U Srbiji čak ni dve prosečne plate nisu dovoljne za život

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.879
„BLIC” ISTRAŽIVANJE: Potrošačka korpa za četvrto tromesečje 2008. godine
Dve plate i dalje ne pokrivaju osnovne životne troškove
Autor: Marija Škrbić | Foto:S. Maričić | 15.12.2008. - 05:00

Prema poslednjim podacima Republičkog zavoda za statistiku, koji su rađeni za oktobar, prosečna neto zarada u Srbiji iznosila je 34.311 dinara. Prema podacima koje je uradio „Blic” prosečna četvoročlana porodica sa dva zaposlena i dva izdržavana člana sa ovolikim primanjima ne može da podmiri ni najosnovnije životne troškove.

korpa-x.jpg


Istraživanja „Blica” pokazuju da je u decembru ove godine za najosnovnije životne troškove prosečnoj četvoročlanoj porodici potrebno 75.999,94 dinara, dok dve prosečne plate ukupno iznose 68.622 dinara. U odnosu na septembar ove godine kada je „Blic” uradio slično istraživanje, cena potrošačke korpe u decembru veća je za 1.378,94, a u odnosu na jun ove godine cena potrošačke korpe uvećana je za 1.808,94 dinara.


http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=70047

-------------

Ovo je najbolji dokaz da se u danasnjoj Srbiji veoma tesko zivi jer se cak ni sa dve prosecne plate ne mogu podmiriti osnovni troskovi zivota. A tek kad pomislim koliko ljudi radi za ispod prosecne plate i koliko tek porodica ima gde jedan clan porodice uopste ne radi. Sve u svemu - katastrofa a izgleda bice jos gore.
 
jel ti se ne svidja Srbija.........ko ti brani tihi, pasos u ruke i pali, i srecan ti put
dosta si blatio sopstvenu drzavu:mrgreen:

znaci sad ne mozes da pricas onu klasicnu pricu "ko jos veruje kuriru ili pressu" , sobzirom da ovo pise Blic, i znaci sad se prica menja u "mars iz srbije ako ti se ne svidja da se mucis i crkavas u besparici" :hahaha:

Ovo je u rangu Marije Antoanete koja je ministrima koji su joj rekli da narod Francuske gladuje i umire od gladi rekla "ako nemaju hleba neka jedu kolace" :lol:

naravno da mi se ne svidja lopovska, siromasna i korumpirana Srbija. Ko moze da voli takvu drzavu?

Ja zelim da Srbija bude postena , bogata i uredjena drzava, gde narod moze da zivi normalno i dobro sa prosecnom platom - a ne ovakva kakva je danas pod sadasnjim rezimom demokrata.
 
evo ti jedna lepa vest

B92 Info Vesti Ekonomija
Od danas jeftinije mleko
15. decembar 2008. | 08:59 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Mleko i mlečni proizvodi pojedinih proizvođača od danas će biti i do 10 odsto jeftiniji. O trajno nižim cenama mlekare će odlučivati nakon Nove godine.


to je lepa vest al opet ne menja cinjenicu da se u srbiji ne mogu ni sa 2 prosecne plate podmiriti osnovni troskovi zivota ....
 
Prosečna plata u BG-u je preko 50.000, plus dodatni posao 15-20.000, pa još neke tezge sa strane i nakupi se 1000-1500 evra mesečno. S druge strane, može da se piše šta hoće, papir trpi sve. Ja trošim bar 30-40% manje za korpu četvoročlane porodice, i to tako da ne štedim na zdravoj ishrani i kvalitetnim proizvodima.

E sad, za to treba zasukati rukave i disciplinovati se u trošenju. Ne kupovati u Maxiju, Rodiću i ostalim velikim diskontima, ako ne znaš šta ti treba. Kuvati, a ne jesti gotovo i po narudžbi. I ostale mere štednje i racionalizacije. I može se lepo živeti.

Sve je to individualno, i ne možeš pljuvati državu za sve što ti se ne svidja, jer si nesposoban da bolje živiš. Nije ti Tadić kriv za to što nemaš para, već si sam kriv što se ne prilagođavaš. Uvek bilo i biće.
Da je država lopovska - jeste, ali ne znači da i ti moraš da je pljuješ, jer time stvaraš lošu sliku o sebi i Srbiji.
 
Prosečna plata u BG-u je preko 50.000, plus dodatni posao 15-20.000, pa još neke tezge sa strane i nakupi se 1000-1500 evra mesečno. S druge strane, može da se piše šta hoće, papir trpi sve. Ja trošim bar 30-40% manje za korpu četvoročlane porodice, i to tako da ne štedim na zdravoj ishrani i kvalitetnim proizvodima.

E sad, za to treba zasukati rukave i disciplinovati se u trošenju. Ne kupovati u Maxiju, Rodiću i ostalim velikim diskontima, ako ne znaš šta ti treba. Kuvati, a ne jesti gotovo i po narudžbi. I ostale mere štednje i racionalizacije. I može se lepo živeti.

Sve je to individualno, i ne možeš pljuvati državu za sve što ti se ne svidja, jer si nesposoban da bolje živiš. Nije ti Tadić kriv za to što nemaš para, već si sam kriv što se ne prilagođavaš. Uvek bilo i biće.
Da je država lopovska - jeste, ali ne znači da i ti moraš da je pljuješ, jer time stvaraš lošu sliku o sebi i Srbiji.

zasto lazes mladi decace . nije lepo lagati :mrgreen:

image.jpg


prosek plata je u beogradu 40.000 din a ne 50.000 kako ti izmisljas da jeste. i nije srbija=beograd 2/3 stanovnika ove zemlje zivi van beograda a tamo su plate prosecne ne vise od 20-25.000 din mesecno
 
Prosečna plata u BG-u je preko 50.000, plus dodatni posao 15-20.000, pa još neke tezge sa strane i nakupi se 1000-1500 evra mesečno. S druge strane, može da se piše šta hoće, papir trpi sve. Ja trošim bar 30-40% manje za korpu četvoročlane porodice, i to tako da ne štedim na zdravoj ishrani i kvalitetnim proizvodima.

E sad, za to treba zasukati rukave i disciplinovati se u trošenju. Ne kupovati u Maxiju, Rodiću i ostalim velikim diskontima, ako ne znaš šta ti treba. Kuvati, a ne jesti gotovo i po narudžbi. I ostale mere štednje i racionalizacije. I može se lepo živeti.

Sve je to individualno, i ne možeš pljuvati državu za sve što ti se ne svidja, jer si nesposoban da bolje živiš. Nije ti Tadić kriv za to što nemaš para, već si sam kriv što se ne prilagođavaš. Uvek bilo i biće.
Da je država lopovska - jeste, ali ne znači da i ti moraš da je pljuješ, jer time stvaraš lošu sliku o sebi i Srbiji.

i jesti jednom dnevno , preci na "leb i mas'" a izbaciti meso iz ishrane jer je opste poznato da od mesa stradaju krvotok i srce :mrgreen:

tako ce se racionalizovati potrosnja i nije vam kriv tadic sto nemate nego ste sami krivi sto necete da se racionalizujete i da jedete jednom dnevno mesto tri puta :mrgreen:
 
i jesti jednom dnevno , preci na "leb i mas'" a izbaciti meso iz ishrane jer je opste poznato da od mesa stradaju krvotok i srce :mrgreen:

tako ce se racionalizovati potrosnja i nije vam kriv tadic sto nemate nego ste sami krivi sto necete da se racionalizujete i da jedete jednom dnevno mesto tri puta :mrgreen:

Ja nisam primetio da meni i mojoj porodici fali nešto u ishrani... Pritom, 2/3 srbije proizvodi hranu za sebe i/ili ima nekog ko pripomaže u hrani. Za zarade, lepo to piše sve, samo što nisi upućen da zbog veliih dažbina gotovo 100% zaposlenih kod privatnika primi i kovertu kesha uz platu, koja ide uz tu cifru itd...

Dakle, nemoj brate srat više. Ako imaš neki predlog ili šta pametno da kažeš - reci. Ako imaš nameru samo da mlatiš jer ti je krivo što tvoja politička opcija nepismenih nemože prismrdeti vlasti - to je drugo. Otvori onda neku temu na psihologiji - pokloni se i počni...
 
Ja nisam primetio da meni i mojoj porodici fali nešto u ishrani... Pritom, 2/3 srbije proizvodi hranu za sebe i/ili ima nekog ko pripomaže u hrani. Za zarade, lepo to piše sve, samo što nisi upućen da zbog veliih dažbina gotovo 100% zaposlenih kod privatnika primi i kovertu kesha uz platu, koja ide uz tu cifru itd...

Dakle, nemoj brate srat više. Ako imaš neki predlog ili šta pametno da kažeš - reci. Ako imaš nameru samo da mlatiš jer ti je krivo što tvoja politička opcija nepismenih nemože prismrdeti vlasti - to je drugo. Otvori onda neku temu na psihologiji - pokloni se i počni...

Ten:rotf::hahaha::rotf::hahaha::super::rotf: kre :mrgreen:
 
Ja nisam primetio da meni i mojoj porodici fali nešto u ishrani... Pritom, 2/3 srbije proizvodi hranu za sebe i/ili ima nekog ko pripomaže u hrani. Za zarade, lepo to piše sve, samo što nisi upućen da zbog veliih dažbina gotovo 100% zaposlenih kod privatnika primi i kovertu kesha uz platu, koja ide uz tu cifru itd...

Dakle, nemoj brate srat više. Ako imaš neki predlog ili šta pametno da kažeš - reci. Ako imaš nameru samo da mlatiš jer ti je krivo što tvoja politička opcija nepismenih nemože prismrdeti vlasti - to je drugo. Otvori onda neku temu na psihologiji - pokloni se i počni...

ko bre proizvodi hranu o cemu ti pricas?

i jedini ko ovde sere si ti.

vidis da se ne moze u srbiji ziveti sa prosecnom platom i da ti treba prema istrazivanju Blica 76.000 din mesecno samo za osnovne troskove za porodicu.

A pogledaj sa ove tabele da ljudi odmah malo juznije od Beograda, recimo u Mladenovcu rade za 25.000 din mesecno u proseku, i jos koliko tek ima nezaposlenih ljudi , i samim tim zive jos gore i teze.

Meni je sigurno bolje nego tebi, zivim lepo ne zalim se, al ne mogu da kao ti okrecem glavu od drugih ljudi i da se pravim da ne vidim da ogromna vecina zivi veoma tesko.

Jer ipak svugde u svakoj zemlji 90% ljudi radi za u najboljem slucaju prosecnu platu a sa tom platom se u Srbiji ne zivi nego se prezivljava.
 

Back
Top