Zašto država ne štiti roditelje od agresivne rođene dece osim samo za suprotno?

nesko101

Elita
Poruka
18.037
Ovaj sledeći navedeni nesrećan slučaj nas navodi na veliku brigu da država ne postoji i nema nikakav uticaj da spreči makar i slične probleme ovom koji je vodio tragediji a koji sada više niko ne može rešiti.Zašto mora doći do prekog suda i uzimati pravdu u svoje ruke kad država postoji?Kako može ovakva država pomoći i zaštititi Srpske porodice na Kosovu od nasilja kad u sopstvenom dvorištu ne može da spreči nasilnike a upoznata je sa njima preko policije kao u ovom nesrećnom slučaju.BLACE - Sa dva hica iz pištolja, Branislav Minić (71) ubio je preksinoć sina Stevana (51) u porodičnoj kući u selu Alabana kod Blaca. Posle zločina, Branislav je pozvao policiju i prijavio slučaj.
Porodičnoj tragediji kakva se ne pamti u ovom selu prethodile su godine stalne svađe između Stevana i njegovih roditelja. I to veče između oca i sina izbila je svađa.
- Branislav je najpre pucao sinu u stomak, a zatim u čelo. Od zadobijenih povreda Stevan je preminuo na putu za bolnicu - izjavio je istražni sudija Okružnog suda u Prokuplju Milorad Lapčević, koji je obavio uviđaj u kući Minića. Prema njegovim rečima, Branislav je pucao iz svog pištolja „zbrojevka” kalibra 7,65 milimetara, za čije je držanje imao dozvolu. U momentu ubistva, u kući je bila i Stevanova bolesna majka Zagorka (72), koja je nedavno doživela moždani udar. Sa dedom i babom živi i Stevanov sin Miloš (20), koji u vreme tragedije nije bio kod kuće.
- Bio sam u susednom selu kada me pozvao deda. Bilo je nešto posle 20 sati. Samo mi je rekao da je ubio Stevana, mog oca - priča Miloš, koji se odmah posle dedinog poziva vratio kući.
U Alabanu je već stigla i policija, kojoj se Branislav predao.
- Odavno sam slutio da će se desiti nesreća. Tata je stalno bio u sukobu sa dedom i babom. Pre sedam godina se vratio iz Švajcarske. Od tada je često bio pijan i stalno je pretio da će ih ubiti - kaže Miloš, koji je sa sestrom Marijom odrastao uz dedu i babu.
Njih dvoje, kaže Miloš, uglavnom su izbegavali očeve ispade.
- Znali smo kakav je kad se napije, ali i da su deda i baba bili žrtve njegovog agresivnog i bahatog ponašanja. Čak su ga i prijavljivali za nasilničko ponašanje. Žao mi je oca, ali dedu ne mogu da krivim za to što je uradio - priča Miloš, koji već nekoliko godina radi sezonske poslove kako bi sebi obezbedio neki dinar.
Branislav i Zagorka živeli su od poljoprivrede, dok je Stevan pokušavao da se bavi raznim poslovima, ali mu, kažu komšije, nijedan nije išao od ruke.
- Branislavu je sigurno dozlogrdila sinovljeva tortura. Stevan je preksinoć došao kući pijan i sigurno je opet maltretirao oca. Činio je to često otkako se vratio iz Švajcarske. Tamo je zbog agresivnog ponašanja ležao u zatvoru. Pre nego što je otišao odavde, razveo se od žene i decu ostavio ocu i majci da ih podižu. Kasnije se tamo ponovo oženio, ali je i drugu suprugu sa dvoje dece napustio i vratio se u selo - kažu Minićeve komšije.

Zlostavljao oca
Komšije porodice Minić navode da je Branislav vredan i pošten čovek koji je, iako težak šećeraš, vodio brigu o unuku i bolesnoj ženi. Po dolasku policije, Branislav Minić je priznao ubistvo na koje ga je, kako je izjavio, naterala Stevanova tortura koju su on i supruga godinama trpeli. Određen mu je dvodnevni pritvor, nakon kojeg će biti predat istražnom sudiji Okružnog suda u Prokuplju.
 
ma ne lupaj bre, kakve veze sad ima 5. oktobar, sa suludom porodicnom pricom. Roditelji najcesce ne zovu muriju zbog svoje dece, nego se trpi dok ne dodje do ovakvih ubistava.

A sad i ti lupaš pa štitiš državu a napadaš maltretirane roditelje.Da si detaljno pročitao video bi da je već bio prijavljivan za maltretiranje ali država ništa drugo ne zna osim da zatvore par nedelja i misle da će time rešiti problem a u stvari samo time bez drugih mera :think:ga potpaljuju .
 
ma ne lupaj bre, kakve veze sad ima 5. oktobar, sa suludom porodicnom pricom. Roditelji najcesce ne zovu muriju zbog svoje dece, nego se trpi dok ne dodje do ovakvih ubistava.



Lupas ti ,zar sad treba da se vrsi anketa u svakoj porodici i svaki clan pita da li ga neko od ukucana zlostavlja

Dete nece reci jer iza njega stoji autoritet i sam taj autoritet prikriva svoj zlocin pa je veca paznja posvecena tome ,a ako si majka i stitis dete koje te maltretira to je druga stvar ,sama snosis posledice jer cutis iako si sposobna da prijavis
 
Misliš ono... Da se razgovara sa takvima? :think:

Naravno moraju se oformiti institucije koje će razgovarati i slati na lečenje ako treba takve nasilnike.Jer to su obično pijandure,drogiraši,posledica lošeg vaspitanja i društva koje ga okružuje a bogami i prošli ratovi su ostavili posledice koje se tek sada ispoljavaju.
A sad još i nadolazeća kriza:think:Pod hitno mere:besna:
 
A sad i ti lupaš pa štitiš državu a napadaš maltretirane roditelje.Da si detaljno pročitao video bi da je već bio prijavljivan za maltretiranje ali država ništa drugo ne zna osim da zatvore par nedelja i misle da će time rešiti problem a u stvari samo time bez drugih mera :think:ga potpaljuju .


..ili ga ne zatvore vec salju patrolu svakog dana radi provere dok ne zateknu leseve

ne razumem taj jbn zakon
 
Lupas ti ,zar sad treba da se vrsi anketa u svakoj porodici i svaki clan pita da li ga neko od ukucana zlostavlja

Dete nece reci jer iza njega stoji autoritet i sam taj autoritet prikriva svoj zlocin pa je veca paznja posvecena tome ,a ako si majka i stitis dete koje te maltretira to je druga stvar ,sama snosis posledice jer cutis iako si sposobna da prijavis

pa koja je poenta ovog tvog posta i sta se tu razlikuje od onog sto sam rekla? Naravno, deca ne mogu da se brinu o sebi i veca im je paznja posvecena, roditelj moze ali najcesce ne zeli da prijavi svoje rodjeno dete, kakvo god da je.
i ne, ne treba da se vrsi anketa, nego se prijavi rodjeno dete ako se to moze podneti u emocionalnom smislu, ali to sad zavisi od samih roditelja.
Kad je ona skoro u Beogradu nasrnula macetom na kevu, odveli su je u Lazu.
Imas svuda ludake, koji ubijaju roditelje, i treba da se radi na tome, da murija bolje reaguje i sudstvo, ali je cinjenica da mnogi cute i trpe, i zene u ludackim brakovima i roditelji teror svoje dece.

I slazem se onim gore u nekom postu navedenim da sve potice iz porodice, ne opravdam, ali onaj ludak sto je roditelje iskasapio pa im delove tela pobacao jer ih je lagao da zavrsava faks, je imao caleta koji mu nije dao da se druzi sa ljudima, pritisak ceo zivot da se zadovolje oceve ambicije i onda vec genetski potencijalni ludak samo pukne.
 
Poslednja izmena:
I slazem se onim gore u nekom postu navedenim da sve potice iz porodice, ne opravdam, ali onaj ludak sto je roditelje iskasapio pa im delove tela pobacao jer ih je lagao da zavrsava faks, je imao caleta koji mu nije dao da se druzi sa ljudima, pritisak ceo zivot da se zadovolje oceve ambicije i onda vec genetski potencijalni ludak samo pukne.

E gde je to majke ti uobičajno da ludak kad pukne zato što ga je otac pretiskao uzme sataru i iskrati roditelje na deliće:dash:LOŠ TI JE PRIMER:besna:
 
E gde je to majke ti uobičajno da ludak kad pukne zato što ga je otac pretiskao uzme sataru i iskrati roditelje na deliće:dash:LOŠ TI JE PRIMER:besna:

ludak se postaje od najranijeg detinjstva, ako izuzmemo neke bolesti kao sizofrenija koja se javlja iznenada najcesce, ali je i tu postojala predispozicija, samo je bio potreban okidac, znaci genetika i uticaj roditelja.Zato su ubice najcesce bili i sami surovo zlostavljani.
i nisam psihijatar da ti ja potanko opisujem taj proces, a ti nemoj to tako pojednostavljeno da shvatas, i da banalizujes.
 
To je kao posledica mog zivota koji nikad nije bio bez zajedno :sad2:patnje, tuge i problema.

rekoh ja da si ti tuzan, zalostan i problematican slucaj, mislim zivot te nije ni mazio ni pazio, a ni drzava, ni jedna ni druga strana ne brine o takvima i....
sto se mene tice sve ti je oprosteno.


ps.hebalo te kosovo, kakve ono veze ima sa slucajem
nesko101
E da znašteško nama na Kosovu međ zveri a mi
 

Back
Top