Zašto država ne ugradi plinske boce u službena kola Vlade i Skupštine Srbije ?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?
 
Pa logichno, zato shto im na kraj pameti nije shtednja i dobro naroda. Mislim da im je na pameti neshto... recimo suprotno. Vidish, ja vozim yuga, i pre oko godinu dana ugradio sam plin. Zashto? Pa, zato shto je u pitanju moj novac, i valjda je logichno da ga necu bacati ako ne moram. Oni, sa druge strane, voze ko zna shta, a novac za gorivo nije njihov. Kakva crna shtednja, kada troshe tudje...
 
Подразумева се да такви неће туђе штедети, али би некоме могло бити чудно то што не пазе на загађење. И они живе у Београду... Мислим да то много више говори.

Како...? Па јел` видиш да 9/10 посланика узима дневнице од Скупштине јер "не живе у Београду"!
 
Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?

je, pa da ne daj Bože koji ministar prdne u kolima pa odleti u vazduh.:whistling:
 
Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?

1. Uštedećeš karu jer pravoslavni brat Rus počeo da šilji motku sa cenom iako će i benzin i gas da nestanu za širu javnost u isto vreme.

2. U Beogradu uglavnom žive neradnici pa nek se uguše.

3. Izašao elektromobil, najskuplje na njemu je baterija, razvija 80 na sat za sada...
 
Ако уграде боце, немају мјеста за резервни точак. Ма, гдје то можеш очекивати кад је тек сад неко добио задатак да им обрађује путне радне листе. Мислим да чак не знају ни прецизан податак колико возила имају. Тако је било и са лијеве стране Дрине у једном министарству кога сада више нема. Иста је то болест и ту возача нико не пита колико је горива потрошио, а министра колико је дневница за путовање подигао. А тек цифре за одржавање возила!!! Велике су то суме, ко год шта мислио. А када се краде на тако приземан и нескривен начин, шта мислите како је у осталим пословима? Е, зато се трпе такве увреде у предизборним кампањама и улаже толика енергија. Све се то послије исплати, а државу и народ ко шиша, да се не изражавам другачије!
 

1. Uštedećeš karu jer pravoslavni brat Rus počeo da šilji motku sa cenom iako će i benzin i gas da nestanu za širu javnost u isto vreme.

2. U Beogradu uglavnom žive neradnici pa nek se uguše.

3. Izašao elektromobil, najskuplje na njemu je baterija, razvija 80 na sat za sada...

Lupaš ko otvoren prozor na Palati "Albanija". :hahaha:

Sve si rekao a ništa nisi rekao. Ti živiš (ili bar "radiš") u Beogradu, znači i ti si neradnik i ti treba da se gušiš !? Koje je to idiotsko razmišljanje! :thumbdown:

I taj elektomobil proizvodi Tesla. Izašao je i automobil na komprimovani vazduh koga proizvodi Tata ali ja to u uvodnom postu nisam ni pomenuo jer je to daleko od Srbije ko Amerika od Evrope (geografski, ne finansijski).
 
Lupaš ko otvoren prozor na Palati "Albanija". :hahaha:

Sve si rekao a ništa nisi rekao. Ti živiš (ili bar "radiš") u Beogradu, znači i ti si neradnik i ti treba da se gušiš !? Koje je to idiotsko razmišljanje! :thumbdown:

I taj elektomobil proizvodi Tesla. Izašao je i automobil na komprimovani vazduh koga proizvodi Tata ali ja to u uvodnom postu nisam ni pomenuo jer je to daleko od Srbije ko Amerika od Evrope (geografski, ne finansijski).

Jel? A našao si da se istresaš po Krsti?
Evo ti sve kontakt adrese pa njima k*nj*j o pravdi i nepravdi:

Grad Beograd - Služba za informisanje
Masarikova 5/XVII, 11000 Beograd
tel. (011) 3061-699, faks 3061-688
e-mail: beoinfo@eunet.rs
 

Jel? A našao si da se istresaš po Krsti?
Evo ti sve kontakt adrese pa njima k*nj*j o pravdi i nepravdi:

Grad Beograd - Služba za informisanje
Masarikova 5/XVII, 11000 Beograd
tel. (011) 3061-699, faks 3061-688
e-mail: beoinfo@eunet.rs

Opet ti pričaš koješta. Kakve veze imaju gradske službe Beograda sa ovom temom ? Jel si ti uopšte čitao temu ili makar naslov teme ? Dakle, kad pročitaš naslov ove teme i kad mi daš kontakte nadležnih DRŽAVNIH organa pošto ja to ne mogu da nađem sam na netu, onda se javi. :mrgreen:
 
Opet ti pričaš koješta. Kakve veze imaju gradske službe Beograda sa ovom temom ? Jel si ti uopšte čitao temu ili makar naslov teme ? Dakle, kad pročitaš naslov ove teme i kad mi daš kontakte nadležnih DRŽAVNIH organa pošto ja to ne mogu da nađem sam na netu, onda se javi. :mrgreen:

Nisi mogao da nadješ? Šta da ti radim, nisi ti kriv...
A što lepo ne kupiš gumene rukavice pa napišeš šta hoćeš i kovertiraš na "DRŽAVNI ORGAN" (zna poštar gde je to)?


Ti bi da se junačiš preko e-mail-a?
Probaj da ga nadješ na ovom linku:
http://www.srbija.gov.rs/
Dadoh ti sve što ti treba pokaži da imaš muda da ih pitaš pa nam dostavi i odgovor!
 
eto nadje se i ovde biser, namerno ili nenamerno ali naidjosmo na...

predlog je toliko logican, praktican, savremen.
engl vlada stimulise novcanim beneficijama narod da se vozi na plin,
za razliku od nase vlade, koja je poskupela plin za zadnjih 5 godina sa 26 dinara na znate koliko, a E stoji li stoji. sta ti je povezanost srpskog bizmisa i srpskog rezima.

svako normalan gleda da smanji potrosnju automobila, a gas je jedan od malo nacina za to.
 
Nisi mogao da nadješ? Šta da ti radim, nisi ti kriv...
A što lepo ne kupiš gumene rukavice pa napišeš šta hoćeš i kovertiraš na "DRŽAVNI ORGAN" (zna poštar gde je to)?


Ti bi da se junačiš preko e-mail-a?
Probaj da ga nadješ na ovom linku:
http://www.srbija.gov.rs/
Dadoh ti sve što ti treba pokaži da imaš muda da ih pitaš pa nam dostavi i odgovor!

:hahaha: A ti misliš to tako jednostavno ! Pozoveš u petak Vladu ili Skupštinu Srbije, kažeš im da bi trebalo da ugrade plin u službena kola i oni te odma poslušaju, ugrade plin u sva službena kola preko vikenda i već u ponedeljak se svi ministri i funkcioneri voze na plin ! :lol: Još si ti zelen, bato !

Ne, nego se prvo povede javna rasprava o tome, neko to predloži u medijima pa počne diskusija o toj temi pa se to sve maksimalno oduži u zemlji Srbiji i tek na kraju dođe realizacija ideje ako uopšte i dođe do toga.

E moj ti, bato, kad sam ja bio u ministarstvima, Vladi i Skupštini, ti si još pi**io u gaće. Evo daću ti neke informacije da ne kažeš da pričam napamet:

Zgrada Ministarstva zdravlja se nalazi u Nemanjinoj 22-26, kao i većina ministarstava, jedino su Ministarstva finansija, odbrane, spoljnih poslova i još par ministarstava izdvojena a kabinet ministra zdravlja se nalazi na 5. spratu te zgrade, kancelarija broj 20. Ako ne veruješ raspitaj se tamo po Beogradu i proveri sve !

Da li ti uopšte znaš kad se održavaju sednice Vlade Srbije ? Da li znaš na kom se spratu nalaze sala za sednice i kabinet premijera ? Da li znaš da se na ulazu u Vladu, ministarstva i Skupštinu Srbije nalaze detektori za metal ?

Ajde kaži mi sa koje se strane kad uđeš u skupštinu nalazi portirnica ? Da li znaš kako se zovu službeni telefoni koje koriste predsednik i ministri a koji su zaštićeni od prisluškivanja ? Ja što nisam iz BG znam sve to jer sam obišao sve te institucije boreći se za svoje interese a ti što živiš u BG garant nemaš pojma o tome ! Možda ćeš znati kad se raspitaš ali ajde kaži mi odma ako znaš !
 
Zašto vlast u Srbiji ne organizuje ugradnju uređaja za tečni naftni gas TNG (plinske boce) u službene automobile koje koriste ministri, poslanici i drugi funkcioneri ?

Vlada Srbije bi na taj način dala dobar i pozitivan primer narodu i možda podstakla narod da uradi isto to iz dva glavna razloga:

1) Uštedelo bi se dosta državnih para iz budžeta Srbije pošto je plin ipak jeftiniji od benzina a službena kola su uglavnom jaka i velika tako da bi ušteda bila značajna.

2) Smanjilo bi se zagađenje životne sredine jer znamo koliko benzin zagađuje vazduh i koliko je velika koncentracija štetnih izduvnih gasova pa samim tim i zagađenost vazduha u Beogradu (i u Srbiji uopšte).

Zašto se to ne radi ?

Znaš li ti kako je plin opasan pri udesu? Pa da ih neki patriJota namjerno spuca, nijesu ludi.
 

Back
Top