Live For Speed

snejks

Elita
Poruka
17.871
Stvarno je šteta , što niko na ovom forumu ni da bekne o Igrici " Live for Speed" .

U pitanju je realistična igra simulacija voznje automobila i trkanja na raznim stazama.

Trenutno u srbiji postoje nekih 5-7 timova koji se takmiče u međunaroidnim takmičenjima u celom svetu. postoji jako mnogo LFS servera dostupnih iz srbije .Kako demo servera , na kojima se vozi jedna staza sa 3 varijacije i tri razna automobila , tako i na licenciranim S2 serverima na kojima se vozi 6 staza sa nekih 40-tak varijacija staza i sa skoro 30 različitih automobila. Ponekada trke se prenose i preko internet televizija , postoji live streaming za MOE- Masters Of Endurans , i neke trke znaju da traju i po 24 časa , Postoji i promena vozača na takvim trkama. inače vozi se u celom svetu.
Igrica u full verziji se moze skinuti sa http://www.lfs.net/ , ali da bi ste vozili u full verziji morate da kupite licencu S1 ili S2 (sa S2 se otključavaju sva vozila i sve staze) Licenca je oko 30 evra. Do kupovine licence ste demo vozač i možete da vozite samo stazu Blackwood i Blackwood raly , sa automobilima XFG i XRG i formulicom FBM.
Vozila mogu da se podesavaju u sitne detalje , od nagiba točkova , prenosa krilaca do menjača i motora upravljanje i itd itd. . Postoje razni skinovi za vozila a postoji mogućnost da i sami sebi napravite skinove. .
Igrica je teška svega 137mb , grafika i zvuk su fenomenalno urađeni za sva vozila. Vidimo se na stazama LFS-a.
 
Igram je od decembra 2006.,i ne moze je zameniti nijedna druga igrica(sto se mene tice).Stekao puno prijatelja,a bogami upoznao i prave trkace(Balkanske sampione -Krug,Rally,Drift).Svakome bih je preporucio!
 
Sjajna simulacija... ja sam skroz neiskusan shto se simulacija voznje tice... cini mi se da je bez volana ovo ne moguce voziti, ja ga vozim na poluvolanu za simulacije letenja i ponasa se slicno kao volan u F1, plus shto ima hod napred-nazad shto uzasno smeta, al ajd sad...
Svidja mi se razlika izmedju prednjeg i zadnjeg pogona...potreban je totalno drugacija tehnika voznje... savladao sam dobro 2 staze, onu training i josh jednu, ne znam sad kako se zove, ali sve sa automobilima na prednji pogon...za zadnji pogon mi nedostaju papucice za gas i kocnicu, a strelica zakuca gas do kraja pa mi to pravi preupravljanje... ima neka opcija koja pravi kontrolu trakcije, ali ja volim vishe sirov auto bez elektronike
 
Sjajna simulacija... ja sam skroz neiskusan shto se simulacija voznje tice... cini mi se da je bez volana ovo ne moguce voziti, ja ga vozim na poluvolanu za simulacije letenja i ponasa se slicno kao volan u F1, plus shto ima hod napred-nazad shto uzasno smeta, al ajd sad...
Svidja mi se razlika izmedju prednjeg i zadnjeg pogona...potreban je totalno drugacija tehnika voznje... savladao sam dobro 2 staze, onu training i josh jednu, ne znam sad kako se zove, ali sve sa automobilima na prednji pogon...za zadnji pogon mi nedostaju papucice za gas i kocnicu, a strelica zakuca gas do kraja pa mi to pravi preupravljanje... ima neka opcija koja pravi kontrolu trakcije, ali ja volim vishe sirov auto bez elektronike


Mislis na DEL BLOK DIF LAM

Delimicno blokiran diferencijal
 
Sjajna simulacija... ja sam skroz neiskusan shto se simulacija voznje tice... cini mi se da je bez volana ovo ne moguce voziti, ja ga vozim na poluvolanu za simulacije letenja i ponasa se slicno kao volan u F1, plus shto ima hod napred-nazad shto uzasno smeta, al ajd sad...
Svidja mi se razlika izmedju prednjeg i zadnjeg pogona...potreban je totalno drugacija tehnika voznje... savladao sam dobro 2 staze, onu training i josh jednu, ne znam sad kako se zove, ali sve sa automobilima na prednji pogon...za zadnji pogon mi nedostaju papucice za gas i kocnicu, a strelica zakuca gas do kraja pa mi to pravi preupravljanje... ima neka opcija koja pravi kontrolu trakcije, ali ja volim vishe sirov auto bez elektronike

Vozi ga slobodno na mišu tj. kombinovano sa tastaturom..Ja sam ga tako vozio u početku dok nisam nabavio volan sa pedalama. Postižu se jako dobra vremena pa i VR-ovi ,
 
ALOOOOOOOOOO , promašio si temu totalno. Sem toga need for speed ni ne liči na Live for speed i nema nikakave normalne veze sa simulacijom voznje po trkaćkim stazama.

PA Need For Speed, ja sam mislio da je to ta igrica. :) Svidja mi se kod ti simulacija sto su bas realisticna kola, ono svaka su drugacija za voznju. I mogu da se budze neonke spojleri, kao i zapravo. :per:
 
Gotovo svake srede u 23h se organizuju ponocne trke opustenog karaktera. Juce je vozena 9 po redu ponocna trka i ovo su rezultati.
Svako ko razume srpski jezik i zna imalo da vozi moze doci. Vozi se 15min kvalifikacija i 30 krugova Blackwood staze. Kola koja se voze su XF GTI (XFG) i XR GTI (XRG).

Kvalifikacije
q.png

Trka
r.png



Rezultati po krugu

Detaljna statistika


Za vise informacija u vezi 9 trke
Ponocne trke
 
Buduci da na automobilu nema nista od tih dodatnih cuda sto usporavaju auto....moze svako.... samo treba da se pojavi oko 22:45 kako bi zauzeo mesto na serveru (MAKSNET & SERT demo 1) Na automobilu se mogu menjati prenosni odnosi, ogibljenje, upravljivost, kocnice...... Nadjes dobar set na setupgrid.net i vozis. Najlaksa kola za voznju su XFG a staza je BL GP1
 

Back
Top