Racun za struju

ivaolja

Početnik
Poruka
9
Nas 3 devojke zivimo u 4sobnom stanu. Imamo centralno grejanje, dodatne grejalice ni ne posedujemo.Ne kuvamo, vec samo podgrevamo hranu, masinu za ves ukljucujemo posle 12 (kada bi trebalo da je jevtina struja), bojler takodje punimo po potrebi(pre koriscenja). Racun za mesec novembar nam je stigao 1100 dinara vise nego inace sto stize. U EDBu su pretpostavili da postoji neki problem.


Da li neko ima slicnu situaciju? Koliko prosecno stizu racuni za struju.

Koje su ideje za smanjenje potrosnje struje. Mikrostalasna umesto obicnog sporeta, halogene sijalice.. Ima li sta jos?


hvala unapred
 
niža tarifa je jeftinija četiri puta.
dakle velike potrošače, kao što su bojler i mašina za pranje veša uključuj noću.
standardne sijalice sa užarenim vlaknom zameni sa kompaktnim fluoroscentnim.
troše tri puta manje i traju bar tri puta duže.
p.s. halogene nisu štedljive
 
1000, 1300??? Kako? Nama je stigao racun 4000! A definitivno velike potrosace ukljucujemo nocu, tj posle 12.

hvala vam na informacijama...

Mojima je pre 2-3 meseca stigao račun 5 i nešto hiljada... mama napala mene i tatu... a mi ni krivi ni dužni... već lopovčine pogrešile u očitavanju brojila.:roll::roll::roll:

I to nije jedini slučaj za koji znam provereno.
Elektro-distribucija krade gde stigne... pa kod koga im prođe...
Proveravajte brojila obavezno jer očitavaju više...
 
Da, ali upadaš u skuplju zonu-tarifu(kako li se kaže)... znači plaćaš ono što nisi potošio...

To je bilo dok je bio onaj glupi sistem akontacija.
Sada toga vise nema.
Placas ono sto se ocita.
Meni se jednom desilo da su mi pogresno, upisali stanje sa jednotarifnog strujomera do moga (a upisali ga vala, domoga :mrgreen:) pa je ispalo da sam potrosio silu skupe struje.
Veruj mi, iznenadio sam se kako se sve lako resilo.
Pozvao sam EDB, objasnio kako je greska ocigledna, pozvao ekipu da dodje i uradi vanredno ocitavanje, ali su rekli OK, verujemo vam, desava se, ne brinite, jeste li ocitali koliko je stvarno stanje....jesam....kazite....ja kazem....dobro, dobicete ispravku racuna, a u narednom ocitavanju ustanovicemo da li ste pogresili vi ili mi.
Dobio ispravku na osnovu onoga sto sam im rekao da je stvarno stanje, platio, naredno ocitavanje je bilo dobro i problem resen
 
Meni u proseku stize 7-8.000.:eek:
Cak se ne grejemo na struju,gledam da ukljucujem ves masinu posle 12,ali ne pod obavezno...ne kuvam svaki dan,svaki drugi,ali opet ja izgleda placam najvise.:dontunderstand:
I jos sam srecna kada dodje 7.000.:dash:
 
Meni u proseku stize 7-8.000.:eek:
Cak se ne grejemo na struju,gledam da ukljucujem ves masinu posle 12,ali ne pod obavezno...ne kuvam svaki dan,svaki drugi,ali opet ja izgleda placam najvise.:dontunderstand:
I jos sam srecna kada dodje 7.000.:dash:

Pa šta radiš kad potrošiš toliko?
Prosto mi je nemoguće... mislim moguće je... ali moraš imati neki veliki potrošač struje u kući-stanu...
Jer ako nemaš onda te deru...

Lave, kod mojih je i dalje ta varijanta jeftina pa skupa zona i mada oni ne uđu u skupu skoro nikad... tad su ih zeznuli...
A to što su oni ok prema tebi kad si im prijavio grešku nije ništa neuobičajno... deru ljude samo tako pa još i da budu neljubazni neko bi ih ubio, veruj mi...
 
Takođe je dobra brusnica.
Ima u skoro svakoj radnji... ako imaš problema, super je...

супер је што имам проблема? ја то превентивно, стижу године.

прође лето тридесето, година ми жао није
није важно шта је било, сад је важно како ми је

by Новица Неговановић
 
супер је што имам проблема? ја то превентивно, стижу године.

прође лето тридесето, година ми жао није
није важно шта је било, сад је важно како ми је

by Новица Неговановић

"A nisam ja skroz s pameću skrenula,
kad sam ti tako nešto spomenula,
to su samo prvi znaci, prvi znaci da me sete,
lete, mi(ti) lete tridesete."

By Severina...
 
Imamo dva strujomera i ovog meseca jedan račun stigao neispravan. Gospodin koji je očitavao stanje nije znao da očita strujomer. Još pitao mog oca da li se čita poslednja cifra na brojilu ili ne. Moj otac ga je zamolio da sačeka trenutak da proveri ali neljubazni čitač nije imao nameru da čeka, malo je bio nervozan. Inače sa sobom nose svesku u kojoj su upisana prethodna stanja i tu upisuju i nova. E biser od čitača ne očita poslednju cifru i od petocifrenog broja napravi četvorocifreni. Pa ako ne zna karakteristike brojila, a trebalo bi da ih zna, neka nauči barem matematiku, Po njegovoj pisaniji ispalo je da nama EPS duguje pare.
Naravno službenica koja je unosila stanje nije u obavezi da ispravlja njegove greške.
Jutros je mama išla da odnese pravo stanje, a mi ćemo preko računa za struju i dalje plaćati nestručne ljude.
Mogu da se ponudim da im držim časove, što o brojilima, što časove matematike.:P
 

Back
Top