Drakonska kazna haškog tribunala u procesu protiv Albanaca

Dr. John A. Zoidberg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
218
Presude Haraćiji i Morini
17. decembar 2008. | 13:52 -> 15:23 | Izvor: B92
Hag -- Dvojica bivših kosovskih zvaničnika Astrit Haraćija i Bajruš Morina osuđeni su na pet, odnosno tri meseca zatvora zbog nepoštovanje suda.

Odluku je donelo raspravno veće Haškog tribunala. Haraćija i Morina proveli su po 36 dana u pritvoru u Sheveningenu i to vreme biće im uračunato u kaznu. Oni su optuženi pred Haškim tribunalom da su pokušali da utiču na zaštićenog svedoka optužbe da promeni iskaz ili odustane od svedočenja na suđenju bivšim zapovednicima OVK Ramušu Haradinaju, Idrizu Baljaju i Ljahiju Brahimaju.
 
Presude Haraćiji i Morini
17. decembar 2008. | 13:52 -> 15:23 | Izvor: B92
Hag -- Dvojica bivših kosovskih zvaničnika Astrit Haraćija i Bajruš Morina osuđeni su na pet, odnosno tri meseca zatvora zbog nepoštovanje suda.

Odluku je donelo raspravno veće Haškog tribunala. Haraćija i Morina proveli su po 36 dana u pritvoru u Sheveningenu i to vreme biće im uračunato u kaznu. Oni su optuženi pred Haškim tribunalom da su pokušali da utiču na zaštićenog svedoka optužbe da promeni iskaz ili odustane od svedočenja na suđenju bivšim zapovednicima OVK Ramušu Haradinaju, Idrizu Baljaju i Ljahiju Brahimaju.

da se malo podsetimo, haradinaj je onaj sto je ispracen, pa docekan, u pristini od najvisih eu rukovodilaca na kosovu

tako, da ova kazna sluzi kao opomena, sto kaznjeni nisu uspeli da nagovore ili likvidiraju svedoke
 
znaci nisu u hagu zbog nekog zlocina pocinjenog za vreme "rata", vec zbog....naveo si sam.

...zbog navodjenja svedoka na lazno svedocenje... po rimskom pravu svi albanski svedoci bili bi osudjeni na visegodisnje robije... tada su se lazni svedoci osudjivali na kazne koje su hteli svojim laznim svedocenjem da napakuju optuzenim...mislim da je u korenu toga ono biblijsko "oko za oko - zub za zub"
 
...zbog navodjenja svedoka na lazno svedocenje... po rimskom pravu svi albanski svedoci bili bi osudjeni na visegodisnje robije... tada su se lazni svedoci osudjivali na kazne koje su hteli svojim laznim svedocenjem da napakuju optuzenim...mislim da je u korenu toga ono biblijsko "oko za oko - zub za zub"

draga andrea, procitaj pazljivo tekst. pise... pokusaj
 
...pa pokusaj se i kaznjava ... da ih nisu uhvatili ne bi ih ni kaznjavali... i ti potpadaju pod onaj rimski zakon :)

zahebi ti rimsko pravo, ja hocu da kazem da su "pokusali da uticu na svedoke", i da su zato kaznjeni, ali da iz toga proizilazi da nisu uspeli da uticu na svedoka/e.
znaci bitno je da nisu uspeli u svom pokusaju, i verujem da su zato i toliko kaznjeni.
 

Back
Top