Da li se isplati osnovati dance/house grupu danas?

IzgubljeniSvijet

Početnik
Poruka
8
Troje nas je u grupi, radi se na plesnom house-u uz primjese dance muzike, pjesme su nam tipa grupa E.T. i Colonie devedesetih godina, znaci idemo na to da izbjegnemo komercijalu i sve sto vuce na (turbo) folk (jednom rijecju GRAND) jer je velikome broju toga preko glave, a opet da na neki nacin kroz danas aktuelni house stvaramo pjesme tipa onih koji su se slusali devedesetih (koje su bile i ostale hitovi).

Smatram da Balkan jos uvijek broji veliki broj plesnog dance/house-a uprkos velikoj groznici turbo-folka za koju jos nije otkriven lijek.

Volim da poslusam i pop-rock, nekad mi dodje pa slusam i rock ali najvise mi lezi house kojim sam i krenuo sa ekipom... Nijednoj od ove tri vrste muzike se danas ne pridaje toliki znacaj, a pjesme u tom stilu su manje-vise one koje ce se pamtiti i koje ce biti slusane... Nazalost, sve ode u cajke, ili drugacije receno - pjesme od danas do sutra.

Pa me zanima, sta vi mislite kako ce nam ici sa plesnim house-om???
 
Eh ovako, procitah ovdje nekoliko razlicitih misljenja.
Prvo, pjesme cemo naravno raditi ne iskljucivo zbog novca, daleko bilo. Ali opet gledajte, mi bismo posvetili svu svoju paznju tome, a ako nebi bilo ikakve koristi, i dalje bismo se bavili muzikom ali bi je stavili kao sporednu stvar, ovako bi nam to bilo ono - glavno.

Kao vecinski autor svake pjesme koja je spremna ili u pripremi, bla bla, moram reci da i sam toliko vjerujem u to. Samo turbo-folk vlada, i kad izadje neka pjesma koja ima smisao, poentu, jos u nasem slucaju ritmicna i plesna - niko ne sljivi.

Tako da je tu frka. Hvala Bogu i Emotion-u na Operaciji Trijumf, oni koliko-toliko vracaju pop muziku, sto je veliki plus - Grandovce hvata panika, pa eno vec se skidaju goli da skrenu pozornost ponovo na sebe.

Jednostavno, smatram da ja je kvalitetna muzika na Balkanu zanemarena, i umjesto pravih pjesama vrte se one tipa: "Nemoj da mi places na pragu, da mi vrata ne povuku vlagu", "Postacu plava i bicu kucka prava"... Mislim, tu emocije prste, al ono - malo juce.

Jedva cekam januar, odmah poslije Nove Godine se bacamo na posao i imamo dogovore - ako Bog da saljemo pjesmu na HRF (jedan od rijetkih festivala sa kojeg pjesme postaju hitovi i u Hrvatskoj, i u Bosni i u Srbiji, Crnog Gori...) Znaci, distribudija im je vrh. Prpa mi je za rok, kojeg sam prekoracio za 2 festivala ove godine pa nisam mogao poslati pjesmu...

Malo sam se zanio previse, ne zamjerite. Moram se nekome izjadati :)

Da bar postoji neko pravo mjesto gdje se okupljaju poklonici house-a (Balkanaca, naravno)...

Hvala vam, ako imate jos kakav komentar, prijedlog, savjet ma bilo sta - vrajt hir :)
 
Eurodance sceni, pogotovo onakvoj kakvu su predstavljali Colonia i E.T., mislim da jos nije vreme za komercijalni uspeh. Mogli bi da prodjete sa house muzikom, i kad kazem house mislim francuski house pomesan sa R&B (Ida Corr, pa i Lady Gaga) koji je trenutno jako popularan.

Inace,

jecawaste:
Da su se ljudi pri stvaranju bendova pitali da li im se isplati,ne bismo imali muziku danas...

:)
 

Back
Top