Problemi kada se ubaci disk

mihajlovic.uros

Obećava
Poruka
67
Kada ubacim bilo koji disk u kompjuter, posle nekog vremen kompjuter zakove, slika je tu samo sto se mis ne pomera i nista nemoze da se uradi. Kada ga restartujem lokalni disk E se izbrise i nemoze nista da se nareze.
Jel se nekom ovo desavalo i kako da resim ovaj problem?
 
@mihajlovic.uros

Pisanje velikim slovima znači da vičeš, a to nije lepo i nije dozvoljeno na forumu. Kad već tražiš pomoć od nekog sa foruma ne treba da vičeš. ;)

Drugo, kakve veze ovaj problem ima sa pdf-om Softver, pre bih rekao da je možda za Hardver ili OS pošto sam ja imao sličan problem pre par godina, gde mi je se komp takođe zaglavljivao po ubacivanju diska ili na pola rezanja, tako da sam silne diskove morao da pobacam i kad više nisam mogao da izdržim, problem sam rešio reinstall-om OS (što ne znači da i tebi preporučujem).
 
Isto mi se dogadja sa starim kombo uredjajem.
Kada ubacim CD (ne stalno, nego kada se desi da zakuje), skroz se zakuca i nemoze nista da se radi, ikonica od CD-uredjaja u ovom slucaju :E nestane i nemoze ni da se izvadi cd ni da se uradi bilo sta dok se komp ne restartuje, onda dodje sebi da tako kazem. Ali meni to nije strasan problem jer pored tog DVD/CD-RW uredjaja imam pionirov DVD-RW, koji sljaka super.
 
E pa iz tog razloga, najbolje je da uradiš reinstall svežeg sistema sa formatom sistemske particije (obavezno), ali pre toga skloni sve sa nje kako ne bi pogubio neke važne podatke ukoliko ih imaš na njoj.
A kad instaliraš svež sistem sa svim potrebnim drajverima i par najneophodnijih programa tipa AV itd., moj ti je predlog da pomoću Acronis-a napraviš image fajl sistemske particije (tzv. rezervnu kopiju sistema - imaš lepljivu na ovom pdf-u), što će ti kasnije kad budeš morao opet nekada da uradiš reinstall sistema, mnogo da ti skrati vreme povraćaja istog. ;)
 

Back
Top