Ko zaista vlada svetom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
:D

Uprkos naporima dobronamernih ljudi, svet je strasno propatio tokom mnogih proteklih godina kao sto istorija to potvrdjuje! To navodi ljude na razmisljanje kao sto je pisac Dejvid Lorens izjavio:"Mir na zemlji-gotovo svako prizeljkuje.Dobra volja prema svima-skoro svi ljudi na svetu osecaju to jedni prema drugima". Sta onda nije uredu???Zasto onda vidimo rat i mrznju, uprkos tim najdubljim i najiskrenijim osecanjima ljudi???

Izgleda kao paradoks, zar ne???Iako su prirodne zelje ljudi da zive u miru, ljubavi i slogi, ne retko ljudi mrze i ubijaju jedni druge sa neverovatnom i nepojmljivom mrznjom i zlobom!

Ko zaista stoji iza takvih pobuda u ljudima i kontrolise svet?

:D
 
99% ljudi se najmanje pitaju za takve stvari.Politicari ili ko vec koristi magijsku funkciju jezika da naloze narod na rat,razne spletke i lazi. Ratovi se vode iz potrbe za kradjom i novcem i iz politickih razloga.Svaki normalan covek zeli mir,a rat prave oni koji ce biti najsigurniji kada do njega dodje.Naravno u njima gine narod koji ga ne zeli.Jadan narod.Ratova ce uvek biti.Dokle god bude konkurencije i borbe za prevlast na svetskom trzistu i takvih stvari.
 
Resenje za mir na duge staze u celom svetu uz eventualne gradjanske ratove:
1.Da nam se drzava zove Zemlja (znaci samo jedna, jedina na planeti)
2.Da ne postoje ni pokrajine ni republike niti bilo sta sto bi se moglo otcepiti (mozda neka kontinentalna uprava)
3.Samo jedan vladar
4.Da se unisti svo opasno oruzje, a da se ostavi veoma mali procenat istog za borbu protiv kriminala
5.Samo jedan jezik (univerzalni), a o dosadasnjim ni pomena nasim potomcima (osim kroz ucenje istorije)
6.Samo jedan religija ako je to sra*nje vec toliko potrebno narodu. A ako ne onda bez zamlacivanja kojekakvim glupostima i verovanjima u vise sile van naseg tela, vremena, vidljivih granica. Ionako je u svetu najveci procenat ateista (oko 22%)
7.Jedna nacija
8.Vladu da cine politicari sa svakog kontinenta srazmerno broju stanovnika...

E, a da bi se ovo ostvarilo potrebno je da prodju godine i godine, ako ne vekovi.
Mada dok nam ne bude zapretila invazija vanzemaljaca nikad se mi necemo ujediniti.
Koliko je samo Evropskoj uniji potrebno da Naprave Sjedinjene Evropske drzave, a zamislite da se to uradi na nivou cele planete.
No dobro, ovo je moje vidjenje najboljeg puta za mir u svetu, samo je problem sto je blago receno neostvarljiv. :D
 
Ma ta tačka 8 ti nekako vuče na SCG ... a jedan vladar na SFRJ (a kasnije je to bilo povezano sa tačkom 8 )...pa nekako i ono jedna religija ili bez nje, jedna nacija me nešto jako podseća na SFRJ... izostavio si jedino "bratstvo i jedinstvo"... :wink:
 
nije_lako:
Ma ta tačka 8 ti nekako vuče na SCG ... a jedan vladar na SFRJ (a kasnije je to bilo povezano sa tačkom 8 )...pa nekako i ono jedna religija ili bez nje, jedna nacija me nešto jako podseća na SFRJ... izostavio si jedino "bratstvo i jedinstvo"... :wink:

Eto ti ga sad. Gde ti to pade na pamet?
Mada kad pogledam sad sta sam napisao zaista izgleda kao sto kazes, veruj mi nisam tako mislio mada ne bi bilo lose ni da se ponovo vrati SFRJ, lakse bismo u Evropu, a kroz Evropu do sveta :wink: :lol: :D
 
Kulirazo,
Nije li sve ovo sto si ti naveo upravo razlog za ratove. Dobronamerno, ali ipak malo utopisticki, no offence :wink:

Ne treba insistirati na brisanju razlicitosti, vec zapravo na prihvatanju i postovanju istih.

Kaze se da je nagon za odrzanjem najjaci covekov nagon. Mozda je upravo to razlog sukoba medju ljudima, osecaj ugrozenosti. Kad bi svi mi shvatili da cemo se lakse "odrzati" zajedno postujuci tudji jezik, veru, naciju... sve bi bilo mnogo drugacije.
 
Svi politicari ovog sveta imaju slicne osobine kao i neka seoska tracara .Oni uspesniji politicari su kao i pametniji pa spletkare u svoju korist ,a ovi neuspesni(ko pribogu nasi) spletkare da im prodje dan
A svetom vladaju ...ne znam ,masoni valjda :?:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top