Ginekolog prebacuje na urologa i obrnuta, a ja ludim

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

milka canic

Zainteresovan član
Poruka
123
Cao svima i hvala unapred na pomoci.:bye:

Elem,
Sve pocinje pre sest, sedam meseci, mesec dana posle postavljanja spirale.

Dobijam bolove (po meni dosta jake, jacine jacih menstrualni grceva) u samom donjem desnom delu stomaka i nazad krsta, kao i noga. Mokraca postaje tamna i javljaju se kao pahuljice u mokraci (primetila sam jedanput kad sam davala na analizu). Analiza je pokazala da je sve oK, a mene i tada, nakon par dana i dalje boli. Vremenom naucim da zivim sa bolom i skapiram da bol pocne kad sedim duze od nekoliko minuta (spremala sam ispite).

Isla sam UZ kog ginekologa, radila briseve, kolposkopiju, ma sve i je bilo OK, rekao je samo da vidi kamencic u bubregu. Inace njemu verujem, vodio mi je celu trudnocu, u toku koje nikad nisam posumnjala u njega.

Otisla sam zatim kod meni nepoznatog urologa (neka zena) u Urg.centru, jer su bolovi jedno vece postali nesnosni. Poslala me je na rendgen, UZ (radio drugi doktor, koji je rekao da imam samo rupu u desnom bubregu?!?! ) i rekla da nema tu nista, da je to od spirale.

Opet kod ginekologa, koji na dijagnozu URG.C. samo odmahuje rukom. Daje mi neki antibiotik, rovatinex(mislim da se tako zove), ja mirujem i posle nedelju dana bolovi skoro prestaju.

Javljali su se i dalje, uvek kad sam zedna, tj kada zaboravim da popijem vodu, e onda par minuta kasnije pocinju bolovi i kada je bilo mnogo toplo, znojim se, gubim vodu, zedna sam i opet isto.

Inace, ne znam da li je to povezano, ali od onda ne podnosim tako dobro toplotu. Evo zima je, a ja skidam jaknu cim udjem u prevoz, inace bih se sva preznojila.

Nazalost pre par dana bolovi su opet poceli. Ovaj put reagujem na hladnocu, dva minuta bez carapa i zurka pocinje. Mokraca je opet tamna (gotovo braon) i jakog mirisa.

Eh, da bolovi nemaju veze sa menstrualnim. Drugaciji su, na drugom mestu i cini mi se nisu ni vremenski povezani.

Polne bolesti zanemarite, jer sam se u toku trudnoce testirala redovno (brisevi, mokraca, krvna slika, hepatitisi, HIV) . Jedino nisam na hlamidiju, jer Dr, rekao da nema potrebe. U toku treudnoce su mi jedino nadjene bakterije u mokraci, dobila sam antibiotike i da pijem uvin caj.

I sta ja sad da radim. Gde da idem?
Kod kog lekara?
Da li je ovo gin. ili urol. problem, ili oba?
Zasto me i dalje boli, 6 meseci kasnije? Da je zbog spirale, zar ne bi trebali bolovi prestati?
Koje testove da uradim?
Svi su bili u fazonu, ma sve je to OK, a ja se znojim, nalivam vodom, oblacim k'o neka baba. I sta je tu OK?:dash::dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top