MMA - povrede nase nasushne :)

CoffeInn

Primećen član
Poruka
941
Pozdrav MMA borcima :)
i svim ostalim :)

molim aktivne vezbace, kao i amatere, za informacije o svojim povredama nastalim na treningu ili na mechevima. Pomoglo bi nam sto isrcpniji spisak povreda, ucestalost, koliko je proslo do povratka na trening, kako su nastale, vrsta terapije, ko je odredio, da li ste se pridrzavali.... itd... itd..............
sto preciznije to bolje :)
Ukoliko ste isli na fizijatrijsku terapiju (struje, laser, uz,.... ) , mnogo bi mi znacio vrlo pricizan opis:

Hvala svima :)..
 
evo ja cu da otvorim sezonu
mozda se ljudi "stide" :)

ja se dugo nisam bavio fizickim aktivnostima
a pogotovo nekom borilackom vestinom, i krenuo sam na MMA
prvo pa musko :)

nisam bas mogao da ispratim treninge kako valja
bas sam u pocetku imao konstantne upale misica
i onda mi se na jednom treningu desilo da smo radili nesto mnogo sprawl-ova,
i otisla mi je prepona, bol je bio jak, mislio sam da je kila u pitanju, ali na svu srecu nije,
samo sam odmorio 15ak dana, dok bol nije prestao,
i nisam krenuo odmah sa jakim treningom, nego lagano,
da je opet ne bi iziritrao ...

eto, to je za sada to...

ako bude nesto u buducnosti, pishem...
 
Prosle subote 27.05.2009 u Oklahomi je tesko povredjen 20 godisnji borac Kirk koji je slomio vrat pri izvodjenju Shoot-a dok ga je protivnik malte ne skroz obuhvatio oko vrata i drzao u giljotini, obojica su pali a Kirk je glavom udario o pod i tesko se povredio.
 
Pozdrav svima, i hvala svima na informacijama

Nasa preliminarna istrazivanja pokazuju prilicno neocekivane rezultate.
Prikpljanje podatak i standardizovanje uzoraka je u toku, ali povrede po tezini, i ucestalosti nisu ni izdaleka onome sto se veruje .... kod "obicnog sveta" !?
Moja pretpostavka je da se uglavnom radi o dobro priprmljenim sportistima, i strucnim treninzima.

Javljam se kad sve bude gotovo
 

Back
Top