Свађе на радном месту

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Драги форумаши и форумашице,

како си ви борите с тим? Да ли се свађате ако се са неким не слажете или избегавате сукобе по сваку цену? Да ли кажете оно што мислите у афекту или тактизирате и у највећем бесу?
Повод за постављање теме је свађа са добром колегиницом око крајње глупог поступка.
Колико су свађе пожељне у радном окружењу?
Да ли то боље када је у целој фирми напета ситуација или мислите да је боље ћутети и трпети и кад све иде наопако, а атмосфера "пуца"?
Ја сам директно и у лице рекла својој колегиници све, али само зато што њу јако ценим и поштујем и помириле смо се. Али да је био неко други коме не верујем нимало, вероватно бих смислила тактику и не бих рекла све што ме мучи.
Како је код вас? Како се ви борите са тензијом и свађама на послу?

Ја сам увек за то да балон пукне и изађе бес, него да притајени бес и мржња струје у фирми и умањују продуктивност запослених и стварају дуготрајно лоше односе.
 
Isto tako ne mogu drzati u sebi nepravdu i hvatanje krivina..ali su takvi uvek trn u oku svima..iako je istina i dobronameran cin..treba taktizirati..uvlaciti se u pedu..imati ledja..gledati samo pravo..zatvoriti usta ako zelis uspeti..ja se posle toga ne bih mogao pogledati u ogledalo
 
Isto tako ne mogu drzati u sebi nepravdu i hvatanje krivina..ali su takvi uvek trn u oku svima..iako je istina i dobronameran cin..treba taktizirati..uvlaciti se u pedu..imati ledja..gledati samo pravo..zatvoriti usta ako zelis uspeti..ja se posle toga ne bih mogao pogledati u ogledalo

Е капирам те тотално...
Али ако си као ја окружен гомилом фолираната и дупелизаца, шта онда?
Утопити се, и буквално, у фолирантску екипу?

Ја тренутно водим свој пословни живот сам-свој-мајстор и ма колико било пријатно бити потпуно слободан, смета ми што немам осећај било каквог заједништва...
 
Е капирам те тотално...
Али ако си као ја окружен гомилом фолираната и дупелизаца, шта онда?
Утопити се, и буквално, у фолирантску екипу?

Ја тренутно водим свој пословни живот сам-свој-мајстор и ма колико било пријатно бити потпуно слободан, смета ми што немам осећај било каквог заједништва...

Pazi ja nema sanse da se utopim u te folirante..znam osobe koje su radile par godina u delta okruzenju i to je gore od zatvora..takav stres i tenziju nikome ne bih pozeleo..zdravlje naruseno i krivicnim putem se pokusava nesto resiti..napreduje samo olosh koji gura neko..to je vrzino djavolje kolo..oni sa kojima mislis da si super..zabodu ti noz u ledja..ako ukazes na propuste u korist firme opet ispadnes rogat..sve je to za male pare i nije vredno zivaca..ja sam posle 2 dana pokazao stav i bio 1od boljh radnika u odnosu na lenje klince i one koji hvataju 10 push pauza krivina..ali njima se moze..dosli su preko nekog i niko im nista ne sme prigovoriti..tad se i oni okuraze i zauzimaju stav iznad svih..e pazi da to ne trpim;)
 
Isto tako ne mogu drzati u sebi nepravdu i hvatanje krivina..ali su takvi uvek trn u oku svima..iako je istina i dobronameran cin..treba taktizirati..uvlaciti se u pedu..imati ledja..gledati samo pravo..zatvoriti usta ako zelis uspeti..ja se posle toga ne bih mogao pogledati u ogledalo


To se zove moralna prostitucija.
Mrzim to.
Kod mene je posao porodicni,pa tu itamo padne koja koljacina,nista sto se ne moze prevazici.
Kod tih porodicnih varijanti,ima kad se mesa poslovno i profesionalno,takodje hvatanja krivina
 
Pazi ja nema sanse da se utopim u te folirante..znam osobe koje su radile par godina u delta okruzenju i to je gore od zatvora..takav stres i tenziju nikome ne bih pozeleo..zdravlje naruseno i krivicnim putem se pokusava nesto resiti..napreduje samo olosh koji gura neko..to je vrzino djavolje kolo..oni sa kojima mislis da si super..zabodu ti noz u ledja..ako ukazes na propuste u korist firme opet ispadnes rogat..sve je to za male pare i nije vredno zivaca..ja sam posle 2 dana pokazao stav i bio 1od boljh radnika u odnosu na lenje klince i one koji hvataju 10 push pauza krivina..ali njima se moze..dosli su preko nekog i niko im nista ne sme prigovoriti..tad se i oni okuraze i zauzimaju stav iznad svih..e pazi da to ne trpim;)

То је једна од фирми која мени није занимљива без обзира на звање итд. Познајем много људи који тамо раде и сви приватно кукају, ма бежи....

А да ли се слажете да је ствари боље истерати на чистац или то ипак зависи од ситуације и да некада треба остати недоречен и не показати љутњу? Шта мислите?
 
To se zove moralna prostitucija.
Mrzim to.
Kod mene je posao porodicni,pa tu itamo padne koja koljacina,nista sto se ne moze prevazici.
Kod tih porodicnih varijanti,ima kad se mesa poslovno i profesionalno,takodje hvatanja krivina


Породични посао је ок, али такође вуче честе свађе....
Како их решавате?
 
Porodicni poslovi me ne zanimaju...sa svojima jedi, pij, ali ne trguj...Resila bih ubodom viljuske u oko...:)

Desi mi se da planem na poslu...radim u muskom okruzenju, u profesiji koja zahteva davaj, davaj za juce...a isto tako, velika odgovornost...oni se ponekad prave pametni, pa meni cine medvedju uslugu...onda ja dreknem, kazemo sta imamo ali posle par sati sve je ok...smejemo se...jednostavno, to je posao, nista licno...desava se d akad sam ja nesto nervozna, nemam razumevanja za njih...ali, uglavnom, lepo se slazemo...
 
Porodicni poslovi me ne zanimaju...sa svojima jedi, pij, ali ne trguj...Resila bih ubodom viljuske u oko...:)

Desi mi se da planem na poslu...radim u muskom okruzenju, u profesiji koja zahteva davaj, davaj za juce...a isto tako, velika odgovornost...oni se ponekad prave pametni, pa meni cine medvedju uslugu...onda ja dreknem, kazemo sta imamo ali posle par sati sve je ok...smejemo se...jednostavno, to je posao, nista licno...desava se d akad sam ja nesto nervozna, nemam razumevanja za njih...ali, uglavnom, lepo se slazemo...

Hoce da vacare na licnom,profesionalno.Zato sto kazem,uvek znanje i kompetencija pobedi.Pa ko hoce nek dubi na glavi.njegova stvar
 
Porodicni poslovi me ne zanimaju...sa svojima jedi, pij, ali ne trguj...Resila bih ubodom viljuske u oko...:)

Desi mi se da planem na poslu...radim u muskom okruzenju, u profesiji koja zahteva davaj, davaj za juce...a isto tako, velika odgovornost...oni se ponekad prave pametni, pa meni cine medvedju uslugu...onda ja dreknem, kazemo sta imamo ali posle par sati sve je ok...smejemo se...jednostavno, to je posao, nista licno...desava se d akad sam ja nesto nervozna, nemam razumevanja za njih...ali, uglavnom, lepo se slazemo...

To o cemu pises su zdrave i produktivne carke.
Ali, jos cesce su firme u kojima vladaju nezdrava atmosfera i neverovatno foliranje, koje unosi tenziju koja povremeno eskalira preko necijih ledja.
Kako se postaviti u takvoj atmosferi?
 
Mislim da nije pametno reći šta se iskreno misli, uvek naebeš ti. Nego polako, čekati neko vreme da prođe, pa kad se taj neko najmanje nada zaebati tad njega. Pogotovo kada su u pitanju bezobrazni ljudi koji gaze preko mrtvih, tračare i ostalo..Mislim da je najbolje rešenje takve jednostavno ignorisati..Raditi svoj posao..ne spuštati se na njihov nivo..Čim pokažeš da si se iznervirao, misle da su ti našli slabu tačku, tj. da te pogađa nešto, a onda ljudi osile..Kod mene na poslu je atmosfera pa može se reći zabrinjavajuća:neutral:
 
То је једна од фирми која мени није занимљива без обзира на звање итд. Познајем много људи који тамо раде и сви приватно кукају, ма бежи....

А да ли се слажете да је ствари боље истерати на чистац или то ипак зависи од ситуације и да некада треба остати недоречен и не показати љутњу? Шта мислите?

Pre ili kasnije se istera..nisu to neke stvari koje budu pa prodju..a ako cutis samo ce ti natovariti vise posla i nece te shvatati ozbiljno..nije lako ali biram kakav god stav..nego da ga nemam uopste ili razmisljam necijom glavom
 
Mislim da nije pametno reći šta se iskreno misli, uvek naebeš ti. Nego polako, čekati neko vreme da prođe, pa kad se taj neko najmanje nada zaebati tad njega. Pogotovo kada su u pitanju bezobrazni ljudi koji gaze preko mrtvih, tračare i ostalo..Mislim da je najbolje rešenje takve jednostavno ignorisati..Raditi svoj posao..ne spuštati se na njihov nivo..Čim pokažeš da si se iznervirao, misle da su ti našli slabu tačku, tj. da te pogađa nešto, a onda ljudi osile..Kod mene na poslu je atmosfera pa može se reći zabrinjavajuća:neutral:


Ja ih interno zovem laprdala:D:hahaha:
 
Ja sam ocajna :confused:
kod mene ti je ono ko je jaci taj i kvaci :roll:
U principu posto nisam svadjalica i svi me znaju kao zezatora trudim se da kroz salu kolegama i koleginicam skrenem paznju na neke stvari uz obavezan osmeh da se ne naljute i obicno mi uspeva. Al ima jedna ....koja je zestoka uvlaka a sumnjam i na jos nesto (da je intimna s sefom) pa ona nas radi ko volove. E njoj niko nista ne sme da kaze. Nekoliko puta sam uspela da se iskontrolisem da je ne zadavim, ali sam i nekoliko puta supela da joj nesto kazem kao sto sam vec opisala lepo i sa osmehom. Primalo se na veoma kratko i onda opet sve po starom. Moze da radi kako hoce.
Bojim se da ce jednog dana da mi pukne film....to je izuzetno retko...ali kad se desi spremna sam na sve...e cuvam se da do toga ne dodje. Svela sam komunikaciju s njom na najmanju mogucu meru upravo da ne bi doslo do toga. Mada me to nista ne stiti.Ali ipak je jedna vrsta ograde da kroz tzv. neobavezan razgovor nesto ne pocne a onda stvar se otme kontroli pa ...bude belaja.
A ona je cenjena jer je trukara nevidjena sve odmah otkuca direktoru i koliko pricas telefonom i koliko si bila na pauzi..koliko puta si isla u wc, da ne poverujes. I onda ona ..pa mi svi ostali. I ajd sad zameri se ti s njom :sad2:
Mada kazem do sada sam uspevala da to nekako iskontrolisem i da se uzdrzim, ali za ubuduce ne znam. Zavisi i od nje. Ako me ne bude puno cackala bice sve u redu a ako bude...ne znam...trudicu se ...ali ako meni padne mrak na oci ...bice svasta. Mogu mnogo da istrpim al kad poludim ... :besna:
Da nije nje atmosfera bi bila malo podnosljivija, svi je od reda ne podnose ali niko ne sme da zucne. Ko pisne go..no stisne :D
 
Uh ne mozes zamisliti.
Niko je ne voli u firmi, svima kome god moze smesti...nevorovatno negativna zena
Nizakoga nema lepu rec, samo ona radi, i samo ona ispravno radi i ubija se od posla a to s istinom nema blage veze. Opasna je...ali je s vrhom u nekoj kombinaciji i moze joj se sve sto zamisli.
 
Ух у данашње време најпаметније је у сваком смислу гледати своја и само своја посла, а за остало бранити се, али не и свађати тј. правити ратну атмосферу
Рашчистити да, али ако је могуће полако
А ако имаш такве идиоте да те малтретирају, прилагодити се колико је могуће, а ако не иде - увек постоји друга фирма
Не треба трпети бесконачно
Треба јасно поставити границе
Увек и у свему
 
Uh ne mozes zamisliti.
Niko je ne voli u firmi, svima kome god moze smesti...nevorovatno negativna zena
Nizakoga nema lepu rec, samo ona radi, i samo ona ispravno radi i ubija se od posla a to s istinom nema blage veze. Opasna je...ali je s vrhom u nekoj kombinaciji i moze joj se sve sto zamisli.
Nezgodno je,ako je krevetska protekcija.
To sto radi jedino ona i samo njen rad vredi,to je njena prica.A moze biti i vasa.Svako nek pocne vazdizati sebe i svoj rad.
Kad vec igra na kvarnjaka,sto joj ne namestite nesto.Ima i ona rupa u sistemu(ocigledno jer spava s direktorom:hahaha:)Izmontirajte joj nesto sto nece znati poraditi i snaci se,pa kad se to dogodi vise puta,filozofija i stav joj padaju uu vodu.Hvatanje u klinc ne mora biti losa stvar,ako je iz samoodbrane
 
Eh kad drugi nemaju cuku da bilo sta preduzmu. Ljudi su toliko zaplaseni da niko se ni ne usudjuje da bilo sta preduzme, nesmeju cak nista ni da joj kazu jer svi se plase da ce da uzvrati zestoko a onda su ga ugasili.
Ja jedino se kao nesto ...ne znam kako bih to ni nazvala...ponekad joj onako u sali kroz smeh nesto nabacim...ukazem na gresku kad je napravi uz salu, ali sve u svemu ona vedri i oblaci. A najsmesnije je to sto je ona jedva zavrsila i srednju skolu i to sto je zavrsila nije redovno nego joj i to firma platila pa ju je zavrsila onako...i sad za nju kaze taj njen dilber da je nasposobnija u firmi a ne vidi kada mi sve umesto nje odradimo a onda ona to predstavi kao da je ona odradila. Nikada ali nikada nikog nije pohvalila niti nasamo niti pred njim.
Gazi preko leseva samo da njoj bude dobro. A druge ne zarezuje dva posto.
Ma dace Bog da nadjem ja neku drugu firmu uskoro.
 

Back
Top