Dokumenta i religija,molim????

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Procitah ovo na temi o Zilotima a posto tamo ne mogu da komentarisem otovrih ovu temu

О електронским личним документима

О електронским документима отац Серафим каже да зна да је матејевски Синод (док су сви још били заједно, тако да то важи и за његове андрејевце и за твоје григоријевце) донео одлуку још 1986. о неузимању истих, али не зна да ли је тада прецизирано шта са онима који га узму. Тај документ нема. Отац Серафим такође сматра да је то корак ка финалном одрицању од Христа, али не може да каже (јер то зна само Бог) колико је тај корак у даном моменту погубан и да ли се
примањем таквог документа човек лишава Крштењске благодати, тј. одриче
од Христа. Он сам такав докуменат неће примити не само по цену неизласка из
Грчке, већ ако га и због тога ставе у затвор, а каже, "ко прими - Бог му је
судија а не ја." Он поздравља сваку борбу за заустављање тога, али он
сам нема вољу ни време да се тиме бави


Kakve bre veze ima Hrist sa dokumentima??????:dontunderstand::dash:
 
Procitah ovo na temi o Zilotima a posto tamo ne mogu da komentarisem otovrih ovu temu




Kakve bre veze ima Hrist sa dokumentima??????:dontunderstand::dash:
Имају везе са личношћу човековом (јер су лична документа). Антихрист (тј. његове слуге) ће чиповати људе са имплантима а пре тога ће сви морати да добију своје идентификационе бројеве који ће бити везани за Антихристов број. То би значило: изједначавање са ђаволом и одрицање од Христа! (Хришћани то неће прихватити и мораће тих неколико година до краја света да се крију по горама и планинама).
Али, ова садашња документа (са биометријом) не значе то. На теми "Зилоти" сам написао цео одговор, па да не би поново овде писао..
 
Poslednja izmena:
Имају везе са личношћу човековом (јер су лична документа). Антихрист (тј. његове слуге) ће чиповати људе са имплантима а пре тога ће сви морати да добију своје идентификационе бројеве који ће бити везани за Антихристов број. То би значило: изједначавање са ђаволом и одрицање од Христа! (Хришћани то неће прихватити и мораће тих неколико година до краја света да се крију по горама и планинама.

Zilotima bi vidim bilo mudro da se već sad malo sklone po gorama. Čisto da ih ne mlate štanglama kad "Bog poželi da izrazi sopstvenu gordost", kako ti reče. :mrgreen:
 
Mislim da je ovo preterivanje.

Pa ispada da je sve sto se nekome ne svidja djavolja rabota? :thumbdown:

Detaljna identifikacija uvek je smetala mućkarošima. Recimo, Šiptari na Kosovu odbijali su da učestvuju u popisu. Tako su mogli da kažu da ih ima kolko oni oće.
A za zilote bi bilo prilično neprijatno kada bi se ustanovilo da ih možda nema ni osam, kolko se fale, na primer. :D
 
Zilotima bi vidim bilo mudro da se već sad malo sklone po gorama. Čisto da ih ne mlate štanglama kad "Bog poželi da izrazi sopstvenu gordost", kako ti reče. :mrgreen:
Не разумем о чему причаш? Где сам тако нешто богохулно тврдио?! Ниси добро разумела....
Не изражава Бог "сопствену гордост" (о, страшне ли хуле!) већ због људске гордости допушта разне недаће.
 
Detaljna identifikacija uvek je smetala mućkarošima. Recimo, Šiptari na Kosovu odbijali su da učestvuju u popisu. Tako su mogli da kažu da ih ima kolko oni oće.
A za zilote bi bilo prilično neprijatno kada bi se ustanovilo da ih možda nema ni osam, kolko se fale, na primer. :D
И ово ниси добро разумела: зилота има 8 у Србији, а то су прави (тј. који су чланови Цркве Христове, григоријевског Синода) али има неколико стотина "акакијеваца" (флорински зилоти) и још један мали број из других групација.
 
И ово ниси добро разумела: зилота има 8 у Србији, а то су прави (тј. који су чланови Цркве Христове, григоријевског Синода) али има неколико стотина "акакијеваца" (флорински зилоти) и још један мали број из других групација.

Oćeš da kažeš da vas je manje nego Jehovinih svedoka, sa sve lažnjacima? :eek:
Kako se zovu te... grupacije? Da nisu sekte? Ne možete da se složite između sebe, a solite pamet pravoslavnom stanovništvu. A zamisli šta bi bilo da vas neko zvanično popiše i statistički obradi. :D
 
Ако посматраш само што је подвучено, онда тумачиш на погрешан начин и извлачиш из контекста. Пре тога је реченица која говори о човеку а ово "сопствене гордости" се мисли на тог човека (тј. нас, људе, ..)

Mož da se misli kako oćeš, jer su ti misli u lobanji, pa su ti bliske. A kad oćeš da komuniciraš sa drugim ljudima, koristiš komunikacioni kod koji se zove jezik. Po pravilima srpskog jezika, ono što si napisao u kontekstu ili van konteksta znači da je u pitanju gordost Boga.
Ne bi da zatežem ovo pitanje, al oćem da pokažem kako su reči kvarljiva roba. Iskvare se od mozga do tastature. A zamisli kada ih prenosiš drugima.
I ondak je možda mudro poslušati i šta drugi imaju da kažu. Počim, ima iljade ljudi koji su mislili na jedn način i raspravljali se i dogovarali i tako. Stotinama i iljadama godina. I ondak dođe jedan i kaže kako sve to ne važi jer je on izmudrio drugače. I oma napeca neke, pa se dalje razmnožžavaju ko bakterije u baru. :confused:
 
Oćeš da kažeš da vas je manje nego Jehovinih svedoka, sa sve lažnjacima? :eek:
Kako se zovu te... grupacije? Da nisu sekte? Ne možete da se složite između sebe, a solite pamet pravoslavnom stanovništvu. A zamisli šta bi bilo da vas neko zvanično popiše i statistički obradi. :D
У Србији нас има (са све лажњацима) око 400-500. Отприлике.
То нису секте већ расколници (осим нас) а има и неких са јеретичким ставовима.
У сваком случају: много су мање зло него екуменисти (СПЦ), а о правим сектама да не говорим. Не можемо да се сложимо, ништа страшно, јер Истина се не меша са лажју. То је ствар слободне воље сваког појединца.
Ми, бар, немамо међусобно молитвено општење и имамо искрен однос једни према другима а у СПЦ су сви у истој заједници (пију из истог Путира - Чаше) а мрзе се неподношљиво. Невиђена мржња.
 
Poslednja izmena:
Mož da se misli kako oćeš, jer su ti misli u lobanji, pa su ti bliske. A kad oćeš da komuniciraš sa drugim ljudima, koristiš komunikacioni kod koji se zove jezik. Po pravilima srpskog jezika, ono što si napisao u kontekstu ili van konteksta znači da je u pitanju gordost Boga.
Ne bi da zatežem ovo pitanje, al oćem da pokažem kako su reči kvarljiva roba. Iskvare se od mozga do tastature. A zamisli kada ih prenosiš drugima.
I ondak je možda mudro poslušati i šta drugi imaju da kažu. Počim, ima iljade ljudi koji su mislili na jedn način i raspravljali se i dogovarali i tako. Stotinama i iljadama godina. I ondak dođe jedan i kaže kako sve to ne važi jer je on izmudrio drugače. I oma napeca neke, pa se dalje razmnožžavaju ko bakterije u baru. :confused:
Зато и треба питати ако нешто није јасно и добијеш прецизан одговор. Јел тако?
Заиста, само ако се извуче из контекста онда се тумачи на погрешан начин.
Та реченица (коју си подвукла) је практично наставак претходне реченице.
 
У Србији нас има (са све лажњацима) око 400-500. Отприлике.
То нису секте већ расколници (осим нас) а има и неких са јеретичким ставовима.
У сваком случају: много су мање зло него екуменисти (СПЦ), а о правим сектама да не говорим. Не можемо да се сложимо, ништа страшно, јер Истина се не меша са лажју. То је ствар слободне воље сваког појединца.
Ми, бар, немамо међусобно молитвено општење и имамо искрен однос једни према другима а у СПЦ су сви у истој заједници (пију из истог Питира - Чаше) а мрзе се неподношљиво. Невиђена мржња.

A što su pa oni raskolnici, a vi niste?
I otkud to ispade da je SPC zlo? Znaš li ti za onu crnu knjigu onako podeblju, a na koricama ima krst? Ima tamo jedna priča o dobrom Samarićaninu. Izuči ti to malo, pa ćeš da vidiš šta je ljudska bliskost i da ne zavisi od rase, vere ili narodnosti.

I ondak, kako to da nije strašno što se vi sektaši između sebe ne slažete, a strašno je što pravoslavci ne cene da decu treba da turaju u bure.

A oko mržnje i poštovanja, gledaj tu vašu temu na koju niki ne sme da priviri. Koljete se vas trojica između sebe. Niko vam i ne treba. :mrgreen:
 
Зато и треба питати ако нешто није јасно и добијеш прецизан одговор. Јел тако?
Заиста, само ако се извуче из контекста онда се тумачи на погрешан начин.
Та реченица (коју си подвукла) је практично наставак претходне реченице.

Jelda? :mrgreen:

Razmisli da je savremena Srpska pravoslavna crkva poslednja rečenica konteksta koji traje 2000 godina.
 
A što su pa oni raskolnici, a vi niste?
I otkud to ispade da je SPC zlo? Znaš li ti za onu crnu knjigu onako podeblju, a na koricama ima krst? Ima tamo jedna priča o dobrom Samarićaninu. Izuči ti to malo, pa ćeš da vidiš šta je ljudska bliskost i da ne zavisi od rase, vere ili narodnosti.

I ondak, kako to da nije strašno što se vi sektaši između sebe ne slažete, a strašno je što pravoslavci ne cene da decu treba da turaju u bure.

A oko mržnje i poštovanja, gledaj tu vašu temu na koju niki ne sme da priviri. Koljete se vas trojica između sebe. Niko vam i ne treba. :mrgreen:
Зашто су они расколници: о томе сам детаљно објашњавао на теми "зилоти". Ако те занима, читај тамо.
Исто и за СПЦ: екуменисти су, а то је јерес највећа до сада у историји. И о томе смо детаљно објашњавали на нашој теми.

Људска блискост са другима који нису наше вере или расе, нема везе са кварењем догме и издајом своје православне вере. Не треба да мешаш те појмове.

Православци су они који држе неисквареним предату нам веру православну од наших Светих Отаца, а то не ради СПЦ (од 1924.године).

Ми се на нашој теми "кољемо", то је тачно, али то радимо искрено јер заступамо различита гледишта, а у СПЦ су сви у истом Путиру а мрзе се невиђено!
 
Poslednja izmena:
Jelda? :mrgreen:

Razmisli da je savremena Srpska pravoslavna crkva poslednja rečenica konteksta koji traje 2000 godina.
Ми смо права СПЦ (у правом смислу те речи).
А ови екуменисти што су засели на трон Светог Саве: они нису СПЦ, само се тако представљају. Јер, бити СПЦ значи: сачувати исту веру као од времена Светог Саве,тј. све догме и каноне који се тичу догми, неисквареним!
 
Зашто су они расколници: о томе сам детаљно објашњавао на теми "зилоти". Ако те занима, читај тамо.
Исто и за СПЦ: екуменисти су, а то је јерес највећа до сада у историји. И о томе смо детаљно објашњавали на нашој теми.

Људска блискост са другима који нису наше вере или расе, нема везе са кварењем догме и издајом своје православне вере. Не треба да мешаш те појмове.

Православци су они који држе неисквареним предату нам веру православну од наших Светих Отаца, а то не ради СПЦ (од 1924.године).

Ми се на нашој теми "кољемо", то је тачно, али то радимо искрено јер заступамо различита гледишта, а у СПЦ су сви у истом Путиру а мрзе се невиђено!


Ja samo vidim da ste vi kao i drugi sektaši. Svi su navodno hrišćani, svi imaju svoje posebne dogme, ali kada treba pljuvati po pravoslavlju, onda su jedinstveni i sve njihove razlike ulaze u "iskrene rasprave".
A svrha i jednih i drugih jeste da unesu pometnju u narod.
 
Ja samo vidim da ste vi kao i drugi sektaši. Svi su navodno hrišćani, svi imaju svoje posebne dogme, ali kada treba pljuvati po pravoslavlju, onda su jedinstveni i sve njihove razlike ulaze u "iskrene rasprave".
A svrha i jednih i drugih jeste da unesu pometnju u narod.
Лоше видиш, треба да поправиш вид....

По Православљу пљују они који мењају догме и духовно опште са јересју.
А то ради СПЦ.
А ми, баш напротив: чувамо Православље као зеницу свога ока!

Сврха наша је: спасење наших душа (јер смо у заједници са Светима) а ко нам се искрено прикључи добродошао је. Никога не присиљавамо да буде православан.
 
Лоше видиш, треба да поправиш вид....

По Православљу пљују они који мењају догме и духовно опште са јересју.
А то ради СПЦ.
А ми, баш напротив: чувамо Православље као зеницу свога ока!

Сврха наша је: спасење наших душа (јер смо у заједници са Светима) а ко нам се искрено прикључи добродошао је. Никога не присиљавамо да буде православан.

Znaš li priču o onome što se molio "Ne pomozi bože"?
Sveti Sava ga uputi kako treba da se moli i ukrca se na lađu. Onaj ga posluša, ali uskoro zaboravi šta mu Sveti Sava reče, pa baci svoj ćurak na vodu, sedne na njega i zavesla rukama da stigne lađu.
- Kako reče da se molim?
A Sveti Sava, videvši to čudo, odgovori mu: -Kao i dosad!

Čak ukoliko srpski vernici u ponečemu greše, to ne znači da ste vi u pravu, a oni su izgubljeni. Jer vaš stav odaje gordost preveliku, a prevelika gordost je kao nadut stomak. Ne možeš da vidiš kolena koja te drže.
 

Back
Top