Made in Dinkic

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Pa da sakupljamo ovde sve Dinkiceve lopovluke

Koji je bio Dinkicev i Miskovićev plan sa gasenjem pet najjačih državnih banaka?

Guverner je svoju ideju sproveo na osnovu fingiranog nalaza beogradske filijale americke revizorske kuce „Deloitte & Touche” na cijem je celu bio Danko Djunic, potpredsednik Savezne vlade u vreme Miloseviceve ere. Izvestaji su bili lažni, jer je samo godinu dana ista kuca, dva puta uzastopce, za sve banke dostavila izvestaje u kojima je tvrdila da su one solventne i da dobro posluju!

Guvernerov plan je sproveden i uz pomoć tadasnjeg predsednika Trgovinskg suda u Beogradu Gorana Kljajevica, koji je posle toga bio u pritvoru u Okruznom zatvoru u Beogradu.

Za stečajnog upravnika ''Beobanke'' guverner Dinkic postavio je gospodina Gorana Obradovica iz Vrnjacke Banje, koga je za to mesto, u stvari, preporucilo prijateljstvo sa gospodinom Miroslavom Miskovicem. Gospodin Obradovic je, kao i gospodin Miskovic, bio clan direkcije JUL-a (Jugoslovenske udruzene levice, partije Mirjane Markovic). Kada je g. Obradovic, kao stečajni upavnik izvrsio zadatak, g. Miskovic i g. Dinkic su ga poslali u „Exsim banku”.

Na mesto direktoa Agencije za sanaciju banaka Miskovic i Dinkic su doveli Vesnu Dzinic, Mladjinu rođaku. Natasu Sakic, sluzbenicu FK „Partizana”, prijateljicu Zarka Zecevica, postavili su za direktora trezora Narodne banke Jugoslavije. Na taj način su imali kontrolu nad tokovima novca.

Gospodar Srbije Miskovic je, preko svog sestrica Mladjana, za direktora Agencije za sanaciju banaka doveo Nemanju Kolesara, skolskog druga i bivšeg decka njegove kcerke Ivane Miskovic, koji će kasnije postati i sef kabineta tadasnjeg premijera. I pljacka je mogla da pocne.

Pet banaka, koje su i danas u stečaju, svakodnevno su od duznika dobijale velike sume novca koje su skidane sa racuna i upucivane, uglavnom, na racun Ministarstva finansija ili na Miskoviceve racune.

Imovinu pet banaka, vrednu milijardu dolara,tadasnji guverner Dinkic je rasprodao, uglavnom svom ujaku Miskovicu.

Plac „Beobanke'' na Slaviji od 4.400 kvadrata, koji je ova banka,sa dazbinama za privodjenje gradjevinskoj nameni, platila 40 miliona dolara, g. Dnkic je izdao ”Parking servisu'' za 120.000 dinara! Plac u ulici Alekse Dejovica broj 15-17, povrsine 3.500 kvadratnih metara, Dinkic je slobodnom pogodbom prodao firmi „Eko Kec” za samo 200.000 evra.I tako ta lopovska druzina još uvek kradu i unistavaju Srbiju.
 
Vrhunac bestijalnosti je Dinkiceva odluka da svom ujaku Miskovicu i njegovoj „Delta banci” proda poslovni prostor „Invest banke” od 8.000 kvadrata na Terazijama, u najstrozijem centru grada, za samo 1,6 miliona evra, odnosno za samo 200 evra po kvadratu, iako je uobicajena cena na toj lokaciji oko deset hiljada evra!

Dinkic je, po Miskovicevom nagovoru, poslovni prostor „Invest banke” u Knez Mihailovoj 22, ukupne povrsine 1.450 kvadratnih metara, prodao za 600 evra po kvadrat, mada je trzisna vrednost u ovoj najelitnijoj zoni takođe deset hiljada evra! Po istoj ceni Dinkic je, po nalogu g. Miskovica, prodao imovinu „Beobanke” u ulici Alekse Nenadovica broj 19, povrsine 770 kvadrata i poslovni prostor iste banke u ulici Filipa Filipovica broj 61, povrsine 940 kvadrata. Miskovicevom prijatelju, izvesnom Ljujicu, Mladjan Dinkic je prodao poslovni prostor „Beobanke” u Brankovoj broj 7 i to slobodnom pogodbom, za 700 evra po kvadratu.
 
A sto ti ne bi otisao do nadleznioh organa sa svojim dokazima?
Postoji policija, sud... u ovoj zemlji. Pa kada oni kazu svoje a ti onda postavi topic o tome, a?
Mislim da je krajnje neodgovorno sa tvoje strane sto tu pises neke topike dok on seta slobodan, a vec imas takve dokaze.
Cak stavise mislim da je i kaznjivo zakonom ako posedujes dokaze o kriminalnim delima a ne dostavis ih nadleznima.
To je tvoja duznost.
 
A sto ti ne bi otisao do nadleznioh organa sa svojim dokazima?
Postoji policija, sud... u ovoj zemlji. Pa kada oni kazu svoje a ti onda postavi topic o tome, a?
Mislim da je krajnje neodgovorno sa tvoje strane sto tu pises neke topike dok on seta slobodan, a vec imas takve dokaze.
Cak stavise mislim da je i kaznjivo zakonom ako posedujes dokaze o kriminalnim delima a ne dostavis ih nadleznima.
To je tvoja duznost.

u srbiji su uvek ljudi sa vlasti i u vlasti zasticeni od krivicnog gonjenja

eno ovi iz kurira su jos 2006 godine podneli 5 krivicnih prijava protiv dinkica i skoro su zvali tuzilastvo da pitaju sta se desava sa time i ovi im rekli da nemaju nikakve prijave protiv Dinkica u tuzilastvu :lol:

pojela maca
 
Ovo jeste istina. I josh jedan dodatak. U momentu kada je definitivno donesena odluka za privatizaciju banaka tadashnji ministar finansija (koji je bio u sps-u), dao je ostavku...i "ustupio" je mesto lopovima...Bez obzira na stranku, taj dekica je bio poshten...
 
Gore navedeno je istina i to je jasno ali zašto kvariti tu istinu fantaziranjem da mu je Mišković ujak samo zato što je iz istog sela kao i Dinkićeva keva? Ko je to proverio da mu je on ujak i kada?
 
Gore navedeno je istina i to je jasno ali zašto kvariti tu istinu fantaziranjem da mu je Mišković ujak samo zato što je iz istog sela kao i Dinkićeva keva? Ko je to proverio da mu je on ujak i kada?

Ma dobro to i nije toliko bitno.Sama cinjenica da su iz iste selendre je dovoljna to mu dodje kao da su rod.Ipak zna se da se po selima svi znaju ..nisu oni iz istog grada pa da to nema veze vec iz istog sela.
 
A sto ti ne bi otisao do nadleznioh organa sa svojim dokazima?
Postoji policija, sud... u ovoj zemlji.

Ne postoji. Nista ne postoji u ovoj zemlji osim zute mafije koja je u svim porama drustva.
Krivicne prijave protiv Dinkica jednostavno se ne procesuiraju i gubi im se svaki trag:

Dinkić u fioci
Krivična prijava protiv Mlađana Dinkića, iako uredno zavedena sa datumom prijema i pečatom, i dalje se vodi kao nestala

BEOGRAD - Krivična prijava za zloupotrebu službenog položaja protiv Mlađana Dinkića podneta još 2005. godine izgubljena je negde na putu od Okružnog do Specijalnog tužilaštva, odnosno UBPOK.
 
A sto ti ne bi otisao do nadleznioh organa sa svojim dokazima?
Postoji policija, sud... u ovoj zemlji. Pa kada oni kazu svoje a ti onda postavi topic o tome, a?
Mislim da je krajnje neodgovorno sa tvoje strane sto tu pises neke topike dok on seta slobodan, a vec imas takve dokaze.
Cak stavise mislim da je i kaznjivo zakonom ako posedujes dokaze o kriminalnim delima a ne dostavis ih nadleznima.
To je tvoja duznost.

ma nemoj da si smešan. odakle običnom građaninu dokazi o evidentim kriminalnim radnjama naših političara pre/posle 5og oktobra? odakle? pre 5og oktobra ekonomija se uništavala. propadoše nam silne dobrostojeće (svetskog ranga) firme. posle 5og oktobra počinje sa rasprodajom, tek tako. raznorazne afere, na očigled svih nas građana. i mi smo sada svi sisali vesla i moramo da imamo korpus delikti u fioci da bi se naša tvrdnja smatrala iole tačnom. ajde pali.

inače,
država i državne firme su dugovale ogromne pare preko kredita tim bankama. npr. koliko ja znam kompletna trepča je izgrađena kreditima preko jugobanke. njihovom likvidacijom ti dugovi su praktično anulirani. naplaćuju se, naravno, preko stečajne uprave krediti običnim građanima. ko god je imao kredit u tim bankama zna o kakvim pretećim kovertama pričam :D osim toga, u srbiju su dovedene strane banke, rajfajzen kao prva koja je pokupila kajmak, a ubrzo su počele da niču i druge strane banke. koliko je država srbija time dobila, a koliko izgubila. tuga.

uzgred, meni je manje bitno što su za bagatelne cene prodati bančini prostori na slaviji i terazijama. ne znam koliko vas je upućeno, da je npr. jugobanka u svom posedu imala predstavništva (dakle nekretnine) na elitnim lokacijama širom sveta. na primer, u petoj aveniji u njujorku. o sudbini tih kvadratnih metara nemam informacije, ali biće da će se neko dobro opariti i tu.


bilo kako bilo
dinkić treba da gori na lomači.
 
u srbiji su uvek ljudi sa vlasti i u vlasti zasticeni od krivicnog gonjenja

eno ovi iz kurira su jos 2006 godine podneli 5 krivicnih prijava protiv dinkica i skoro su zvali tuzilastvo da pitaju sta se desava sa time i ovi im rekli da nemaju nikakve prijave protiv Dinkica u tuzilastvu :lol:

pojela maca

Sve receno,ovo vam je danasnja Srbija.....
 

Back
Top