.doc to .pdf

  • Začetnik teme pera lozac
  • Datum pokretanja
P

pera lozac

Gost
Imam problema sa stampanjem maturskog na drugim racunarima(kako nemam stampac ovo je nuzno zlo).Zeleo bih da znam na koji nacim da konvertujem word-ov dokument u pdf fajl kako bi izbegao rastrkavanje teksta i slika po ekranu i ponovno formatiranje maturskog.Molim za pomoc.
 
Potreban ti je program kojim ces izvrsiti konvertovanje iz .doc u .pdf.
Najbolje resenje je naravno Adobe Acrobat ( ne Acrobat Reader ), ali je ovaj program prilicno skup.
Ima i besplatnih programa kao sto su: pdf995 ili FinePrint ( ovaj mozes naci i na CD-u koji je dosao uz PCpress #99.
Kada si to instalirao, otvoris dokument u Word-u, odes na Print i to je to. Mozes tu da uradis i neka podesavanja, u svakom slucaju isprobaj malo...
 
Nije mi jasno na koje ' rastrkavanje teksta i slika po ekranu ' misliš tj šta se konkretno poremeti?

Da li su u pitanju iste verzije Worda tj. Office-a na oba kompjutera?

Probaj da dokument snimiš kao web stranicu iz Worda (Save As Web page) a da ga na drugom kompjuteru vratiš u standardni Wordov dokument (.doc) (kad ga otvaraš desni klik na dokument pa Edit - da ga otvori Word a ne IE - pa Save As i u dijalogu izaberi Save As type 'Word document')
 

Back
Top