PASOSI : stari - novi

Putujem 3 januara u Grcku, zakazao sam u ambasadi 24 decembra za vizu. Zna li neko pouzdano sta se desava sa starim plavim pasosima, dali ce vaziti i u novoj godini ?

Situacija je takva da ce vaziti nakon 31 12 2008 samo ukoliko do tog datuma skupstina Srbije izglasa izmenu Zakona o putnim ispravama, koja je prosla raspravu i potrebno je samo u danu za glasanje da se izglasa izmena zakona.Oko toga je jedinstven stav svih stranaka i to ce proci, pitanje je samo KADA?
E tu pocinje seks, jer vecina nece da zakaze glasanje za nove pasose dok se ne zavrsi rasprava o budzetu, pa da se glasa za sve zakonske predloge,jer ce inace vadikali da vekvamivaju posvovnik do besvesti i tako izazovu eventualno i pad vlade, a cena ce im biti da budu krivi sto pasosi nece vaziti i u 2009.
Kao i sve do sada verovatno je da ce u poslednjem momentu , ja cenim izmedju 29 i 31 12 biti izglasana izmena zakona.
 
Izgleda da moram sa starim pasosom da idem u konzulat a ako ipak nebude vazio odustacu u poslednjem trenutku :(. Valjda nece biti problema :think:

Ti si jos i u dobroj poziciji jer ces znati na cemu si pre nego sto krenes, a najveci broj ljudi za NG ipak treba da krene pre 31 12 a da se vrati kasnije tj u 2009....Zamisli tek kako je njima....
Ustvari, poznavajuci nas siguran sam da ce pasosi vaziti i posle NG, donece oni neku uredbu ili slicno ako se ne usvoji do tada zakon, nema veze sto ce biti protivzakonita, bice u svakom slucaju korisnija od pola zakonitih propisa.
 
Jerotije, druze stari, sutra u sredu je zakazano glasanje u parlamentu. Valjda ce razum i nase pare (mislim na nas u dijaspori, jer kako cemo doci i potrositi koju paru) prevladati. Ne zaboravite i kad izglasaju treba jos osam dana da stupi na snagu.:dash:
 
Ne brini se mozes da putujes sa starim sigurno, ovde u Grckoj recimo nisu jos ni poceli u konzulatu da menjaju nase pasose tako da ce sigurno vaziti jos bar godinu dana. jer u suprotnom mi ne bi smeli da mrdnemo nigde jer imamo stare pasose.
 
Ne brini se mozes da putujes sa starim sigurno, ovde u Grckoj recimo nisu jos ni poceli u konzulatu da menjaju nase pasose tako da ce sigurno vaziti jos bar godinu dana. jer u suprotnom mi ne bi smeli da mrdnemo nigde jer imamo stare pasose.

Sve bi to bilo lepo, i tako kako kažeš, da ova država misli na nas u dijaspori.

Ali kol'ko znam, već dugo si napolju, i reci mi ....da li znaš uopšte primer, da nam je ambasada nešto pomogla ?
 
Dve godine sam napolju, i nisam ni imala potrebe za ikakvom pomoci, ali znam da ne mogu tek tako da ukinu stare pasose i da ostave nas tako, u tom slucaju smo nelegalno i u tim zemljama u kojima se nalazimo, zar ne? Mora da bude neki rok, duzi (bar godinu dana) da svi promene pasose. Poceli su pre 3-4 meseca da menjaju i reci mi da li je moguce promeniti sve pasose u zemlji u tom periodu, a jos im treba mesec dana da ga promene. Ne moze to tako nikako. Ovde u Grckoj su imali rok oko godinu dana, do kraja godine da ih promene, a mi nikako ne mozemo biti brzi od njih.
 
Poslednja izmena:
Nije samo stvar u tome da skupština donese uredbu. U julu mesecu je Ministarstvo spoljnih poslova poslalo zvaničnu notu 191 državi da je od 010102009. jedini važeči pasoš Srbije novi, tj crveni, uz opis, izgled itd., i da te države dostave to obaveštenje svojim carinskim ispostavama. Tako da, i ako Skupština izglasa produženje, Ministarstvo mora da obaveštava strane države o važećoj putnoj ispravi. Pa vi vidite....
 

Back
Top