pitanje. :)
Trenutno ne bih mogla nikoga da ispunim, logichno, ne? : )

upravo to.samo kod tebe je to trenutna praznina.kod nekog je zivotna
 
Prazna osoba nema kontakt sa samom sobom, nema pojma ko je, šta je i zašto je.
Živi i postupa po tuđim pravilima, nema svoj stav i sud, niti volje da bilo šta shvati.

Može da postane ispunjena jednog dana, ako u međuvremenu razvije sposobnost upoznavanja sebe i počne sama da razmišlja i oseća, i da postupa u skladu sa tim.

Niko nije rođen ispunjen, ko god je dotle došao morao je da radi na tome.

Ne bih mogla da budem u vezi sa osobom koja je prazna.
Ne bih mogla da ispunim nekoga ko je prazan, jer to niko ne može učiniti umesto drugoga.
Hoces reci da su takve osobe uvek same..ne bih rekao..nadju one ko ce ih na neki nacin ispuniti..znaju glumiti zrtvu ponekad..pa ih taj delic ispuni
 
ne dozvoljavam sebi da se nadjem u blizini "praznih" osoba.
ovo "prazni" suplji kako god mi je bas uvredljivo ali sta sad.



svi smo razliciti i svako je "ispunjen" na svoj nacin.
ja se drzim one "slican se slicnom raduje"...toliko od mene :)
 
Svi smo nekada sreli osobu za koju kazemo da je "prazna". Sta je za vas prazna osoba?
:heart: za temu... ima praznine kol'ko 'oces :)
emotivno prazan (ali ne samo kao da ga bole usi za mene a inace voli)
sadrzajno prazan (bez licnog/originalnog pristupa zivotu i desavanjima... nezanimljiv)
moralno prazan (spinless worm sto bi rekli ameri... bez licno odabranih kodeksa kojima se vodi)


Drugo pitanje je.... da li takva osoba moze da postane ispunjena jednog dana i kako ili da li vam se neka osoba za koju mislite da je inace prazna ucinila ispunjenom u nekom trenutku ili je to bila vasa projekcija (vi ste sebe isprojektovali u nju)?
mozda i moze da postane... ljudi su cudo, a zivot jos vece...
da li sam imala zayebe u proceni? ma jesam, naravno... ali pokaze se vremenom..


Trece, da li bi mogli da budete u vezi sa osobom koja je prazna i da li mislite da mozete nekog da ispunite, ukoliko je prazan?
ne mogu... i ne mogu, ali nikako.
 
Prazni su oni ljudi koji nemaju nikakav motiv.
takodje i oni koji su izgubili nadu i veru.Ravnodusni.
A sa takvima ja ne mogu ni pet minuta da provedem,posto sam potpuno drugacija.
Verujem da ljudi mogu da se promene samo ako to zele.
 
Prazni su oni ljudi koji nemaju nikakav motiv.
takodje i oni koji su izgubili nadu i veru.Ravnodusni.
A sa takvima ja ne mogu ni pet minuta da provedem,posto sam potpuno drugacija.
Verujem da ljudi mogu da se promene samo ako to zele.

Ne slazem se..ravnodusan mozes postati prema praznim osobama koje nikako nisu svesne da su prazne..tako da se ne menjaju lako
 
Svi smo nekada sreli osobu za koju kazemo da je "prazna". Sta je za vas prazna osoba?
Drugo pitanje je.... da li takva osoba moze da postane ispunjena jednog dana i kako ili da li vam se neka osoba za koju mislite da je inace prazna ucinila ispunjenom u nekom trenutku ili je to bila vasa projekcija (vi ste sebe isprojektovali u nju)?
Trece, da li bi mogli da budete u vezi sa osobom koja je prazna i da li mislite da mozete nekog da ispunite, ukoliko je prazan?
:P

Prazna osoba je za mene ona koja nema svoj stav, koja se ne zanima nizašta sem za osnovne životne potrebe, ko kada sa njim/njom ragovarate imate osećaj da udarate u zid. Gleda vas, a nije tu. Morate da joj govorite, svaki put, šala, to je ironija, to nije baš tako, već onako samo kažem i slično. Dakle, neko ko ne ume da misli o bilo čemu sem kako da se najede, koga da kresne, kako da zadovolji društvena očekivanja, ko nema svoju ličnost, zapravo. Osoba o kojoj nemate šta da kažete sem da prokomentarišete izgled i kažete na čemu trenutno radi (a niste samo poznanici). Mada, takve osoe se lako prepoznaju i nije ni potrebno imati ih duže u svojoj blizini. Obično iz prve ukapiram o kome se radi.
Takva osoba ne može da se ispuni. Možda može samo ako joj se dogodi velika nesreća, pa se zapita čemu život i šta ćemo ovde, pa sposza da nije sve u krkanluku, priči o drugima i sličnim gllupostima. Ali sami od sebe, ne mogu. Poznajem takve, nažalost i znam da nije moja projekcija. Nemam razloga da bilo šta u vezi njih projektujem.
Naravno, ne bih mogla da budem u vezi sa takvom osobom. Ne bih mogla da je ispunim zato što bi me ta osoba uvek smatrala mrgudom, namćorom, a ja tu osobu glupanom.
 

Back
Top