Антируски настројен амбасадор Србије у Русији

Poruka
20.103
Jelica Kurjak ambasador Srbije u Rusiji

Predsednik Srbije Boris Tadić doneo je ukaz o postavljanju Jelice Kurjak za ambasadora Srbije u Rusiji, objavljeno je u najnovijem Službenom glasniku.

.......................................
Ко је Јелица Курјак:?:

Погледајте шта сам пронашла о дотичној:

DILEME OKO REŠAVANJA ETNIČKOG KONFLIKTA
NA KOSOVU: NACIONALNA ILI GRAĐANSKA OPCIJA

Dr Jelica Kurjak
Centar za menadžment,
Beograd


Danas će se svi normalnomisleći istraživači saglasiti s tim da su ljudska prava iznad svega: iznad prava bilo koje grupe, kolektiva, naroda, nacije. Međutim, u Međunarodnim ugovorima 1966-1976. godine, koji predstavljaju dopunu Deklaracije o ljudskim pravima, a koji čine osnovu savremenih predstava o demokratiji i civilizaciji, u prvom planu se nalazi tvrdnja da svi narodi imaju pravo na samoopredeljenje.

....
Granice između saveznih republika bile su uspostavljene proizvoljno, a neke etničke grupe, kao na primer Albanci, bile su od početka stavljene u neravnopravan odnos. Složeni karakter odnosa između komunističkih partija Jugoslavije i Albanije u vreme rata i u posleratnom periodu takođe je imao neposrednog uticaja na razvoj konflikta na Kosovu.
.....
Suverenizacija republika odvijala se u uslovima povećane diskriminacije i narušavanja prava nacionalnih manjina. Među prvima su bili diskriminisani kosovski Albanci kojima su 1989. godine u velikoj meri bila oduzeta autonomna prava iz ranijeg perioda.

http://www.cbs-css.org/kurjak2.php
 
Ово су неки коментари, на ту вест:

.."Ta zena je nesto najgore sto moze da predstavlja Srbiju u Rusiji. Sljam i djubre. Izdajica sopstvenog naroda. Naravno takve informacije ce tesko da dopru do novina, ali kao osoba koja je licno poznaje garantujem za svoje reci. Ali naravno kakva drzava takvi i diplomatski predstavnici.
Ovim javnim putem zelim da joj pozelim sve najgore moguce u zivotu i obecavam joj da ce je sustici pravda, pre ili kasnije.
Pozdrav,


.....

"Ja je znam iz Instituta. Ona uopste nije sposobna da bilo sta uradi. Inace dodvorila se Jeremicu kada mu je jednom u Moskvi pre vise godina pozlilo i ona mu se tu nasla, joj Vuce, jel vam je dobro, joj Vuce, tu je izigravala neku njegovu mamu. Inace, ja je znam jos pre nego je otisla u Moskvu.

....
 
Ne znam odakle mi ideja da se upustam u politiku kad me ista uopste ne zanima, verovatno u nedostatku tema koje su sfera mog interesovanja :confused:

Mada postoji jedno pitanje koje me interesuje a donekle je vezano za politiku.. ili je to mozda istorija :think: a ne znam na kojoj bi temi to pitao? Odakle u sred Beograda/Srbije zgrada pod nazivom "Palata Albanije"? E to me oduvek zanimalo..
 
Ne znam odakle mi ideja da se upustam u politiku kad me ista uopste ne zanima, verovatno u nedostatku tema koje su sfera mog interesovanja :confused:

Mada postoji jedno pitanje koje me interesuje a donekle je vezano za politiku.. ili je to mozda istorija :think: a ne znam na kojoj bi temi to pitao? Odakle u sred Beograda/Srbije zgrada pod nazivom "Palata Albanije"? E to me oduvek zanimalo..

Не занима ни мене политика, али ми се много меша у живот,
па бих да мало :manikir::whistling::manikir:

......
 
Jelica Kurjak ambasador Srbije u Rusiji

Predsednik Srbije Boris Tadić doneo je ukaz o postavljanju Jelice Kurjak za ambasadora Srbije u Rusiji, objavljeno je u najnovijem Službenom glasniku.

.......................................
Ко је Јелица Курјак:?:

Погледајте шта сам пронашла о дотичној:

DILEME OKO REŠAVANJA ETNIČKOG KONFLIKTA
NA KOSOVU: NACIONALNA ILI GRAĐANSKA OPCIJA

Dr Jelica Kurjak
Centar za menadžment,
Beograd


Danas će se svi normalnomisleći istraživači saglasiti s tim da su ljudska prava iznad svega: iznad prava bilo koje grupe, kolektiva, naroda, nacije. Međutim, u Međunarodnim ugovorima 1966-1976. godine, koji predstavljaju dopunu Deklaracije o ljudskim pravima, a koji čine osnovu savremenih predstava o demokratiji i civilizaciji, u prvom planu se nalazi tvrdnja da svi narodi imaju pravo na samoopredeljenje.

....
Granice između saveznih republika bile su uspostavljene proizvoljno, a neke etničke grupe, kao na primer Albanci, bile su od početka stavljene u neravnopravan odnos. Složeni karakter odnosa između komunističkih partija Jugoslavije i Albanije u vreme rata i u posleratnom periodu takođe je imao neposrednog uticaja na razvoj konflikta na Kosovu.
.....
Suverenizacija republika odvijala se u uslovima povećane diskriminacije i narušavanja prava nacionalnih manjina. Među prvima su bili diskriminisani kosovski Albanci kojima su 1989. godine u velikoj meri bila oduzeta autonomna prava iz ranijeg perioda.

http://www.cbs-css.org/kurjak2.php
Sta ovde ima antirusko ,ili suprotno drzavnoj politici i ustavu Srbije ?
sta jel ne sme zena da misli da je Albancima ukinuta autonomija 89. ?
 
Ово су неки коментари, на ту вест:

.."Ta zena je nesto najgore sto moze da predstavlja Srbiju u Rusiji. Sljam i djubre. Izdajica sopstvenog naroda. Naravno takve informacije ce tesko da dopru do novina, ali kao osoba koja je licno poznaje garantujem za svoje reci. Ali naravno kakva drzava takvi i diplomatski predstavnici.
Ovim javnim putem zelim da joj pozelim sve najgore moguce u zivotu i obecavam joj da ce je sustici pravda, pre ili kasnije.
Pozdrav,


.....

"Ja je znam iz Instituta. Ona uopste nije sposobna da bilo sta uradi. Inace dodvorila se Jeremicu kada mu je jednom u Moskvi pre vise godina pozlilo i ona mu se tu nasla, joj Vuce, jel vam je dobro, joj Vuce, tu je izigravala neku njegovu mamu. Inace, ja je znam jos pre nego je otisla u Moskvu.

....


Ma sta si ocekivala od zutih.
 
Naravno da ċe takvu protuvu da pošalju u Rusiju kao provokatora.
Rusi pametno kažu, da ne mogu biti veċi Srbi od nas samih, a mi najbolje znamo koliko naša vlast zastupa srpske interese.

Ukidanje autonomije kosovskim Albancima nije stvar diskriminacije nego pokušaj zaštite državnog suvereniteta.

Možemo da govorimo o diskriminaciji Albanaca i nekih drugih manjina kada je u pitanju svojevremeni naziv federacije, Jugoslavija – t.j. zemlja južnih Slovena.

Međutim, bez obzira na priče o tome, kako su tada bili zadovoljni, postoje zabeleške o tome kako je Albanija i tada podstrekivala Albance na Kosovu, pa i u Italiji, na separatizam i snabdevala ih propagandnim materijalom.
 
pa nije ona te izjave davala sa pozicije ambasadora, cak ni kandidata nego kao privatno lice ko zna kada ,ako je to problem

ha,ha...svasta...jelousima nije problem sto su ministarcici maznjavali u mladosti,povlacili poneki joint....mladost-ludost sta ces a kamoli verbalne "omaske".zanima me kako bi jelousi bili liberalni prema buducem ministru potomku milosevica ili legije.:D
pspspps. vis da nije problem.al se zna:D:D:D
 
pa nije ona te izjave davala sa pozicije ambasadora, cak ni kandidata nego kao privatno lice ko zna kada ,ako je to problem

da, razumem, zato i kazem da to i nije tako vazno, vec da je vaznije sta ce da kaze po instrukciji, to jest kakvu je instrukciju dobila. e, sad, i tebi je sigurno jasno da se ljudi biraju s tacke gledista adaptivnosti ovoj ili onoj instrukciji a ne obratno, jel tako, dabome da je tako...
 
Sta ovde ima antirusko ,ili suprotno drzavnoj politici i ustavu Srbije ?
sta jel ne sme zena da misli da je Albancima ukinuta autonomija 89. ?

ne sme.

ta tadiceva ustaskinjja ima da misli ono sto pise u ustavu srbije .

stoka ustaska dabogda je zgazio voz tamo u moskvi.

i sto nam se onda drzava raspada

zato sto ovakve sljamove ko sto je ova kurjak smrdulja mesto da skratimo za glavu mi ih postavljamo da predstavljaju drzavu koju mrze i zele da uniste.
 

Back
Top