Šta vaš ker zna da uradi?

:think: Paaa najbolje od svega mu ide da se zalepi za vrata kad čuje neki od termina koje koristimo za šetnju ili kad vidi da se neko od nas sprema da ide negde, da se raduje klopi i da pobegne i sakrije se kad vidi da mu se sprema kupanje ili četkanje. Osim toga čeka ispred prodavnice, čuva dvorište od radnika ED, Čistoće, Vodovoda, sluša preko ulice, jako je romantičan i pažljiv prema kujama (mislim da bi time mogao da se objasni porast broja pasa sa predgrizom u KV u zadnjih 10-tak godina :per:), vrlo vešto usisava ispod trpezarijskog stola i eskivira decu, naročito moju dvogodišnju ćerku. Kao mlađi, pre saobraćajke, je umeo da igra i šeta na zadnjim nogama ali ga ne forsiramo s tim jer je jadničak sigurno propatio znajući kakve "vaspitne metode" koriste sunarodnici njegovih prethodnih vlasnika-ugrejan lim isl. Verovatno sam zaboravila nešto. Ipak, ko bi sve popamtio, ima on finih godinica! Najbitnije je da mi je on živ i zdrav bar još neku godinu a što je nagluv i prilično ćorav i kljakav (uglavnom kad njemu tako odgovara ;)) nema veze.
 
Dara zna sve sto jedan pas treba da zna, da pojede nov kozni povodac, da jurne na postara, da pravi s**nja kad ne treba, da izbaci cebe iz kucice kad je napolju hladno, da bude u kucici kad to ne mora, da kisne kad moze da bude suva, da jede sve sto joj das, da balavi svuda po osobi kojaj je mazi, da pokupi krpelja onda kad ni jedan pas to ne moze, da izgrize svu obucu koja je ispred vrata, da juri svoj rep i jos ko zna sta! A najbolje zna da ti se uvuce pod kozu. Neverovatna je!!!
 
Moj zana da vija komsijine kokoske,da izgrize 2 para patika za 10min ,kad mu nosim hranu zna tacno pod kojim uglom da udari glavom u serpu da bi svu hranu prosuo na mene,zna i da otera postare koji donose racune za struju itd..da izvrsi nuzdu tamo gde netreba(ispred vrata)u smislu ,,s..rem ti se na prag,,i zna kako da zaustavi rast mladom drvecu tako sto se se po.....p......isa po njemu dok jos moze da ga opkoraci...eto
inace zove se Srba i ovo je njegova slikakad je izuzetno veseo


 
Poslednja izmena:
Da otvara vrata, juri macke i golubove, stane, sedne, nadje predmet koji joj bacim...da iscupa i izgrize tek posadjeno cvece, da prevrne kantu za smece i sve razvuce po dvoristu, da me isprlja kad krenem negde, da me svu izgrebe od radosti...
Snupi krade obucu i nosi u kucicu da spava sa tim, da skace da bi se mazio...i nista vise...
 
Leo zna da da šapu, da sedne i legne...
kad je raspoložen zna i da ustane ili se pomeri ako mu se tako kaže.
zna da otvara vrata... nažalost nismo ga naučili da ih i zatvori :(
zna da traži da jede i da se mazi pred spavanje...
mnogo više je stvari koje ne zna da uradi (a trebalo bi da zna)....
ali to nije tema!
 
Belfi zna na komandu da

sedne

legne

stane

jedino na komandu "glas" i laje, osim ako želi nešto što imam u ruci :D

da nosi svoj povodac

da donosi frizbi i lopticu

da me nagovara na igru

zna da ide kroz baštu stazama, a ako je nešto baš hitno na drugoj strani, onda preskače leju :D



Mislim da je jedna od retkih pasa kojoj gosti za poklon donose balone :) Zna da ih uhvati za "pipak" i čuva ih dok se ne izduvaju :)



ne da ni pod razno ;)

Isto tako odlično zna da me izludi, iznervira, izblamira i da me razveseli, kao niko na svetu z:)
 
Nije moj ali kaže: "Ja sam gladan!"
119082-original-vw8co.jpg
 
Znaju da traze napolje da piske i kake. Znaju da stave do znanja kad su gladni. Zna da me budi ujutro lizuci me po nosu i ocima. I znaju da me tese kada sam tuzna. Nista drugo ne znaju sem kad naprave sra*e. Tad sednu i sta vec...
 
Pa Jare zna da preskace spomenik u Sumaricamaz:lol:, da skoci na mene, da zavija kad mu uzmem ciniju za hranu, a kad uzmem povodac on poludi ko termit- koliko je on tad srecan....ali katastrofa je na povodniku....a da mu bacam nesto- njemu da bacis loptu ne ferma, ali granulu malu mislim da bi je trazio po celom dvoristu, ali na komandu cekaj je suuuuper............loooooooood je nacistoz:)........
A moja lepotica Bonita zna perfektno da ide na povodcu, naravno da skace na mene, da sedi na komandu i tako.........z:)z:)z:lol:z:)z:)
 
Moje Sunce zna da skače kao na federima i po 1m kad vidi povodac i zna da je vreme za šetnju (tako se raduje) z:dm5: .... zna da cvili ispred vrata kad joj se piski ili kaki z:cry:.... zna da donese lopticu i jasno ti da do znanja da joj je dosadno i da bi se igrala :grudvanje:.... zna da se krije, tako što legne i nabije glavu ispod stočića (smešna je ko bioskop tada) z:dm3:.... zna da se popne na stolicu i da gleda kroz prozor z:plez:..... i zna, jako dobro zna da se podvuče pod jorgan u ovim hladnim zimskim noćima :zima2:

Nikad je nisam učila naredbama ''sedi'', ''lezi'', ''cvili'' - to mi je nekako nehumano... nije vaspitana da sluša .... pustila sam je da bude svoja ... nestašna, dobra, umiljata, neposlušna, mazna ... pustila sam je da bude sve ono što u azilu nije mogla da bude ... i srećna sam, zato što vidim da je i ona srećna .... zato što, najpre od svega, zna da pokaže da me voli, a to je meni najbitnije z:gs:
 
Moj pas sada ima 10 god ali smo ga jos kao stene naucili da da jednu sapu, drugu, i obe tj. da sedi samo na dve noge (bez oslonca za prednje sape), da legne, komandu mrtav pas, da se stidi i da bira u kojoj ruci je keks. :worth: To poslednje je bas najsladje samo sto dok je bio mladji imao je zivaca da mu premestamo keks iz ruke u ruku po 10-tak puta i strpljivo je naimzenicno pokazivao i naravno promasivao:rotf:. Sada odmah obe sape stavi na obe ruke i mrzi ga da pogadja. :klap: Nekada je znao i da nas trazi kada se sakrijemo u kuci, to ga vise ne zanima.
Ali sada sledi najsmesniji deo. :hahaha: Sve te forice smo ga ucili tako sto je za nagradu dobio keksice (sve moguce vrste suve hrane) a nikada nije hteo da jede tu suvu hranu kada se stavi na gomilu. E sada ima probleme sa jetrom i mora da jede neku medicinsku hranu, u granulama. Kada smo mu dali, 2 dana nije hteo da pipne. I na kraju smo mu trazili uradi citav repertoar i onda je tako slatko jeo:evil:. ALi opet ako mu damo nekoliko zalogaja bez komandi nece vise da uzme samo okrene glavu i kada ponovo nesto kazemo onda opet jede.
:rotf::hahaha::whistling::lol::roll:
 

Back
Top