pomoć u izboru matične

speed_serb

Početnik
Poruka
45
Planiram da sastavim konfiguraciju koja bi služila za filmove, muziku, internet i sl. Imam procesor AMD sempron LE-1250 2,2GHz. Uzeo bih matičnu ploču sa integrisanom grafikom, naprimer sa 690g (ATI radeon 1250) ili 740G (ATI radeon 2100). Šta mislite koja integrisana grafika je bolja od ove dve ili da li imate neki drugi predlog ( oko 50 eura)?
 
690g i 740g su u sustini skori isti cipsetovi, razlika je (740g je brzi 50hz ako ti to nesto znaci) u sb-u...kod 740g je sb700 dok 690g ima sb600...e sad kod 740g je dodata podrska za k10 ali mnogo cudno jer ima ista fora kao i kod starijih ploca kad se prelazilo sa am2 na am2+, kad ubodes bilo koji k10 ht se spusta sa 3.0 na 1.0, sto se skoro ni ne oseti...
imas GA-MA74GM-S2H i ona je mislim oko 5000 din. jeste da probija tvoj limit ali je lepo spakovana iako je matx...imas i drugih 740g ploca ali je to niza klasa i ne ocekuj neki kvalitet za do 50-tak €...
nforsice ne bih gledao ako ces da pakujes tihu masinu, lepo rade ali se greju kao nenormalne i traze dobro provetreno kuciste....
 
iskreno ne svidja mi se nijedna od ovih...pre bih isao naM3A78-CM to sam video, fina ploca i za ubuduce ako ces da nadogradjujes...po meni od ovoga preko ne treba za kucni komp ne racunajuci igre...
treba da je oko 57-60 €...
 

Back
Top