Тома:Тадић је подељен као и личност и личи на Слободана Милошевића

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
Русија је Србији неопходна и као гарант и као заштитник и као главни извор сировина, енергената, руда и као главно тржиште. Србија и сад живи без Брисела, а стала би сутра без Русије

ИНТЕРВЈУ
Србија би, како то види Томислав Николић, председник Српске напредне странке, у спољној политици пре свега требало да буде окренута Руској Федерацији, Кини, Индији, Бразилу и арапским земљама, али и према Европској унији. Проблем је у томе што, како он види, српска власт није добро избалансирала приоритете после октобра 2000. године, због чега је сад и „Борис Тадић подељен као личност, јер би требало да се прикључи нама у потпуној подршци сарадњи са Русијом, али код њега не постоје два пута, него само један – или ЕУ или Русија”.

Спољну политику води Борис Тадић. Требало би да је води влада, па да понекад овласти и председника републике да нешто обави. Он је, међутим, као председник највеће странке у владајућој коалицији, баш као што је то чинио и Милошевић, потпуно преузео спољну политику. А и министар спољних послова је из његове странке, па то може. Тренутно, он је више на страни ЕУ, али ће га живот научити да треба више да се окрене Русији. Види се већ Тадићева јавна еволуција.

У ком смислу?

У смислу да је прешао пут од слогана „Европа нема алтернативу” до наступа Вука Јеремића који наиђу чак и на осуду западних дипломата. То је Тадићева еволуција од човека који прихвата све што се тражи да би Србија ушла у ЕУ, од човека који је говорио „Неприхватљива ми је независност Косова и Метохије, али нећу да вас лажем, нисам оптимиста, пре ће да буде независно, него у саставу Србије”, до човека који каже да нема разговора о независности Косова и Метохије.

Да ли у томе можда видите окретање Русији?

Говорим само о томе шта у јавности може да се наслути из неких потеза Бориса Тадића, односно Вука Јеремића. Истовремено, Борис Тадић се, истина благо, супротставља настојањима Динкића и Чеде Јовановића да се потпуно прекине сарадња са Русијом у области нафтно-гасног споразума. Али није тако енергичан у одбрани тог споразума, као што је енергичан кад су нека друга питања на дневном реду. Види се да и он има некаквих кочница и задршки, о којима не извештава ни грађане Србије, нити народне посланике и политичаре. По том питању веома је сличан ранијим председницима, посебно Слободану Милошевићу.

Да ли мислисте да то има везе са европском оријентацијом ДС-а, за коју у овој странци тврде да је и даље примарна?

Тадићева европска оријентација је неспорна. Међутим, свестан тога да смо велики део политичког простора преузели ми из Српске напредне странке, Тадић не жели да испусти институционалну сарадњу са Руском Федерацијом, која му је једино и доступна. Он је и даље потпуни приврженик ЕУ. Мислим да би сад био спреман да испуни и неке услове које не испуњава.

На шта мислите?

Мени све ово личи на замагљивање ситуације у вези са Косовом. За процес пред Међународним судом правде, ако се заврши неповољно, он неће моћи да каже да је био лош. Рећи ће: „Видите колико сам се борио, па су ме нападали, пљували, али не може…”. Косовски проблем је једини услов за улазак у ЕУ. Младића ће, ако му буде доступан, за секунду да ухапси. То је очигледно. Нити ће да га гризе савест, нити има проблем ако га неко пита зашто је ухапсио Младића. Али то са Косовом и Метохијом постаје адут који не сме да занемари ако жели да побеђује на изборима, зато што смо се појавили ми напредњаци . А ако се овако настави, нећемо имати превелики отпор Запада. И њима се више смучило да гледају једну странку у свим порама власти.

Мислите да је окретање Русији у вези са руском подршком у борби за Косово?

Руси желе да подрже Србију до мере до које то Србија жели. Русија је Србији неопходна и као гарант и као заштитник и као главни извор сировина, енергената, руда и као главно тржиште.

А да ли је и Брисел потребан Србији у истој мери?

Јесте потребан, али не у толикој мери. Србија и сад живи без Брисела, а стала би сутра без Русије. Србија је у осам година постала овисник о ЕУ, али никад у мери да од тога зависи живот. Овисници су постале велике компаније, финансијски сектор, банке, осигурања, влада…

Можда ће се Борис Тадић окренути Русији онда кад СНС уђе у владу?

Прво бисмо морали да имамо изборе, а онда бисмо морали да одлучимо са ким ћемо у ту владу.

А на основу чега Ивица Дачић говори о реконструкцији владе?

И мени је то занимљиво. Убеђен сам да је то покушај да се смањи наш углед и ентузијазам грађана у односу на формирање СНС-а.

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Nikolic-Okrenuti-i-Rusiji-i-Evropi.sr.html

Тома звани Принцип, уби предсеника у појам.
 
On ċe da mu kaže…

Da vidimo šta ċe da bude posle izbora.

Ima da kusaju sve što su posrali jedni o drugima.

Видиш да су се већ договорили, а Тома овим даје одступницу Тадићу од либералних елемената у странци. http://www.svevesti.com/?l=sr&a=115951
 
Toma prica staru uvlakacku pricu ,kao dobar je Tadic ,dusa od coveka ,al mu je lose okruzenje , isto su i za Slobu pricali njegovi uvlakaci , tako da tu ima neke slicnosti :mrgreen:
sve u svemu najveca ljiga u istoriji nase politicke scene(a to nije nikako mala titula ) se iznova dokazuje-Tadicu pusti Dinkcica i Cedu oni su lopovi ,bitange i narkomani , uzmi mene i Pickoustog i mi cemo ti oblizati anus jos dublje :hahaha:
 
Видиш да су се већ договорили, а Тома овим даје одступницу Тадићу од либералних елемената у странци. http://www.svevesti.com/?l=sr&a=115951

Razlog da im se veruje nije samo u činjenici da nikome u ovom trenutku ne odgovaraju novi izbori i da ih građani ne žele, već i u dogovoru lidera DS i SNS da se sa političke scene počiste manje stranke, poput G17 plus ili DSS.


Najviše volim kad kažu šta javnost misli ili želi.

Prosto se oseċaš suvišnim kad dođe vreme izbora. :)
 
Toma prica staru uvlakacku pricu ,kao dobar je Tadic ,dusa od coveka ,al mu je lose okruzenje , isto su i za Slobu pricali njegovi uvlakaci , tako da tu ima neke slicnosti :mrgreen:
sve u svemu najveca ljiga u istoriji nase politicke scene(a to nije nikako mala titula ) se iznova dokazuje-Tadicu pusti Dinkcica i Cedu oni su lopovi ,bitange i narkomani , uzmi mene i Pickoustog i mi cemo ti oblizati anus jos dublje :hahaha:

Ma, šta kažeš na ,,duel” Čede i Vučiċa na RTS-u?
Čas udvaranje, čas pljuvanje…
 
Toma prica staru uvlakacku pricu ,kao dobar je Tadic ,dusa od coveka ,al mu je lose okruzenje , isto su i za Slobu pricali njegovi uvlakaci , tako da tu ima neke slicnosti :mrgreen:
sve u svemu najveca ljiga u istoriji nase politicke scene(a to nije nikako mala titula ) se iznova dokazuje-Tadicu pusti Dinkcica i Cedu oni su lopovi ,bitange i narkomani , uzmi mene i Pickoustog i mi cemo ti oblizati anus jos dublje :hahaha:

Највеће љигавство смо видели у споразуму дОсманлија са Гљивицом, а Тома евентуално може да заузме почастно друго место.

Видиш да су се договорили, а све у циљу преоријентације са запада на исток. Ту за западне лобисте нема места.
 

Back
Top