Poklanjam stence zlatnog retrivera

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovo sam trazio 100 godina!!! ja obozavam te pse i znam sve o njima , ali nisam bio u mogucnosti da ih kupam. mnogo bih voleo da ga imam ja sam marko i imam 14 god. imam i brata koji voi kuce ljubimce a pogotovo pse.Mi imamo jednog papagaja koji ima sest meseci i dolazi iz amazona moj tata nam ga je poklonijo.stvarno bih voleo ako ima nekakvih sansi da dobijem tog psa ako sve ovo nije sala!bicu zahvalan za ceo zivot unapred MNOGO HVALA ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 
Porodica sa 2 mala deteta,bez sredstava da ih kupi,rado bi ih primila na poklon.
Imamo i veliko dvoriste.:heart:

A zašto onda ne uzmete neku od ovih silnih životinjica koje su nude i koje su ugrožene...mislim, ako već nemate sredstava da kupite, a to je samo početni trošak, a gde su ostali. Zato bi bilo divno kad bi usrećili neko od ovih mališana koji se nude na sve strane
:super::bye:
 
Covek je oglas dao pre 9 meseci tako da ne verujem da je vise aktuelan.
A drugo bas me zanima ako nemate sredstva da kupite stene retrivera koje se sada moze naci i po smesnoj cifri od 4000 kako cete imati novaca da tom istom stenetu obezbedite vakcinacije,preglede kod veterinara i pravilnu ishranu???
 
Covek je oglas dao pre 9 meseci tako da ne verujem da je vise aktuelan.
A drugo bas me zanima ako nemate sredstva da kupite stene retrivera koje se sada moze naci i po smesnoj cifri od 4000 kako cete imati novaca da tom istom stenetu obezbedite vakcinacije,preglede kod veterinara i pravilnu ishranu???

Sto se ovog pitanja tice treba reci da nema pravila!!! Postoje ljudi koji ne mogu da skupe na gomili 150e pa i vise, ali imaju dovoljno novca za preglede, vakcinacije... Nema potrebe biti nesto neprijateljski nastrojen prema ovakvim slucajevima! Ja sam mog retrivera dobro platila, imala je sve sto joj treba od ishrane, dodataka, setnje, a ona ipak sa 9 meseci ima treci stepen displazije kukova, dok moja drugarica ima kuce koje nije videlo kafortana niti ikakvih vitamina a zivo i zdravo i 10 puta veselije nego moje! Nema pravila, tako da neko moze da dobije psa pa da izvuce premiju, a neko...

A i ne znaci da neko ko nema para nece tom psu pruziti koliko mu je potrebno za zdravo odrastane, a da pritom ne upotrebljava najskuplje hrane i ostale dodatke...
Tako da...Sve je to vrlo diskutabilno...
 
Sto se ovog pitanja tice treba reci da nema pravila!!! Postoje ljudi koji ne mogu da skupe na gomili 150e pa i vise, ali imaju dovoljno novca za preglede, vakcinacije... Nema potrebe biti nesto neprijateljski nastrojen prema ovakvim slucajevima! Ja sam mog retrivera dobro platila, imala je sve sto joj treba od ishrane, dodataka, setnje, a ona ipak sa 9 meseci ima treci stepen displazije kukova, dok moja drugarica ima kuce koje nije videlo kafortana niti ikakvih vitamina a zivo i zdravo i 10 puta veselije nego moje! Nema pravila, tako da neko moze da dobije psa pa da izvuce premiju, a neko...

A i ne znaci da neko ko nema para nece tom psu pruziti koliko mu je potrebno za zdravo odrastane, a da pritom ne upotrebljava najskuplje hrane i ostale dodatke...
Tako da...Sve je to vrlo diskutabilno...

Napokon da se nadje neko sa istim misljenjem kao ja.:klap::klap::klap:
ja nikako to ne mogu da dokazem tzv.ljubiteljima zivotinja i onima koji se bore za prava zivotinja(ne zelim nikoga da uvredim jer se ne odnosi ni na koga sa ove teme).
Slazem se sa svim sto si gore rekla.Recimo neko ko nema dovoljno sredstava ili ima previse troskova,lakse ce mu biti da mu kupuje hranu(zalihe) za nedelju dana nego da da 2000 odjednom za dzak hrane
 
Sto se ovog pitanja tice treba reci da nema pravila!!! Postoje ljudi koji ne mogu da skupe na gomili 150e pa i vise, ali imaju dovoljno novca za preglede, vakcinacije... Nema potrebe biti nesto neprijateljski nastrojen prema ovakvim slucajevima! Ja sam mog retrivera dobro platila, imala je sve sto joj treba od ishrane, dodataka, setnje, a ona ipak sa 9 meseci ima treci stepen displazije kukova, dok moja drugarica ima kuce koje nije videlo kafortana niti ikakvih vitamina a zivo i zdravo i 10 puta veselije nego moje! Nema pravila, tako da neko moze da dobije psa pa da izvuce premiju, a neko...

A i ne znaci da neko ko nema para nece tom psu pruziti koliko mu je potrebno za zdravo odrastane, a da pritom ne upotrebljava najskuplje hrane i ostale dodatke...
Tako da...Sve je to vrlo diskutabilno...

Sve se slazem...
Ali reci mi sta ce se desiti sa kucom koja dospe u porodicu koja ne moze da skupi na gomili 150 e ,kao sto ti kazes, i koja (ne daj boze oboli od neke bolesti kojoj ima leka ali je njeno lecenje skupo(za nase pojmove otprilike vise od 100 e)
Nadam se da moj ton uopste nije neprijateljski jer stvarno to nisam imala nameru.
Obozavam kuce,imam kucu,imam dvoriste pa ipak nemam svog ljubimca.Da li znate zasto?
E bas zato sto trenutno nisam u mogucnosti da mu pruzim sve sto bih zelela.Pri tom u to ne spada vrhunska,hrana,skupi veterinari ...
Zelim samo da mu pruzim da zivi u ljubavi i da uzivamo zajedno a za to se ipak treba malo pomuciti.
Imam decu,imam dvoriste hocu zlatnog retrivera.Ovo je recenica koju sam najcesce cula u zadnjih 3-4 godine.
Deca vole sve zivotinje bez obzira koje su vrste,oni ne vide razliku.Ali sa zlatnim retriverom cete vi videti veliku razliku u svom negobvanom dvoristu jer on po prirodi cunjavac ce kopati rupe,jesti vam cvece i na kraju kad malo poraste penjati se po ogradi i bezati iz istog dvorista.
Nazalost ljudi uzmu divno prelepo malo stene koje je kao med medeni i onda kad stene pocne da se igra a deca ga se zasite desi se to da su u jednom momentu (koliko me secanje sluzi) bila 3-4 zlatna retrivera u Azilu.
Uf al' sam se raspisala...:dash:
Nemojte mi zameriti ne zelim da vas napadam,ali procitajte samo sve one tuzne price sa ovog podforuma :cao:
 
Sve se slazem...
Ali reci mi sta ce se desiti sa kucom koja dospe u porodicu koja ne moze da skupi na gomili 150 e ,kao sto ti kazes, i koja (ne daj boze oboli od neke bolesti kojoj ima leka ali je njeno lecenje skupo(za nase pojmove otprilike vise od 100 e)
Nadam se da moj ton uopste nije neprijateljski jer stvarno to nisam imala nameru.
Obozavam kuce,imam kucu,imam dvoriste pa ipak nemam svog ljubimca.Da li znate zasto?
E bas zato sto trenutno nisam u mogucnosti da mu pruzim sve sto bih zelela.Pri tom u to ne spada vrhunska,hrana,skupi veterinari ...
Zelim samo da mu pruzim da zivi u ljubavi i da uzivamo zajedno a za to se ipak treba malo pomuciti.
Imam decu,imam dvoriste hocu zlatnog retrivera.Ovo je recenica koju sam najcesce cula u zadnjih 3-4 godine.
Deca vole sve zivotinje bez obzira koje su vrste,oni ne vide razliku.Ali sa zlatnim retriverom cete vi videti veliku razliku u svom negobvanom dvoristu jer on po prirodi cunjavac ce kopati rupe,jesti vam cvece i na kraju kad malo poraste penjati se po ogradi i bezati iz istog dvorista.
Nazalost ljudi uzmu divno prelepo malo stene koje je kao med medeni i onda kad stene pocne da se igra a deca ga se zasite desi se to da su u jednom momentu (koliko me secanje sluzi) bila 3-4 zlatna retrivera u Azilu.
Uf al' sam se raspisala...:dash:
Nemojte mi zameriti ne zelim da vas napadam,ali procitajte samo sve one tuzne price sa ovog podforuma :cao:

Izvini, samo da te pitam, a sta ti mislis da treba psu, pored dobre i pravilne ishrane, paznje, igre i setnje?

Jednom recju nema pravila, ja sam imala psa iz azila, i ne bih da komentarisem, azile i njihove odnose prema psima, kao i odnose prema vlasnicima! slazem se sa tim da su retriveri specificni, i da se sa svakom rasom treba upoznati pre nego sto je uzmete za kucnog ljubimca, ali se ne slazem sa time da se od psa pravi porodicna maskota sa masnicama, maramicama itd.. Sve je stav ukusa, ali psi su zivotinje njima je dvoriste mislim najlepsa stvar na svetu koja moze da ima se dogodi, ja svog psa drzim u kuci ali mislim da je ona najsrecnija kada joj se otvore vrata i kada izleti napolje, a pritom ima samo najosnovnije stvari koje bi svakipas trebao da ima bez nekih peripetija...
Retko se covek zasiti retrivera, obicno onipobegnu pa se nadju u azilu, a ako vec moraju da ih daju pre idu iz ruke u ruku, sto bi rekli, nego u azil...
Niko nikoga ne optuzuje, vec samo ljudi ponekada preteruju...
 
Evo donamileva ti je rezimirala ono sto i ja pokusavam da kazem :D

Izvini, ali to su osnovne stvari, a ne dodatne, tj ono sto ti pokusavas da kazes, to nije stvar toga da li pas zivi sa ljudima koji imaju pihode 100 000, ili 20 000, vec stvar toga da li ljudi vole tu zivotinju ili ne, psi su ziveli na ostacima hrane koju ljudi ne pojedu, pa su preziveli, ali nijepoenta u tome poenta je u ;ljubavi... Samo sto se sada to sve preuvelicava! A ja kako se secam ti si rekla da ti osnovne uslove imas, a nije bitno, svako radi kako zeli.
 
Izvini, ali to su osnovne stvari, a ne dodatne, tj ono sto ti pokusavas da kazes, to nije stvar toga da li pas zivi sa ljudima koji imaju pihode 100 000, ili 20 000, vec stvar toga da li ljudi vole tu zivotinju ili ne, psi su ziveli na ostacima hrane koju ljudi ne pojedu, pa su preziveli, ali nijepoenta u tome poenta je u ;ljubavi... Samo sto se sada to sve preuvelicava! A ja kako se secam ti si rekla da ti osnovne uslove imas, a nije bitno, svako radi kako zeli.

Pa stekla sam utisak da me ne razumete ni za one bitnije tj dodatne a kamoli za osnovne.
Ova rasprava ne vodi nicemu.Ti verovatno imas ljubavi za svoje kuce i to stoji.
Slazem se da se neke stvari preuvelicavaju ali neke su jednostavno suva istina.
Ljubavlju neces mocu platiti neke stvari koje su potrebne psu .
 
Poslednja izmena:
Sto se ovog pitanja tice treba reci da nema pravila!!! Postoje ljudi koji ne mogu da skupe na gomili 150e pa i vise, ali imaju dovoljno novca za preglede, vakcinacije... Nema potrebe biti nesto neprijateljski nastrojen prema ovakvim slucajevima! Ja sam mog retrivera dobro platila, imala je sve sto joj treba od ishrane, dodataka, setnje, a ona ipak sa 9 meseci ima treci stepen displazije kukova, dok moja drugarica ima kuce koje nije videlo kafortana niti ikakvih vitamina a zivo i zdravo i 10 puta veselije nego moje! Nema pravila, tako da neko moze da dobije psa pa da izvuce premiju, a neko...

A i ne znaci da neko ko nema para nece tom psu pruziti koliko mu je potrebno za zdravo odrastane, a da pritom ne upotrebljava najskuplje hrane i ostale dodatke...
Tako da...Sve je to vrlo diskutabilno...

tako jeee
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top