POZNANJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

smislov

Domaćin
Poruka
4.275
Evo teske teme:lol:

Kao prvo znamo da se ne spasavamo svojim recima,delima i verom,nego miloscju Bozjom i zrtvom Isusa Hrista.

U sustini samo ponavljamo ono sto smo razumeli i prihvatili,a sto nas uci Bog i Isusov primer,uz pomocj Svetog duha.

U sebi imamo i ono sto nosi telo(nagone za opstankom),a i radost poznanja Boga i njegovog plana za spasenje.

Mi ne mozemo da postanemo "dobri" tako sto cjemo odluciti,nego vremenom i preuzimanjem(razumevanjem) Bozjeg vidjenja stvari i time postajemo deca(ne mala:lol:,nego kao Isus),a on nas otac.

Znaci vremenom pocinjemo da radimo za njegov plan,a ne za sebe:cool:

Voleo bih da se ne raspravljate ko je u pravu(jer je ON sigurno,a mi svi zajedno ne:lol:) i da probate da kazete nesto o poznanju istine.

A ujedno mozete ovde da se odmorite,kad preterate sa medjusobnim vredjanjem:lol:

Takodje cje tema posluziti da vidimo dokle smo stigli od svojeg JAAA:lol:,do onog kakvi bi trebalo da budemo u zajednici sa njim:cool:

Hvala u svakom slucaju:cool:
 
"Nikada nismo toliko daleko istini da joj ne možemo prići, i nikada nismo toliko blizu istine da joj ne možemo još više prići."

Yahid. :)

Ovo važi za bubicu koja bi da se podvuče pod točak oslonjen na šinu u samo jednoj tački. Ali bubuica je velika. Da bi se podvukla još malkice, treba da se smanji. I ovaj posao se nastavja dok se bubica ne pretvori u tačku.

Daklem, bubice, samo nastavite diskusiju. :D
 
Jeli ovo filozofska rasprava o tome koliko smo sposbni da sagledamo istinu objektivno? Ili o tome ko je od nas spreman da postane marioneta i deo Njegovog plana?:D
 
Jeli ovo filozofska rasprava o tome koliko smo sposbni da sagledamo istinu objektivno? Ili o tome ko je od nas spreman da postane marioneta i deo Njegovog plana?:D


interesantno ti je i jedno i drugo:cool:

da li smo marionete ljudskog poimanja Boga?

prvo rekao je da svi dodju onakvi kakvi su

drugo spasenje je od zrtve Bozje(dao sina jednorodnog,da svako ko veruje bude spasen) i samog Isusa

trecje svi su gresni i jednaki pred Bogom

a trazi da ne cinimo jedni drugima zlo,nego da volimo druge kao sebe

mi smo marionete nas samih
 
interesantno ti je i jedno i drugo:cool:

da li smo marionete ljudskog poimanja Boga?

prvo rekao je da svi dodju onakvi kakvi su

drugo spasenje je od zrtve Bozje(dao sina jednorodnog,da svako ko veruje bude spasen) i samog Isusa

trecje svi su gresni i jednaki pred Bogom

a trazi da ne cinimo jedni drugima zlo,nego da volimo druge kao sebe

mi smo marionete nas samih


Ako Bog postoji posto je njegovo postojanje prilicno diskutabilno, onda je nejgov plan da postanemo njegove marionete, kojima nije dozvoljeno da sagledaju istinu, pri cemu im se preti, ali pretnje najverovatnije nece biti ostvarne, vec su to prazna naglabanja, radi zastrasivanaj.
 
znaci ne postoji,verovatno,al hocje da budemo marionete i plasi nas da bi postali:roll:

a sta cjemo da radimo kao marionete uplasene:lol::lol:

jedino trazi da se ne istrebimo medjusobno:cool:

a i ako nas plasi i ako postoji,sto se nismo vecj uplasili,pa da ga slusamo:lol:

e to su ti ljudske teorije koje si negde cula,pa ponavljas:)

a zasto ne slusamo boga,makar ravnopravno,ko te sto nas plase da nas bog plasi:lol::lol:

stvarno je cudno kako nam sve mogucje "teorije" izgledaju verovatnije od onog sta on kaze:confused:

na kraju vecjina vernika iz svih religija,voli svoju i ima nesto protiv druge:confused:
 
Poslednja izmena:
Na osnovu svega do sada vidjenog, ako Bog postoji on nije onakav kakvim ga hriscanstvo predstavlja.:manikir:

Iznesoh jednom misljenje da ne treba nama bog, vec mi trebamo nejmu, jer ako on postoji umro bi bez nas.:cool:

Ceo SZ opisuje njegova zlodela, ubistva, osvete, a cemu su takvi opisi sluzili nego da zastrase ondasnji narod, koji nije znao nista i kome s evecinom zivot sastojao u radu.:roll:

Sve vezano za strah raspitaj se kod onih koji veruju da je Boza licno preko ljudi pisao bajku zvanu Biblija.
:cao:
 
Na osnovu svega do sada vidjenog, ako Bog postoji on nije onakav kakvim ga hriscanstvo predstavlja.:manikir:

Iznesoh jednom misljenje da ne treba nama bog, vec mi trebamo nejmu, jer ako on postoji umro bi bez nas.:cool:

Ceo SZ opisuje njegova zlodela, ubistva, osvete, a cemu su takvi opisi sluzili nego da zastrase ondasnji narod, koji nije znao nista i kome s evecinom zivot sastojao u radu.:roll:

Sve vezano za strah raspitaj se kod onih koji veruju da je Boza licno preko ljudi pisao bajku zvanu Biblija.
:cao:

pa takvo je bilo vreme

da je napisao knjigu poezije niko ne bi reagovao:lol:

zato je kasnije dosao isus i cela prica o ljubavi

sa razvojem svesti coveka menja se i poruka
 
"Nikada nismo toliko daleko istini da joj ne možemo prići, i nikada nismo toliko blizu istine da joj ne možemo još više prići."

Yahid. :)


Ti ko Metallica o temi:lol:

Nothing else matters

So close no matter how far
Couldnt be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I dont just say
And nothing else matters

Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know

So close no matter how far
Couldnt be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I dont just say
And nothing else matters

Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know

So close no matter how far
Couldnt be much more from the heart
Forever trusting who we are
No nothing else matters
 
imas psalme,a neki su bas poezija:cool:

prvo ti je palo na pamet marionete,ubistva,plasenje,a proslo je 2000 god. od Isusa,a od Mosija ihaaa:lol:

a ocekujes da stari zavet bude poezija:lol:

tada je "poezija" bila da prestanu da zrtvuju ljude i pocnu da veruju u jednog boga

jer su se straha resavali tako sto bi zrtvovali device i zarobljenike i decu:confused:

cim ne rodi zito(moze i kukuruz:lol:) ili naidje neka bolest,navataju nekog i kvc...i onda su mirni do sledecjeg napada straha:roll:

i dodje Isus i oni opet,i pored toga sto im je to bila religija i cekali su mesiju:confused:

"jeste da ne valja kako je,al promene mogu da donesu nesto sto moze da nam skodi"(i to svestenici koji treba da priblize boga narodu:confused:)

a i od Isusa naovamo sve "primeri" da im treba vise "poezije"(raskoli,verski ratovi,inkvizicija...)

meni se cini da on govori sve,a mi cujemo ono sto nam je najblize:cool:
 
Poslednja izmena:
Zna se kakav je bio Isus :)

a put istine je slediti primer Isusa :cool:

Jovan 8 :12 "I opet im Isus rece , govoreci:" Ja sam svetlo sveta. Ko mene sledi, niposto nece hoditi u tami, nego ce imati svetlo zivota"

Jovan 14:6 "Isus mu rece:" a sam put i ISTINA i zivot. Niko ne dolazi k Ocu osim preko mene."


pozic maytrixy :cao:

nastavice se ...
treptrep2-1.gif
 
Poslednja izmena:
na kraju vecjina vernika iz svih religija,voli svoju i ima nesto protiv druge:confused:


''Zatim Buda dade grupi bramana izuzetno važan savet: "Ne valja za mudrog čoveka koji podržava (doslovno: štiti) istinu da dođe do zaključka: 'Jedino je ovo istina i sve ostalo je lažno'."

Na pitanje mladog bramana da objasni ideju podržavanja ili zaštite istine, Buda reče: "Čovek poseduje veru. Ako kaže 'Ovo je moja vera', utoliko podržava istinu. Ali odatle on ne može nastaviti dalje do apsolutnog zaključka: 'Jedino je ovo Istina i sve ostalo je lažno'." Drugim rečima, čovek može da veruje u šta hoće i može reći 'Verujem u to'. Utoliko on poštuje istinu. Ali zbog onoga u šta veruje ne treba da kaže kako je to i jedina istina, a sve drugo je lažno.

Buda kaže: "Biti privržen jednoj stvari (određenom stanovištu) i gledati na druge stvari (stanovišta) kao na manje vredne – to mudraci nazivaju okovom." [27]''

:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top